Кога празнува?

  • 5 098
  • 22
Знаете ли кога има имен ден Нелина?
Виж целия пост
# 1
Май никога, но ако държиш Нелина да има имен ден- най-логично е 6.12. Никулден.
Виж целия пост
# 2
И аз не съм чувала да имат имен ден  newsm78, но межа и да има.Виж в някой православен календар.А и други ще се включат  Peace
Виж целия пост
# 3
Ще следя темата. И мен ме вълнува това, защото и аз си имам една Нелина. Но досега където и да съм гледала и търсила, никъде не съм срещала имен ден за точно това име.
Виж целия пост
# 4
Според някои календари - на 07 Юли . Тогава празнуват Недялка , Недялко и Нели . А Нелина , всъщност е производно на Нели , нали ?
Виж целия пост
# 5
Нелина няма ИД. Нели също. Но все пак Нелитата празнуват (уж) на Никулден  Peace
Певицата Нелина е Нели Николова, аз също съм Нели Николова и покрай нея всичко живо взе да ми честити ИД, пък аз никога не съм го празнувала  Crazy Но е на 6-ти декемри, да.
Виж целия пост
# 6
Според някои календари - на 07 Юли . Тогава празнуват Недялка , Недялко и Нели . А Нелина , всъщност е производно на Нели , нали ?
Peace
Виж целия пост
# 7
Недялко и Недялка нямат нищо общо с Нели и в Църковните календари името Нели не фигурира  Wink
Виж целия пост
# 8
Недялко и Недялка нямат нищо общо с Нели и в Църковните календари името Нели не фигурира  Wink
Когато ти нямаш имен ден и си кръстен на някой с имен ден , празнуваш на имения ден на този на който си кръстен.Или с други думи ако си кръстен на баба си Недялка , Нели ,ще празнуваш на 7 юли на Недялкин ден.
Виж целия пост
# 9
там е работата, че някъде бях чела, че Нелина има имен ден на Никулден. Но просто не виждам логиката, няма нищо общо с името Николай. А за 07 юли и аз го гледах в календара. Но понеже знам, че има доста мами тук, които имат деца с такова име и исках да чуя и тяхното мнение.
Виж целия пост
# 10
Аз съм Нели-съответно нямам имен ден,но от малка родителите ми ми праззнуват мнимият имен ден на Никул ден,просто,защото съм кристена на дядо ми,който има тогава.
Както и  vaz е казала
Виж целия пост
# 11
Или на 7 юли , или на 6 декември .
Виж целия пост
# 12
Според мен няма имен ден
Виж целия пост
# 13
Не съм чувала Нелина да имат имен ден.
Виж целия пост
# 14
Не знам, но може би на Никулден.  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия