Не ни пуснаха в заведение

  • 16 292
  • 426
Привет на всички!
Първо се извинявам за това, че не съм сигурна дали точно тук е мястото за публикуване на моята случка.
Ако не моля Модераторите да я сложат където й е мястото!
Случката е следната:
На първи април със сестра ми и една съседка и децата, отиваме да пием кафе в едно заведение намиращо се в гр.Пловдив в жк.Тракия. На входа на кафенето ни посреща сервитьорката и ни заявява, че не пускат майки с колички /моето дете е на 7месеца/ и майки с деца /едното дете е на 8г. а другото на 3г./. Аз останах изумена. Поисках да дойде управителя на заведението и попитах що за глупост е това.
Появи се и управителката, която потвърди думите на сервитьорката. Бяха любезни, не са повишавали тон. Но какво от това.
Мисля, че милата ни родина има нужда от по голяма раждаемост и повече бебета.
Да ама не и заведенията.
Оказва, че ние майките с деца сме нежелани клиенти. Сякаш това дете не е гражданин на тази държава.
Или може би ние майките сме друга категория хора.

Много се бях ядосала. Решила съм да подам жалба до комисията за защита от дискриминацията.
 

 
Виж целия пост
# 1
Ами просто има хора, на които им е приятно да отидат на кафе и да няма пищащи деца около тях...нормално. Явно политиката на това заведение е насочено към такива хора.
Разбирам ги.
Няма лошо да има и такива заведения, както и обратното - специални за майки с деца.
Виж целия пост
# 2
Нека адвокатите се изкажат, но мисля, че според Закона за защита от дискриминация, можеш да ги съдиш Peace

... Явно политиката на това заведение е насочено към такива хора ...

И на мен ми се искат много неща, но не мога да ги осъществя, защото ще наруша законите.

Виж целия пост
# 3
 Съгласна съм с теб -"Марчето". Не на всички им е приятно да пият кафе в присъствието на крясъци и врява.
Но в случая става въпрос за квартално кафене, а не голям бар или много посещавано заведение.
Във въпросното заведение имаше около 10 маси, от които беше заета само една.
А лично аз се почувствах много обидена. те ме гледаха сякаш съм извънземно същество.
Сякаш съм белязана.
Виж целия пост
# 4
И такова нещо не бях чувала!

Да не допускаш деца в заведение.

Наскоро по холандско радио слушах интервю с хора, съзнателно решили да нямат деца.
Та те разправяха, че щели да се борят за отварянето на такива заведения и ресторанти - свободни от деца.
Но било трудно, дори невъзможно.

Та ето ние сме крачка напред в това отношение. Laughing
Виж целия пост
# 5
Ето заради това се радвам,че не съм в България понякога.Там някои неща никога няма да се оправят.Крайно време е да разберат,че клиентът е най -важен за едно заведение.Разбирам да е нощен бар и да не те пуснат,ама ж някакво си квартално кафенце.Аз също бях свидетелка миналото лято как буквално изгониха две семейства с количките от една пицария с мотива,че пречели на сервитиорките да минават,а повярвайте ми място имаше колкото искаш.
Виж целия пост
# 6
В кафенето е било шумно и задимено..
ти това ли искаш наистина за детето си?
Виж целия пост
# 7
  От десет маси е била заета само една, едва ли е било толкова задимено. И всъщност не става дума за това, просто е обидно. Картинки със задраскани цигара, куче, сладолед и дете...
Виж целия пост
# 8
Мисля, че е нормално.
Поне тук в Канада, не се допускат деца на места където се сервира алкохол, а предполагам такъв се сервира в това кафене. Няма значение дори и детето ти да е бебе.
Виж целия пост
# 9
Моя близка държи квартално кафене и тя ми е споделяла, че най-нежеланите клиенти са майките с деца. Ето нейната гледна точка по проблема:
Обикновено майките сядали с часове на по едно кафе / оборот от тях не може да се очаква/, успяват да препълнят пепелниците /не рядко тръскат пепелта на земята/, на децата взимат зрънчо или солети, които малките успяват порядъчно да разпилеят и стъпчат по земята, понякога люпят и семки, масата след тях е пълна кочина от  разни боклучета. Голяма част от клиентите, които наистина правят оборот /тези, които си вземат нещо за хапване/ бягат от места където има такива групички майки с деца - не им е приятно да не могат да си кажат приказката или просто да си отпочинат.


Виж целия пост
# 10

Леле, все едно съм плъх  Laughing . Не го казвам с лошо, де  Hug ама така ми прозвуча.
Виж целия пост
# 11

 Tired Tired Tired

Кучетата опикават площадките, селяните си гасят фасовете в пясъчниците, мутрите застрояват катерушките.. Но майките пречат в махленските кафета. Браво, бра-во!
Виж целия пост
# 12
 Политика на заведението, нищо повече, аз лично не бих искала да посещавам заведение, което ми натрапва своята политика по този начин, няма и да го посетя повече. И не е дискриминация, това е пазарна икономика, което означава, че изборът е и на двете страни.
Виж целия пост
# 13
Мисля, че е излишно да пиша - насочвате се в правилната посока - млад татко съм, но максимално избягваме, /един или два пъти по принуда/ сме били с бебо "на кафе" - изобщо не го одобрявам. Няма значение една или сто маси - щом пушат, бебето няма работа там, а кафе има и в пластмасови чашки, щом не търпиш без него - вземаш и на детската площадка! Само посмей пред него да запалиш цигара!
Виж целия пост
# 14
E нас не ни пуснаха в новопостроената Арена с бебето(да гледаме кино) - това преди 4 години. Не можаха да ми обяснят защо - просто не искали бебета. Оттогава не съм и стъпвала там. Няма и да отида. Знам, че едва ли ще обеднеят от мене, но е въпрос на избор.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия