Въпрос за 6 месечно бебе

  • 922
  • 1
Здравейте д-р Слънчева, моята дъщеря е на 6 месеца и 4 дни досега съм въвела: сок от ябълка и морков, плодово пюре, зеленчуково пюре предстои ми въвеждането на месно пюре и въпроса ми е
- започвам захранване с пуешко месо 1 ,3 и т.н лъжички след това заешкото месо пак от 1 лъжичка ли почвам или давам колкото изяде ?
- кога да започна даването на жълтък?
Хранителния режим е:  6:00 кърма около 90 гр.
                                       8:00 кърма около 90 гр
                                       10:00 сок от ябълка и морков 50 гр.
                                       12:00 зеленчуково пюре 190 гр
                                       16:00 плодово пюре 190 гр
                                       18:00 кърма около 90 гр
                                       21:00 адаптирано мляко около 150 гр
Т.к все още става през ноща да яде мога ли към млякото в 21:00 часа да добавя 1 лъжичка от кашата ориз и рошкови?
Извинявам се за многото въпроси  Embarassed
Виж целия пост
# 1
Имам едно предложение за лека промяна в режима на хранене Hug

Сутрин без промяна
Обед 12 ч. към зеленчуковото пюре да започнете да прибавяте първо по 1/4 твърдосварен жълтък през ден първата седмица, а след това по 1/2.
След като свикне с жълтъка(15 дни) в
16-17 ч часа можете да започнете даването на каши( безглутенова), а след като кърмите можете да ползвате безмлечните и да ги разтваряте с малко по- затоплена кърма. в количество 180-190 мл. Захранвате за 3-4 дни до пълното количество, като давате само един вид каша, детето приема пълното количество поне 3-4 дни и след това ще мислите за разнообразяване на менюто. Naughty На по-късен етап можете да давате плодово-млечни каши или към кашата да прибавяте плодово пюре.
Вечер около 21 ч. комбинация кърма и АМ съчетано с детски пишкоти-плазмон. количество 160-190 мл.(така ще се засища)Детето ще издържи да 20-21 ч, защото кашата се усвоява по-бавно от млякото. В този следобеден интервал около 2ч. след кашата можете да давате сокче или плодово пюре около 100мл.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия