за бебо

  • 1 588
  • 29
Здравейте на всички,скоро ми наближава термина а още нищо не съм купила за бебо незная от къде да започна  ooooh! бихте ли ме посъветвали какво да купя кое ще е най необходимо в началото  newsm78
Виж целия пост
# 1
Бодита, леки блузки, чорапки, легло, количка, шишета, козметика, памперси, комплект за изписване, одеяла, чаршафи .......... Влез в един от големите детски магазини и попитай продавачките кое ще ти бъде най-необходимо през първите няколко месеца. Нещата са толкова много и не знаеш кое в кой момент ще ти бъде по-необходимо от другото. Съвет от мен: не се презапасявай с дрехи, първо бебето бързо расте и скоро ще му бъдат малки и второ, по-голяма част от подаръците за едно бебе се дават под формата на дрехи
Леко раждане  Hug
Виж целия пост
# 2
 Преди да родя отидох в Пигиса и ми дадоха списък запървите неща за бебето.
По големите детски магазини имат списъци.
Виж целия пост
# 3
Тук във Форума е пълно със списъци. Влез в някоя отчетна тема в Отчетни и виж на първа страница линковете, които са дали бъдещите мами.  Hug
Виж целия пост
# 4
Тук във Форума е пълно със списъци. Влез в някоя отчетна тема в Отчетни и виж на първа страница линковете, които са дали бъдещите мами.  Hug



 Peace и също така:

не се презапасявай с дрехи, първо бебето бързо расте и скоро ще му бъдат малки и второ, по-голяма част от подаръците за едно бебе се дават под формата на дрехи
Леко раждане  Hug
Виж целия пост
# 5
Спокойно, имаш време до термина, ако съдя по лентичката ти. Не се втурвай да купуваш всичко. Най - необходими са няколко бодита, няколко комплекта блузки и ританки, шишета, биберон-залъгалка (ако смяташ да даваш), памперси, кърпа и сапунче, комплект за изписване и за спане. Количка , че даже и легло, можеш да купиш и след раждането. Като има с какво да го облечеш и ако можеш да го кърмиш всичко е ОК като за начало, а после сама ще прецениш какво още ти е необходимо.
Аз като се сетя само първия път що излишни неща бях накупила.... ooooh!
Виж целия пост
# 6
Съветвам те да не се изхвърляш много с дрешките. Аз преди да родя купих доста, а след това детенце получи много, като подарък. Имаме дрешки, които не е обличала въобще.
Виж целия пост
# 7
Аз си напазарувах всичко преди да родя, само леглото не бяхме сглобили. Бях изпрала, изгладила и прибрала всичко. След раждането нямаше на кой да оставя бебо и за минута, а и течах от всякъде (лохии и кърма) и дори и през ум на ми е минало да излизам където и да било, още по-малко тепърва да обикалям и пазарувам. От всичко което бях купила не използвах само помпата за нос (не става и това е... ooooh!) и биберона залъгалка - не искаше въобще такова нещо.
Успех и леко раждане!   bouquet
Виж целия пост
# 8
Съветвам те да не се изхвърляш много с дрешките. Аз преди да родя купих доста, а след това детенце получи много, като подарък. Имаме дрешки, които не е обличала въобще.

Аз бях купила само 1 комплект за изписване. А другите дрешки му бяха подарък. И пак има много необличани  newsm10 smile3521
Виж целия пост
# 9
Дрехи, спално бельо + други текстилни изделия

Бодита или блузки с дълъг ръкав – 3-5 бр.
Бодита с дълъг ръкав и крачол (цели костюмчета) – 5-6 бр.
Бодита с къс ръкав (или камизолки) – поне 5 бр.
Ританки - 5 бр.
Чорапки – 5-8 бр.
Шапка за навън – 1-2 бр.
Шапка за след баня – 1-2 бр. (преценете дали ще ползвате, доста майки не ползват такава)
Хавлийки за баня – 2-3 бр.
Възглавнички (до 3 месеца са излишни) – 1-2 бр.
Калъфки за възглавнички – 2-4 бр.
Лигавници (за начало може да не трябват) – 3-5 бр.
Обиколник (не е задължително) – 1-2 бр.
Одеало лекичко (или тънко спално чувалче ) – 2 бр.
Одеало плътно (или дебело спално чувалче или олекотено юрганче ) – 1-2 бр.
Спално бельо, комплект чаршафчета – долен, горен и калъф – 2-4 бр.
Тензухени пелени – 2-3 бр. (могат да се ползват и вместо възглавничка, и като завивка през лятото, а и за цедене на сокове)


Аксесоари и принадлежности за хранене

Адаптирано мляко (за всеки случай) - 1 кутия
Биберон залъгалка – 1-2 бр.
Помпа за изцеждане на кърма
Биберони за шише 0-4 м. – 2-4 бр.
Шишета - ако ще сте основно на формула 4 бр. иначе най-много 2 бр.
Четка за шишета и биберони – 1 комбинирана или 1 за шишета и 1 за биберони
Термобокс за шишета единичен или двоен

 

Хигиена

Бебешки сапун
Гъбка за баня
Бебешко гребенче и четка
Бебешко олио или зехтин - ако кожата не понася козметика се препоръчва бебето да се маже с преварен на водна баня зехтин в началото вместо с бебешко олио
Бебешки клечки за уши с ограничител
Мокри кърпи
Ножичка / нокторезачка 
Носов аспиратор
Памперси за новородено
Прах за пране за бебешки дрехи
Сапунерка
Термометър за вана
Цинков крем против подсичане
Шампоан за тяло и косичка

 

Аптечка

Капки против колики - Babynos , Sab Simplex
Бебешки термометър
Лепенки за пъпче – може и да не потрябват – на доста бебета пъпчето им пада в болницата
Спирт 70% за пъпчето + обикновени клечки за уши (без ограничител) за почистване на пъпчето
Топоцин - антибиотично прахче за пъпчето

 

По-крупни покупки

Корито/ваничка за къпане – за препоръчване е анатомична
Бебешка количка + чанта
Легло/кошарка + матрак (ако няма дюшече или матрак към леглото/кошарата)
Маса/шкаф за преобличане
Стерилизатор – не е задължително, но е удобство
Столче за кола
Бебефони

 

Други

Музикална играчка за леглото + други (3-4 бр.) дрънкалки/играчки –  В началото бебето не може да ги вижда или да играе, но е добре да се закачат на леглото шарени играчки. Специалистите твърдят, че така бебето ще “прогледне” по-бързо и ще има върху какво да съсредоточава погледа си

Кофа с капак само за мръсните дрешки на бебето
Непромокаема постелка за легло
Непромокаема постелка за повиване
Стаен термометър
Виж целия пост
# 10
Тук във Форума е пълно със списъци. Влез в някоя отчетна тема в Отчетни и виж на първа страница линковете, които са дали бъдещите мами.  Hug


И аз така карах по списъка от нашата отчетна тема  Peace
Виж целия пост
# 11
има разни такива теми....има и такива списъци по отчетните....
аз към този горния си имам забележки както и към повечето...особено къч частта с дрехите....а и имай предвид че вс ще ти подаряват дрехи.....та изобщо не прекалявай, а някои неща са си излишни направо....
Виж целия пост
# 12
Като начало можеш да купиш нещата, които ще са ти от първа необходимост.  Наистина доста неща ще ти подарят (най-вече дрешки и играчки).
Виж целия пост
# 13
списъка е ориентир, не купувай абсолютно всичко по него. Peace
Виж целия пост
# 14
Дрехи, спално бельо + други текстилни изделия

Бодита или блузки с дълъг ръкав – 3-5 бр.
Бодита с дълъг ръкав и крачол (цели костюмчета) – 5-6 бр.
Бодита с къс ръкав (или камизолки) – поне 5 бр.
Ританки - 5 бр.
Чорапки – 5-8 бр.
Шапка за навън – 1-2 бр.
Шапка за след баня – 1-2 бр. (преценете дали ще ползвате, доста майки не ползват такава)
Хавлийки за баня – 2-3 бр.
Възглавнички (до 3 месеца са излишни) – 1-2 бр.
Калъфки за възглавнички – 2-4 бр.
Лигавници (за начало може да не трябват) – 3-5 бр.
Обиколник (не е задължително) – 1-2 бр.
Одеало лекичко (или тънко спално чувалче ) – 2 бр.
Одеало плътно (или дебело спално чувалче или олекотено юрганче ) – 1-2 бр.
Спално бельо, комплект чаршафчета – долен, горен и калъф – 2-4 бр.
Тензухени пелени – 2-3 бр. (могат да се ползват и вместо възглавничка, и като завивка през лятото, а и за цедене на сокове)


Аксесоари и принадлежности за хранене

Адаптирано мляко (за всеки случай) - 1 кутия
Биберон залъгалка – 1-2 бр.
Помпа за изцеждане на кърма
Биберони за шише 0-4 м. – 2-4 бр.
Шишета - ако ще сте основно на формула 4 бр. иначе най-много 2 бр.
Четка за шишета и биберони – 1 комбинирана или 1 за шишета и 1 за биберони
Термобокс за шишета единичен или двоен

 

Хигиена

Бебешки сапун
Гъбка за баня
Бебешко гребенче и четка
Бебешко олио или зехтин - ако кожата не понася козметика се препоръчва бебето да се маже с преварен на водна баня зехтин в началото вместо с бебешко олио
Бебешки клечки за уши с ограничител
Мокри кърпи
Ножичка / нокторезачка 
Носов аспиратор
Памперси за новородено
Прах за пране за бебешки дрехи
Сапунерка
Термометър за вана
Цинков крем против подсичане
Шампоан за тяло и косичка

 

Аптечка

Капки против колики - Babynos , Sab Simplex
Бебешки термометър
Лепенки за пъпче – може и да не потрябват – на доста бебета пъпчето им пада в болницата
Спирт 70% за пъпчето + обикновени клечки за уши (без ограничител) за почистване на пъпчето
Топоцин - антибиотично прахче за пъпчето

 

По-крупни покупки

Корито/ваничка за къпане – за препоръчване е анатомична
Бебешка количка + чанта
Легло/кошарка + матрак (ако няма дюшече или матрак към леглото/кошарата)
Маса/шкаф за преобличане
Стерилизатор – не е задължително, но е удобство
Столче за кола
Бебефони

 

Други

Музикална играчка за леглото + други (3-4 бр.) дрънкалки/играчки –  В началото бебето не може да ги вижда или да играе, но е добре да се закачат на леглото шарени играчки. Специалистите твърдят, че така бебето ще “прогледне” по-бързо и ще има върху какво да съсредоточава погледа си

Кофа с капак само за мръсните дрешки на бебето
Непромокаема постелка за легло
Непромокаема постелка за повиване
Стаен термометър

Най - пълният списък за появата на бебо !!!!! HugУспех и леко раждане!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия