Тиквички на фурна

  • 10 721
  • 47
Много леко, лесно и вкусно пролетно ястие!


3 средноголеми тиквички се настъргват на едро ренде, посоляват се, разбъркват се и след 10 минути се отцеждат. Изхвърляме водата, а към тиквичките прибавяме около 200 гр. сирене /който предпочита - може и повече/, 3 яйца, 5 с.л. грис и 125 гр. разтопено краве масло /аз предпочитам олио и краве масло в съотношение 1:1/. Изсипва се в тавичка и се пече се на силна фурна, докато хване златиста коричка. По желание 2-3 мин преди да ги извадите, поръсете с настърган кашкавал, колкото да се разтопи.

Сервира се със свежа пролетна салата. Днес направих салата от соеви кълнове и див чесън, залети с дресинг от зехтин, балсамико, сол, щипка захар и лъжичка дижонска горчица.

Виж целия пост
# 1
Чудесна идея,Цеце!Изглежда супер както винаги,скоро ще се пробва  bouquet
Виж целия пост
# 2
Изглежда и звучи вкусно! Копвам си рецептата. Цецето ,   bouquet !
Виж целия пост
# 3
Веднага я записвам  Peace
Изглежда интересно и вкусно  Wink
Виж целия пост
# 4
Аууу, страхотно! Обожавам тиквички!  Hug
Виж целия пост
# 5
ммм да супер става и аз много го обичам това.Само че аз пека първо тиквичките без да ги рендосвам и заливам със  10 яйца сирене ,нарязан копър и чесън отгоре.Става божествено  chef
Виж целия пост
# 6
ммм да супер става и аз много го обичам това.Само че аз пека първо тиквичките без да ги рендосвам и заливам със  10 яйца сирене ,нарязан копър и чесън отгоре.Става божествено  chef

И аз така ги приготвям. Като ги рендосам, все ми се струва, че хрупат и са сурови.
Виж целия пост
# 7
Оооооо,тази рецепта трябва да се пробва.Благодаря!
Виж целия пост
# 8
Непременно ще се пробва.
Виж целия пост
# 9
Ооо, това е една от любимите семейни рецепти. Преди години я видях в "Бон Апети" и от тогава едва дочакваме да се появят първите тиквички на пазара. Аз, я сервирам с подлучено кисело мляко, защото това си е класика все пак Simple Smile
Виж целия пост
# 10
 Close снощи готвих тиквички с ориз,но др.седмица ще пробвам и тази рецепта
Виж целия пост
# 11
Ооо, това е една от любимите семейни рецепти. Преди години я видях в "Бон Апети" и от тогава едва дочакваме да се появят първите тиквички на пазара.

Ами аз в Бон Апети не съм я гледала. Това е традиционно сръбско ястие и ако не ме лъже паметта, се нарича лизебаб.

Иначе и аз, като ani-bani , много ги обичам и ненарязани, запечени /преди това ги овалвам в брашно/, и след това залети. Ама копърът и чесънът ги слагам накрая. Peace
Ани, 10 яйца не са ли много бе, душа?  newsm78
Виж целия пост
# 12
ами аз за6тото много оби4ам яйца.и затова си правя по тлъста заливка да стане малко като омлет
ама аз копъра и 4есъна ги слагам в заливката Peace
а тикви4ките ги нарязвам н а колелца и с малко олио ги запи4ам да поомекнат  Peace
ух 4ак ми се дояде пак  Joy
и твоя тип рецепта с ъм правила
аз понеже много оби4ам тикви4ки  chefвсякак ги ям.даже и кисели на туршия Mr. Green
Виж целия пост
# 13
благодаря.  Hug
много вкусно излглежда. ще си я копна.  Peace
Виж целия пост
# 14
Цеце пак лесна и вкусна рецепта. Благодаря HugОбажавам тиквички във всякакви варианти - на кюфтета от тиквички, огретен, правя и едно ястие Тиквички с 3 вида сирене на фурна - моя измислица но супер вкусна Peace, нарязани на кръгчета и печени на фурна с подлучен сос от кисело мляко -  и т.н и т.н - ммммммммм вкусно.
Ще си направя и твоята рецепта Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия