Не иска биберон /не приема течности/

  • 780
  • 11
От петък сутринта моята Тедка категорично отказва да поема каквато й да е течност с биберон  Sad. Принципно поема малко течности - за денонощие 300 мл мляко, а соковете варират 0 - 50, много рядко 100 мл. В четвъртък сутринта изпи 50 мл. мляко и това беше  Sad Опитам ли да й дам шишето, започва да се дърпа и плаче. Вечер я храня докато спи - бутам и шишето и тя спейки го изпива. Да, ама не - и двете вечери се усеща на първото всмукване и започва да реве... Опитвам да давам течност с лъжица, но става много бавно, една чест изтича, а тя започва да се дърпа и плаче след няколко лъжички и не се събира повече от 10-тина мл няколко пъти в денонощие. Принципно яде почти всичко - сега е по-капризна и изяжда половината от нормалното. Предполагам, че й растат зъби, защото често мрънка и плаче, все едно нещо я боли. Иначе си е весела и закачлива. Но това с шишето много ме притеснява. Не съм я насилвала и сега много не настоявам, но ми се струва, че никога няма да пропие пак. Не иска и чаша с накрайник... Оставям и шишето с надеждата сама да пие, но пак не става - поиграва си с него, най-много да го гризне и това е... По-другата седмица ми предстои пътуване в чужбина и ще я гледа гледачка една седмица. Ако и тогава продължава да не иска, просто не знам....
На някой случвало ли се е същото? Какво да направя, за да приеме шишето пак? Да настоявам ли, да го скрия ли за няколко дни.... Вчера ходих и при личната, но я нямаше  Confused
Виж целия пост
# 1
И моята дъщеря отказа да пие мляко от шише на тази възраст,затова започнах да давам всичко с лъжица-млякото г о правих с бисквити,малко по-гъсто.Успех  Peace
Виж целия пост
# 2
Не знам какво да те посъветвам от моя опит, защото такъв проблем не сме имали досега, но пробвала ли си евентуално да опиташ с по-голям отвор на биберона или да дадеш чай вместо вода - може да й се стори вкусен и да пропие... А щом не иска нито с лъжица, нито с чаша мисля, че нямаш голям избор...
Виж целия пост
# 3
Да не би да не й харесва вече А.М. което ползвате.
Виж целия пост
# 4
pamsi, май и при нас това се получава. Но с лъжица й омръзва бързо и количеството течност, което поема и много малко. Какъв е минимумът за 24 часа?
dan.dim, пробвам с всички възможни течности - сок, чай, подсладена вода, мляко. Тя изобщо не иска да засуче. А с лъжичка май не прави голяма разлика какво й давам. По-скоро ще опитам с друг вид биберон /неанатомичен с малък отвор/ и то докато спи.
zorimimi, сменяли сме вече АМ няколко пъти. Но тя не иска нищо с биберон... Съгласна съм само вода да пие, пък АМ ще и го разтварям в кашите и пюретата  Confused

Мерси за съпричастността   bouquet
Виж целия пост
# 5
Лекси, по принцип течности се приемат и чрез храната, а и не вярвам ако е жадна да не иска да приеме нищо по нито един от изброените начини. Вероятно е период някакъв. Не знам колко е минимумът за едно денонощие, но ако пълни памперсите няма страшно Simple Smile
Виж целия пост
# 6
И моята дъщеря отказа да пие мляко от шише на тази възраст,затова започнах да давам всичко с лъжица-млякото г о правих с бисквити,малко по-гъсто.Успех  Peace
Peace
Виж целия пост
# 7
Не знам дали ще помогна...
Детето на една приятелка на 6 - 7 месечна възраст в продължение на два месеца ядеше само млечни каши - отказваше всичко друго, но вода пиеше. После започна да приема и мляко с бисквити, плодово пюре...  Simple Smile
Виж целия пост
# 8
пробвай с биберон с повече дупки, може да пуска малко и да се ядосва детенцето Rolling Eyes
може и да е от зъбоникнене
относно "алтернативните" начини - давала съм АМ с пипетата от Панадола, когато един път сина ми отказа за пие от шише  Crazy
Виж целия пост
# 9
Лекси, предложи й с чаша, пробвай с накрайник (примерно белия на Авент - за деца над 6 месеца), биберон с по-голяма дупка. А да не би да иска да си държи сама шишето ?
При нас няколко вечери не искаше да си пие млякото и като му сложих биберон с по-голяма дупка се реши проблема. Сега пак си е на биберон 2 на Авент.
Виж целия пост
# 10
Пробвай с друг биберон Peace
Виж целия пост
# 11
Идеята за пипетата от Панадол ми се вижда добра.Ако не друго,поне ще й бъде разнообразие и от интерес може да пропие.Успех!Мисля,че е просто поредният период,свързан в случая с растежа на зъбките,и ще мине.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия