За смяната на термина

  • 1 014
  • 8
Здравейте,
имам един въпрос. Редовно чета, че някоя отишла на преглед при гинеколога и се оказало, че зародишът е по-голям от седмиците, на които е, и той изместил термина с, да речем 2 седмици. Значи ли това, че ако е цезарово сечение ще го направят 2 седмици по-рано?
Виж целия пост
# 1
Мойто бебе също след 8-я месец даваше по - големи размери, но ме викнаха в болницата, смятайки първоначалния термин, т.е. от последната редовна менструация.
Виж целия пост
# 2
Не значи.
НО, зависи от преценката на гинеколога и от твоето състояние в края на бременността. Бебчо растеше в мен по-голям с 10-ина дни, а се оказа, че преносих с 3 дни от датата на термина. Роди се 3700 кг.
Виж целия пост
# 3
По принцип се смята от датата но посл. менстр. През първите седмици на УЗ се вижда как се развива и тогава най точно се определя. Смята се и продължителноста на цикъл при жената. Аз съм с хорм. проблеми и първия път ми преместиха термина с 1 седмица, за да не се смята за преносено, тъй като се предполагаше чи съм забременяла след 20 ден от цикъла. Да ама бебето се роди точно на термина ,смятан от посл. меструация.... Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Ако предварително се знае, че ще се ражда с цезарово сечение, датата на операцията винаги е около две седмици преди термина. Няма значение големината на плода. Гледа се датата на последната менструация Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Мами чакайте и аз да питам - по последна менструация термина ми трябва да е на 20 август, но докторката все ми го изкарва от 1 до 6 септември (и при друг доктор съм ходила и същото). Бебчо бил по-малък - това показва ехото.
Коя дата според вас да вземам под внимание и означава ли, че може да пренося бебчо и как би му се отразило това?
Виж целия пост
# 6
Здравейте,
имам един въпрос. Редовно чета, че някоя отишла на преглед при гинеколога и се оказало, че зародишът е по-голям от седмиците, на които е, и той изместил термина с, да речем 2 седмици. Значи ли това, че ако е цезарово сечение ще го направят 2 седмици по-рано?
Аз раждах с цезарово сечение. И въпреки , че ме вкараха по рано в болницата ми изчакаха термина. Дори тъй като се падаше в събота ме оперираха в понеделник - два дни след термина. А иначе термина ми го определиха по деня на последната менструация.
Виж целия пост
# 7
Мерси за отговорите. Една моя приятелка ще ражда скоро с цезарово и очевидно е просто съвпадение, защото бебето избързвало с 2 седмици, а нея ще я оперират с 2 седмици преди термина. та ми се стори много невероятно да се водят по "новия" термин, но очевидно е просто съвпадение.
Виж целия пост
# 8
и на мен ми е много странна тази работа с определянето на термина...Смятано от датата на последната ми менструация (която ниакак не беше редовна) в момента сме 34 г.с. или термин 05.07.2005. Според УЗ сме 36 г.с., а според размерите на бебчо (той ми върви доста едър вече трябва да сме 37 г.с.)...  newsm78
Да не споменавам, че когато ходихме на преглед за фетална морфология ми казаха че термина ми е на 25-26.06.2005.  Вече честно казано и аз не знам кога ми термина  Thinking
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия