Кърма в хладилника ???

  • 4 041
  • 7
Имам питане към майките кърмачки.
Сестра ми е в чужбина и не може да попита тя , но вместо нея аз мога.
Та въпросът е когато се изцежда кърма знам че може да се съхранява в хладилник до 6 часа
Но тя изцежда по 10-20 гр..Може ли да ги събира в едно шише и да брои 6 часа от първото или да ги събира в отделни шишенца и да я дава наведнъж, защото бебо през ноща не искал  да суче и тя да ги събира за тогава
Не знам какво да я посъветвам. Аз и за двете ми деца нямах кърма и не съм много наясно.
Виж целия пост
# 1
Здравей!
Аз знам,че кърмата може да се съхранява в хладилник 24ч. А извън хладилник 6ч ,ако не е по-топло от 20градуса в стаята.Така ме посъветва нашата педиатърка,а и така съм чела Peace
Иначе,хубаво е кърмата от отделните кърмения,да се съхранява в отделни шишенца.И непосредствено преди храненето да се смесят.Аз така правя,и се надявам да не ти дам грешен съвет Rolling Eyes.Майка съм за първи път Grinning.
Успех,на сестра ти!
Виж целия пост
# 2
Здравей, стемо!
Това,което аз зная е, че кърмата може да се съхранява в хладилник /фризер/ и 12 месеца, стига да е в подходящите за тази цел контейнерчета или пликчета за съхранение на кърма и разбира се, да се спази определената за тази цел температура.
Да, аз също зная, че може да я добавя  в един и същи съд до 6 часа, но през промеждутъците от време, да е отново във фризера.
Нека погледне в сайта на Medela например /сигурна съм, че в чужбина може да ги намери/ за пликчетата за съхранение на кърма и контейнерите. http://www.medela.co.uk/
Успех!
Виж целия пост
# 3
в хладилник може до 8 дниPeace а на стайна температура 10 часа Simple Smile няма проблем да я събира в един и същ съд. а за 6 часа може и да не го прибира в хладилника  Peace
заповядай: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=156629.0


Виж целия пост
# 4
Аз  се изцеждам вече почти 4 месеца.В хладилник кърмата издържа 24 ч.,на стайна температура 22 градуса 8-10 ч.,а над 22  6 ч.АЗ лично смесвам кърмата и така я давам.Няма и нищо Simple Smile
Виж целия пост
# 5
в хладилник може до 8 дниPeace а на стайна температура 10 часа Simple Smile няма проблем да я събира в един и същ съд. а за 6 часа може и да не го прибира в хладилника  Peace
заповядай: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=156629.0

Peace
"Стара" и "нова" кърма могат да се събират в 1 съд като за понататъшното съхранение се има в предвид дата на "старата" кърма
Виж целия пост
# 6
Охх и аз вече се обърках с тези часове за съхранение, на някои места казват 24 часа в хладилник на другаде пише 8 дена  smile3506, понеже ние се храним вече 2 месеца и 2 седмици само с изцедена кърма ще ти кажа, че аз повече от едно денонощие не съм държала кърмата в хладилника Peace
Виж целия пост
# 7

Добавяне на кърма:
Старата и новата кърма трябва да са със сходна температура - не се добавя топла към вече охладена кърма. По-добре в отделни съдове, смесва се преди затоплянето.


Срок за съхранение:
/максималният срок варира "от-до" според различни източници/

Стайна температура (до 21 градуса):
* от 3 до 8 часа

Извън хладилник (между 21-27 градуса):
* от 1 до 6 часа

Хладилник:
* от 12 до 24 часа (10-15 градуса)
* от 3 до 8 дни (0-4 градуса т.е. в най-студената част на хладилника)


Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия