за цветът на очите

  • 2 980
  • 53
Здравейте искам да попитам има ли вероятност бебето да се роди със светли на цвят очи при условие че и двамата родители са със кафяви очи - но в рода има светли очи.При някой от вас има ли такъв случай  Thinking
Виж целия пост
# 1
Разбира се , че има такава вероятност .  Peace
Виж целия пост
# 2
Да може, пък и повечето бебета се раждат със светли очи.
На мъжа ми племенницата (3г. почети) е с много светло сини очи. Девер ми и етървата са с тъмни (на етървата баба й е със светло сини)
Виж целия пост
# 3
Да има. На моята щерка очите са сини при положение че моите и на съпруга ми са кафеви, но на двамата дядовци /както и на прадядовците/ очите им са сини. Явно ги е наследила от тях.
Виж целия пост
# 4
 newsm10 обратното май не може, не съм сигурна!
Виж целия пост
# 5
Разбира се,че е възможно Peace

Кой е бягал от часовете по биология,когато се изучаваше човешка генетика, аа Grinning
Виж целия пост
# 6
Разбира се,че е възможно Peace

Кой е бягал от часовете по биология,когато се изучаваше човешка генетика, аа Grinning

 Peace  Grinning
Виж целия пост
# 7
може разбира се , в моя род няма такъв случай , но имам приятели ,на които родителите са тъмни , а те са със светли очи и кожа и коса Rolling Eyes Може да ги вземе от бабата , от вуйчото от близките роднини.
Виж целия пост
# 8
Разбира се,че е възможно Peace

Кой е бягал от часовете по биология,когато се изучаваше човешка генетика, аа Grinning

 Peace
Виж целия пост
# 9
Аз съм със светли очи, а мъж ми е с тъмни, почти черни. Голямата ми дъщеря се роди с черни и въобще не вярвах светлото да бие тъмното, но ето, че малката е с като моите очи. Зависи май кой ген ще победи  Laughing
Виж целия пост
# 10
Може , дори познавам едно такова синеоко момиченце  Simple Smile
Виж целия пост
# 11
Аз съм жив пример, майка ми и баща ми са с кафяви очи. Взела съм ги от дядо ми - имаше страхотни сини очи, а моите са сиво-сини Peace
Виж целия пост
# 12
Ние с мъжа ми и двамата сме с кафяви очи, а сина ми е с пъстри - зеленикави очи. Да не говорим, че и двете му баби и двамата дядовци са с тъмни очи, само моите баби са светлооки.
Виж целия пост
# 13
И аз мисля, че може.
Виж целия пост
# 14
Може,
 кафявото е Доминантен ген(А), който 'подтиска" рецесивният ген-а( за светли очи). Тоест ако родителят е с кафяви очи( Аа), ( а бабата или дядото са със светли), то той носи в себе си, както рецесивният (а) , тъка и доминантният ген (А) . Но рецесивният ген може да се прояви  при бебчето....Уф, май много научному го обясних, дано  ме разбереш.

Обратният вариянт- Двама родители със сини очи и рецесивни(аа) х (аа) за другият родител- няма как детето да е със ТЪМНИ очи, защото тъмният ген няма от къде да дойде.........освен от съседа Joy Joy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия