показания за индуциране на раждане

  • 7 406
  • 37
някой знае ли какви са медицинските показания за индуциране на раждане  newsm78
Виж целия пост
# 1
Положението е следното:

влезнахме в болница няколко дни след термина.

В момента сме на наблюдение и изследвания, след като подписахме, че не искаме индуциране на раждането без показания   (т.е. без основателна причина за това от страна на лекарите).

След направен запис на тоновете, ехограф и преглед, лекарите не можаха да дадат отговор на въпроса ми какво може в момента да наложи индуциране на раждането с медикаменти.

В тази връзка ме интересува, някой може ли да каже какви са показанията за индуциране на раждане с медикаменти, при положение че нямаме разкритие?
Виж целия пост
# 2
Преносване , мътни води , калцирала плацента и общо взето всичко , което докторите сметнат , че би причинило страдание на плода .  Peace
Виж целия пост
# 3
Тези няколко дни са един от показателите за индуциране на раждане.
И в тази тема ще кажа: В такива случаи лекарите са по-добрите съветници от непознатите всезнайковци от нета.
Щом не искате предизвикано раждане, значи имате своя гледна точка. Тогава не разбирам защо е тази тема.
Виж целия пост
# 4
........и общо взето всичко , което докторите сметнат , че би причинило страдание на плода .  Peace

Попитайте има ли вероятност плода да страда? Колко дни след термина СТЕ влезли в болница и колко дни сте склонни да чакате раждането да започне от само себе си.

Прочети за преносването малко повече, дано Ви е от полза:

http://www.zdravnitza.com/a/nav/list_center/list_center_id/346/color/4/cat/20
Виж целия пост
# 5
... Колко дни след термина СТЕ влезли в болница и колко дни сте склонни да чакате раждането да започне от само себе си.

...

При термин 28 март считаме, че изчакване от 7 дни след това ... т.е. до 4 април е нормално

Колкото до статията, там се споменават само белези след раждането
Цитат
Деца, родени след определеното за съществуване в такива условия време се считат за преносени. Те са слаби, със суха, набръчкана и белеща се кожа, без плодната мазнина, покриваща обикновено кожата на доносеното новородено.

Има ли медицински начин преди раждането да се разбере дали бебето е преносено?
Виж целия пост
# 6
Да. Като се проследи плодът с ехограф. Така ще се види в какво състояние са плацентата и околоплодните води, т.е. дали са мътни, което е сигурен белег за преносване. Също показателни са и тоновете на бебето.

П.П. Не искам да се бъркам, но преносената бременност е също толкова опасна, колкото и преждевременното раждане.

Леко раждане на майката / и таткото/ , здраво и красиво бебе. Hug
Виж целия пост
# 7
Не е задължително бебето да е преносено , за да е калцирала плацентата и да се наложи индуциране на раждането .
Виж целия пост
# 8
Преносване , мътни води , калцирала плацента и общо взето всичко , което докторите сметнат , че би причинило страдание на плода .  Peace

мда, плюс губене на тоновете....явно за сегапроблем нямаш....
Виж целия пост
# 9
Аз  преносих 6 дена. Лекарите не видяха причина за предизвикване на раждането, въпрки че аз нямах нищо против. Бебето се роди с лющеща се кожа, с дълги нокти и не беше обвито с бяла мазнина. После ми казаха, че това са белези на преносване. Нямаше проблем с него, но явно сме били на ръба да се появят по-неприятните признаци- зелени води, губене на тонове. Не съм лекар, но ако бях на твое място, бих се съгласила да ми предизвикват раждането.
Виж целия пост
# 10
Аз пък преносих 2 дни и ми бяха зелени водите...както и на вс момечета в нашата пред родилна в различна степен от тревно до петролно...да чукам на дърво и на 5-тте бебета нищо им нямаше от това....Wink
Със сигурност щом сте в болница, под наблядение, при съмнение, че нещо не е в ред ще предизвикат раждането....
Една приятелка пък я оставиха около 2 седмици да преносва....нямала е проблеми с бебето....
Виж целия пост
# 11
И в тази тема ще кажа: В такива случаи лекарите са по-добрите съветници от непознатите всезнайковци от нета.Щом не искате предизвикано раждане, значи имате своя гледна точка. Тогава не разбирам защо е тази тема.
Peace
Виж целия пост
# 12
Преносване , мътни води , калцирала плацента и общо взето всичко , което докторите сметнат , че би причинило страдание на плода .  Peace

мда, плюс губене на тоновете....явно за сегапроблем нямаш....
Ангелче , при загуба на тоновете , едва ли някой ще я чака да роди влагалищно. Според мен ще я резнат , като стой , та гледай .
Виж целия пост
# 13
благодаря на всички за коментарите.

след като направихме още една консултация с водещ гинеголог и при липсата на каквито и до било смущаващи признаци от изследванията оставаме да чакаме.

на тази консултация се потвърди първоначалното ми мнение ... изчакваме до 6-ти април (ако до тогава бебчето не тръгне само или не се появи причина за ускоряване на раждането) и на 6-ти вечерта започваме подготовка за раждане на 7-ми.

за мен остава непонятно неистовото желание на първия екип да предизвика раждането днес, и затова исках да чуя повече мнения.

дълбоко уважавам професионализма на всички лекари от екипите. сигурен съм, че те не случайно са там ... и точно затова бях силно смутен от многократните им настоявания за предизвикване на раждането днес, при положение че никой не посочи дори 1 показание да предприемем тази стъпка.

както и да е ... имали са някаква причина, която си остава загадка за мен ... и определено тази причина не е била медицинска.

още веднъж благодаря на всички Simple Smile
Виж целия пост
# 14
Djulichka -   да де, нй-вероятно имах предвид, че ще предприемат стъпки към раждането, а няма да чакат да тръгне само, а дали влагалищно или секцио....друг въпрос....


_yan - за днес не знам, но много лекари предпочитат да предизвикат раждане(в смисъл ако сте си ангажирали лекар), преди да дойдат почивните дни, за да не ги занимават пациенти събота-неделя....

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия