Моля, помогнете, посъветвайте ме

  • 5 619
  • 16
Здравейте момичета!  Hug
С приятеля ми бебеправим вече 5 месеца. Аз съм на 25, той на 26г. Вчера посетих док и той неприятно ме изненада че имам "дисфункция на яйчниците", това ако не се лъжа е т.нар. поликистоза или ПКЯ? Предписа ми диане 35 за 3 месеца, след което ще стимулираме овулация. Много ми е притеснено, знам че има къде къде по-страшни проблеми и сигурно съм ви много смешна  Rolling Eyes Embarassed Простете... Моля ви кажете, някоя от вас имала ли е подобно лечение? Какъв е бил резултата, ами страничните действия???  Tired

Благодаря за всички отговори!!!  Hug  bouquet
Виж целия пост
# 1
Здравей Снуки , и аз съм с тази диагноза , моят съвет е да си направиш хормонални изследвания , ако нямаш досега , не се притеснявай при правилно лечение може да настъпи естествено забременяване  Hug
Виж целия пост
# 2
Не е правилно да се назначават лекарства, без да си направила нито едно изследване. Само с един ехографски преглед не може да бъде поставена диагноза. Дисфункция на яйчниците според мен означава липса на овулация /за това може да има много причини/, но това пак повтарям не може да бъде установено само от един преглед. Потърси и второ лекарско мнение, направи си няколко изследвания, и чак тогава започвай с притесненията и с лекарствата /тях дай Боже да не ги почваш/ И още нещо - СПКЯ не се лекува с противозачатъчни. Ако наистина имаш това заболяване, първо трябва да си направиш редица изследвания, за да намериш причината за него, и чак след това да приемаш лекарства. Менструацията редовна ли ти е? На първо време се успокой - пет месеца не са чак толкова много време  Peace и после потърси лекар, който е специалист в областта на стерилитета. Ще ти дам линк към една темичка - прегледай я
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=268510.0
Опитай се да се успокоиш и да начертаеш планче с най-важните неща, които трябва да направиш. Паниката може само да ти навреди в случая. А тук има много момичета, които винаги могат да ти помогнат със съвет и подкрепа  Hug
Виж целия пост
# 3
Snuki,  Hug И на други места съм ти го казвала, но КУРАЖ, момиче Simple Smile
Дисфункция на яйчниците може да означава няколко неща. Едно от тях е ПКЯ. Виж това:
Дисфункция на яйчниците:
   Хиперестрогения
   Хиперандрогения
   Синдром на поликистоза на яйчниците
   Първична яйчникова недостатъчност
   Други овариални дисфункции
   Овариална дисфункция, неуточнена
т.е. ПКЯ е вид дисфункция на яйчниците Wink
Помисли дали е нормално да се лекува нещо, което се е видяло само отведнъж, и то не се знае какво е било то. Направи още изследвания и потърси друго мнение. Освен с противозачатъчни има и други видове лечение. Аз лично лекувам ПКЯ с хормони, които НЕ са противозачатъчни  Peace
Не е толкова страшно, има дори много случай на забременели с ПКЯ - лекували или не това. Така че успех и горе главата  Hug
Виж целия пост
# 4
Подкрепям за изследванията.
Стимулацията е щура идея. Аз съм с диагноза ПКЯ. и 2 бременности без стимулация. Да не говорим, че за стимулация трябва да се види дали тръбите са проходими. Освен всичко, стимулациите са много ограничен брой в живота на жената.
Консултирай се с още един лекар. Предвид, че правите опити за бебе, противозачатъчните не знам дали са най-удачното решение. В зависимост от хормоналните изследвания може да се окаже, че дуфастон или утрогестан е по- подходящо. Освен, че не са противозачатъчно, биха подпомогнаи евентуална бременност.
Виж целия пост
# 5
Смени си гинеколога. Не е професионално от негова страна. Противоzачатъчните няма да ти реШат проблема. НАмери си добър ендокринолог, които да ти пусни иzследвания, да ти види как са  хормоните и ако нямаШ овулация, да се раzбере zаЩо. И на мен един много иzвестен пловдивски гинеколог ми каzа да пийа диане, ама като отидох на ендокринолог сеокаzа, че имам zавиШен пролактин.  Tired
Виж целия пост
# 6
Благодаря ви момичета!!! Вдъхвате ми надежда Hug!!! И аз се позамислих как така го установи моя док без да ми е пускал изследвания..., само един вагинален ехограф...  Rolling Eyes Можете ли да ме посъветвате за добър ендокринолог в София?
Благодаря!!!  Hug
Виж целия пост
# 7
др. Тодорова

ама нека другите дадат координати. АЗ не ги zнам.
Виж целия пост
# 8
Снуки, проблемът е сериозен, а пък ти не си смешна.
Първо трябва да се види дали имаш овулация, защото може да имаш поликистоза, но може да расте доминантен фоликул, да се спуква и да се отделя яйцеклетка.
Цикълът редовен ли ти е? И имате ли редовни контакти?
Виж целия пост
# 9
Цикълът ми горе-долу редовен, имаме редовни контакти, около ову предимно, миналия месец засякох ову с тестове на 14-15  ден /док каза че макар и да е отчело не е имало ову, без тогава да съм ходила на преглед при него Rolling Eyes/, сега на прегледа на 12-ти ден от цикъла, намери по 3-4 фоликулчета в двата яйчника, с размери до 10 мм, без доминантен. Преди 3 месеца на около 10-ти ден, доминантен фоликул в десен яйчник с размери около 16мм, ако не ме лъже паметта... А сега защо няма, не знам.  Tired
Виж целия пост
# 10
Въzможно е тоzи месец да нямаШ овулация. Въzможно е наистина да имаШ някакъв проблем, но zа това ти трябва добър ендокринолог, който да ти иzследва хормоните и да се види от къде идва проблемът (ако иzобЩо има такъв). И стимулация не се прави беz да е проверене проходимостта на тръбите и беz да е направена спермограма. Само по това можеШ да съдиШ колко е в час тоzи лекар. Много ме е яд на такива лекари, zаЩото аz лично съм си иzпатила от такъв.
Виж целия пост
# 11
Можете ли да ми кажете добър ендокринолог в София? Например във военна болница? Благодаря!  Hug
Виж целия пост
# 12
Можете ли да ми кажете, какво означава "еритроплакия - конично"???  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 13
Предлагам ти следния план за действие: посещаваш д-р Тодорова (или друг добър ендокринолог), преглежда те, пускате хормони. Казва ти имаш ли нямаш ли проблем. ако имаш наистина ПКЯ ще ти трябва добър доктор, който да не ти предписва Диане или други противозачатъчни, тъй като целта ти е бебе. Аз съм със същата диагноза като теб и имам направена лапароскопия на яйчниците- фенестрация. Смятам, че до известна степен се повлиях добре от операцията, но за съжаление още няма бебе.
Виж целия пост
# 14
Мнението ми може да не се приеме много на сериозно, тъй като съм на 16 и 1/2, но съм съгласна с Dodichka. Тя е права, недей да бързаш да се притесняваш, а да отиди при ендокринолог си направи изследвания защото може да се окаже, че (не дай Боже) имаш някакви придружаваши заболявания, за които въобще не подозираш...
Аз съм със същата диагноза като теб и на мен ми е предписано Диане 35...
При мен беше така в началото всичко започна с ПКЯ и се стигна до пре-диабетно състояние и нарушен глюкозен дефицит (а аз въобще не подозирах за това).щ
Диане 35 би трябвало да стимулира произвеждането на естроген и прогестерон и да повлияе на месечния ти цикъл ( ако е нередовен) ...





 

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия