Кога си вдига главата?

  • 7 936
  • 32
Детето ми е на 2 месеца и изпитва затруднения да си държи изправена главичката. Като го сложа по коремче, забива главата надолу и реве. Искам да споделите вашия опит в тази насока, тъй като вече се притеснявам да не изостава във физическото си развитие. Ще се радвам да чуя мнения по този въпрос Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Нищо му няма, спокойно, всичко си му е наред! Щом се опитва да я вдига, значи не изостава, а сега се учи! Скоро ще те гледа без да забива носето!  Peace За всяко бебе е различно, няма строги правила за тази работа!
Виж целия пост
# 2
На тази възраст Велизар я вдигаше, но за няколко секунди и пак забиваше главичката.Но не плачеше, сякаш му беше любопитно и интересно и бързо заякна.Но както по всички други въпроси, така и по този - всичко си е индивидуално.Не мисля че има за какво да се тревожиш, но за да си по-спокойно се консултирай с педи.Нашата ни показваше различни упражнения които да му правим и обясняваше какво трябва да започне да прави детето в даден период.Но пак ти казвам - всичко е индивидуално  Peace
Виж целия пост
# 3
е нормално е да не може да си я вдига много е малък на около 3 месеца вече предполагам че ще си я задържа нормално.Няма страшно Hug
Виж целия пост
# 4
Кати започна да си задържа главата изправена за около 2-3 секунди на възрастта на твоето дете. За две седмици "усъвършенства" това упражнение. Peace
Виж целия пост
# 5
Аз също се притеснявах като теб, но без да има за какво. На 3 мес. си държеше главата изправена без проблем даже започна да се завърта от корем по гръб и много се кефеше Laughing
При всяко дете е различно
Виж целия пост
# 6
тепърва ще се учите Grinning сано спокойно Wink всичко си му е наред на бебето
Виж целия пост
# 7
Не го обрьщай по коремче по твое желание.Ще дойде момента,когато бебето само ще се обьрне и ще си задьржа главата. Laughing
Виж целия пост
# 8
Не се притеснявай,моя син май към 3-ти месец някъде започна с опитите.
Всяко детенце си е различно,не можеш да очакваш да се развива по схема.

Най-добре спри да четеш всякакви такива "информации" иначе ще ти гръмне главата и за всяко нещо ще се притесняваш Wink Казвам ти го от опит,когат спрях да се интересувам кое и какво трябва да направи на еди-колко си месеца значително си улесних живота  Peace
Виж целия пост
# 9
Към третия месец беше. И като започне, за отрицателно време ще си подобрява уменията, сама ще се убедиш.
Виж целия пост
# 10
Точно на 3 месеца и 10 дни си изправи главата моят господин.Знам защото беше Коледа и това беше най-хубавият подарък за мен.Така,че имай малко търпение,нищо му няма на детенцето.
Виж целия пост
# 11
 Rolling Eyes Ние сме тежък случай на 5 месеца си вдигна главата , но ние като цяло изоставаме  Hug
Виж целия пост
# 12
на 2 месеца и 10-тина дни...със зор и рев.....
Виж целия пост
# 13
A ти слагала ли си го досега по корем?
Ако не си го слагала, няма как да стане изведнъж, а и за да се научи, трябва по корем да стои - реве, не реве...
Отначало ще реве, после ще я вдига.
Можеш да слагаш ръка на дупето, както е по корем, за да има опора, а също и нещо шарено пред бебето, да гледа.
Виж целия пост
# 14
Децата са различни и се развиват различно. На 2м. не е притеснително, че се затруднява да задържи стабилно главичката си. Моята дъщеря започна около 3м. Упражненията, които правехме - слагахме я по корем, като под гърдичките и поставяхме възглавница, а пред нея играчки ...
Ако не си го слагала, няма как да стане изведнъж, а и за да се научи, трябва по корем да стои - реве, не реве...
Отначало ще реве, после ще я вдига.
Да, не става от раз и трябва да се правят упражнения. Категорично съм против обаче, да става насила. Какво значи реве, не реве? Започне ли да мрънка, край с упражненията  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия