спешно! международен паспорт на дете!!!

  • 2 774
  • 32
Мами , помагайте !Какви документи ми трябват за издаване на международнен паспорт на детето ?Много спешно ми е!!!
Виж целия пост
# 1
1. заявление по образец
2. оригинал и копие от акта за раждане
3. декларации от двамата родители, че сте съгласни да се извади паспорт (само са първи път, при втори не е нужно)
4. удостоверение от общината Есграон за адресна регистрация
5. снимка
6. платена такса 7 лв +1 лв. комисионна
7 .присъствието на двамата родители и личните им документи

В някои РПУ-та искат и присъствие на самото дете, при нас не искат.
В форума за пътувания има няколко теми за паспортите  Peace
Виж целия пост
# 2
Заявление за паспорт,снимки,актове за раждане,удостоверение от общината за постоянен адрес,двамата родители,задължително и  подавате документите в районното по постоянен адрес.И двамата родители да носят личните си документи.
Виж целия пост
# 3
1. заявление по образец
2. оригинал и копие от акта за раждане
3. декларации от двамата родители, че сте съгласни да се извади паспорт (само са първи път, при втори не е нужно)
4. удостоверение от общината Есграон за адресна регистрация
5. снимка
6. платена такса 7 лв +1 лв. комисионна
7 .присъствието на двамата родители и личните им документи

В някои РПУ-та искат и присъствие на самото дете, при нас не искат.
В форума за пътувания има няколко теми за паспортите  Peace
Много точно казано. newsm10
Виж целия пост
# 4
копието нотариално ,заверено ли трябва да и дали и двамата трябва да сме там задължително?
Виж целия пост
# 5
копието нотариално ,заверено ли трябва да и дали и двамата трябва да сме там задължително?
Копието на акта не е заверено, за това се иска оригинала за да се сравни от служителката, която ще ви обработи документите.
Присъствието се иска и на двамата родители, защото се полагат подписи  и от двамата  Peace
Виж целия пост
# 6
Отговарям ти спешно,подавах документи тази седмица.
1.Заявление/купува се от РПУ-то и струва 0.50 лв./
2.Снимка/и-в някои РПУ-та искат една,в други две снимки.
3.Квитанция за внесена сума /внася се в самото РПУ/.Сумата варира.За бърза поръчка 3 работни дни за първи паспорт е 16 лева,за следващ 30 лева.За обикновена поръчка мисля,че е двойно по-малко,но не съм 100% сигурна.
4.Акт за раждане на детето-оригинал+копие
5.Лични карти на двамата родители.
6.В някои РПУ-та искат удостоверение за постоянен адрес.Издава се за минути от общината.Не се плаща за него,а за самата бланка,която е 0.50 лв.Купува се от книжарница.

При подаването на документите трябва да присъстват и двамата родители и детето.При получаването на готовия паспорт само единия родител с входящия номер,който са ти дали и ако детето е имало предишен международен паспорт го носиш и връщаш.

Дано съм ти помогнала.Успех!
Виж целия пост
# 7
Може ли постоянния адрес на детето да е различен от постоянния адрес на родителите (съвпада с настоящия)?
Виж целия пост
# 8
благодаря   bouquet
утре отивам да се разправям  Crazy
Виж целия пост
# 9
Отговарям ти спешно,подавах документи тази седмица.

1.Заявление/купува се от РПУ-то и струва 0.50 лв./
2.Снимка/и-в някои РПУ-та искат една,в други две снимки.
3.Квитанция за внесена сума /внася се в самото РПУ/.Сумата варира.За бърза поръчка 3 работни дни за първи паспорт е 16 лева,за следващ 30 лева.За обикновена поръчка мисля,че е двойно по-малко,но не съм 100% сигурна.
4.Акт за раждане на детето-оригинал+копие/не се изисква да е нотариално заверено/
5.Лични карти на двамата родители.
6.В някои РПУ-та искат удостоверение за постоянен адрес.Издава се за минути от общината.Не се плаща за него,а за самата бланка,която е 0.50 лв.Купува се от книжарница.

При подаването на документите трябва да присъстват и двамата родители и детето.При получаването на готовия паспорт само единия родител с входящия номер,който са ти дали и ако детето е имало предишен международен паспорт го носиш и връщаш.

Дано съм ти помогнала.Успех!
Виж целия пост
# 10
благодаря за отговорите   bouquet
Виж целия пост
# 11
благодаря   bouquet
утре отивам да се разправям  Crazy
С кого ще се разправяш? Wink
Виж целия пост
# 12
Може ли постоянния адрес на детето да е различен от постоянния адрес на родителите (съвпада с настоящия)?
На едното ми дете постоянния адрес е различен от моя.Но раличен и от на двамата родители  newsm78 сигурно пак може.
Виж целия пост
# 13
Таксите са следните
експресна - 35 лв. за 8 часа (един работен ден)
бърза - 14 лв. за 3 работни дни
обикновенна - 7 лв. за 30 дни
На тези суми се взема комисионна
Виж целия пост
# 14
Аз мисля,че адреса на детето може и да е различен,но важното е да присъстват и двамата родители  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия