Пастет от авокадо !!!

  • 17 015
  • 18
Предлагам ви нещо много вкусно , лесно и оригинално - пастет от авокадо  Laughing
Рецептата е на мъжа ми , донесена от Щатите  Wink Не претендираме за някакво авторство , просто смятам , че е много интересно нещо и трябва да го споделя  Hug
1 бр. авокадо / трябва да е добре узряло /
2 лъж. доматено пюре / става и с лютеница /
3 суп.лъж. зехтин
1/2 к.л. захар
10 капки лимон
1/2 скилидка чесън
Маха се костилката на авокадото и меката част се слага в блендера / отделя се с лъжица /. Всичко останало - също  Wink
Смелва се до гладка каша .
Сервира се с препечени филийки .

Със сигурност ще очаровате гостите си  Peace
Аз не го ям , заради чесъна , но съм опитвала и е много изтънчен вкус .
Виж целия пост
# 1
И аз приготвям гуакамоле така, но лимон слагам повечко. Много е вкусно  Heart Eyes
Виж целия пост
# 2
наистина е доста интересно на вкус, но определено на мен ми допада.
Скоро ядох такъв пастет на един прием, там го предлагаха с чипс леко пикантен.Определено беше много вкусно  eat
Виж целия пост
# 3
Ако наистина искате да опитате добри рецепти с авокадо, ви предлагам тази страница:

http://www.avocado.org/recipes/guaccentral.php

Авокадото е най-добре да не бъде презряло; ако е покафеняло, ще има неприятен вкус и миризма. Хубавото авокадо е зелено и леко меко.
Почистването става най-лесно като се разреже надлъжно. Меката част се изважда с лъжица. Другата половина с костилката се хваща в лявата ръка и рязко се забива ножа надлъжно в костилката (дали го обясних добре newsm78), разхлабвате костилката с така забития нож и би трябвало да излезе безпроблемно. Отново издълбавате месестата част с лъжица.

За препечени филийки наистина най-върви пастет от авокадо. У нас го предпочитаме без никакви други добавки или подправки.

Салсата от авокадо, която е с нарязано на кубчета авокадо, нарязано доматче, лук + подправки се сервира обикновено с царевичен чипс (тук навлизаме в мексиканската кухня и темата е по-широка).

Авокадото е много хубаво и в салати (също в различни варианти).
Виж целия пост
# 4

Авокадото е най-добре да не бъде презряло; ако е покафеняло, ще има неприятен вкус и миризма. Хубавото авокадо е зелено и леко меко.
Почистването става най-лесно като се разреже надлъжно. Меката част се изважда с лъжица. Другата половина с костилката се хваща в лявата ръка и рязко се забива ножа надлъжно в костилката (дали го обясних добре newsm78), разхлабвате костилката с така забития нож и би трябвало да излезе безпроблемно. Отново издълбавате месестата част с лъжица.


Да ! Така е  Peace
Мъжът ми ме скастри , че първоначално съм писала , че се обелва  Crazy
Виж целия пост
# 5
Пастета е страхотен поздравления    bouquet
Но за съжаление при нас в Пловдив има само зелени плодове.Веднъж купих едно омекнало авокадо но беше стипчиво.Друг път купих зелено и го държах два месеца и не омекна и от тогава само ги гледам в магазина и ги подминавам. Embarassed
Виж целия пост
# 6
Става и със зелени , просто трябва да поомекнат  Wink
Виж целия пост
# 7
Аз го правя по 2 начина:
1. С лимонов сок (от истински лимони, не от шише) и нарязан на ситно лук.
2. С лимонов сок, малко счукан чесън и босилек.
Виж целия пост
# 8
Пипинка, това не е ли гуакамоле? Аз също си го правя домашно и после с тортиля и запечени на тиган пилешки хапки оформям нещо като дюнер, мммм  Flutter
Виж целия пост
# 9
Пипинка, това не е ли гуакамоле?
Знам ли  newsm78

Според сайта Гответе с мен , това е гуакамоле -
Продукти:

1 авокадо
1/2 люта чушка
1/2 малка глава кромид лук
1 с л лимонов сок
5-6 стръка къдрав магданоз
сол

Както казах не го правя аз ... дори не го ям  Laughing

Ето ви едно авокадо - да ви се прияде  Laughing
Виж целия пост
# 10
Вярно, че в гуакамолето имаше люта чушка  Blush Но иначе има и домати на кубчета, т.е. нещо като твоята рецепта. И не се слага къдрав магданоз, а листа от пресен кориандър, една мааалко по-различна подправка.  Laughing Тия в Гответе с мен  малко са го побългарили, ама нищо де и така е вкусно  Mr. Green
Виж целия пост
# 11
Рецептите за гуакамоле са разни вариации според вкуса на този, който го приготвя.
Виж целия пост
# 12
Благодаря за рецептата. Ще я пробвам тези дни,защото много обичам авокадо. Ако в магазина няма узряло си взимам твърдо и след около 3-4 дена омеква.
Виж целия пост
# 13
В "Перфектната вечеря" авокадото го смесиха с малко майонеза(1-2 с.л.) и лимонов сок, нарекоха го "Гуакамоле Light".
Чудно е с тънки резенчета краставица както предлагат гуакамолето  във вегетарианския Dream House на Алабин.
Виж целия пост
# 14
Пробвала съм доста видове. Най-много ми харесва така - издълбавам цялата месеста част от разрязаното на половинки авокадо, размачквам го с вилица, прибавям 2-3 скилидки чесън, черен пипер, сол, сока на един лимон и копър (от всичко по много, авокадото поглъща добре и ако е малко се губят). Хубаво разбърквам и връщам сместта в половинките. Става ефектно и за гости и е ужасно вкусно   Simple Smile


Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия