новият проект за семеен кодекс

  • 1 123
  • 16
здравейте,
имам да пиша курсова работа-коментар за новите промени в семейния кодекс-фактическото съпружеско съжителство и брачния договор.какво мислите за тях?както и всякакви коментари за брака-за и против, ще ми бъдат полезни.Ще цитирам като източник форума тук, така че няма да има ощетени Laughing
Благодаря предварително!!!
Виж целия пост
# 1
Има такива теми, пробвай с търсачката!
Виж целия пост
# 2
Относно брака: Всеки има право да избира формата, под която да съжителства със своя партньор. Това че, аз съм решила да се омъжа и съм сложила подписа си под някакъв документ с нищо не ме прави по-близка и по-обичана  за моя съпруг. Когато се разхождам с детето и мъжа си не пиша на челата ни семейна двойка. В днешно време на никой не се интересува от това.
Странно ми е само, че решиха да "легализират" съжителството, защото преди известно време същите тези политици се притесняваха, че брачната институция отмира.
Сега след 5 години брак си задавам въпроса: Защо ми беше да правя сеир за хората, които ми струваше 7 хил. лева, които още изплащаме?! newsm78
За брачните договори: напълно съм съгласна с тях, за да няма реплики от сорта: вземи колата и апартамента, но само въздухът ми остави! Laughing
А и защо аз да имам право на нещо, което съпругът ми е спечелил преди дори да ме познава и обратното?

Приятно писане на курсовата работа, Баничке. Ако искаш още нещо пиши. Peace
Виж целия пост
# 3
благодаря момичета!!!
знам си аз, че тука мо'е са разчита на хората
Виж целия пост
# 4
На истина същите тия политици се притесняваха, че умира брака като институция и традициите не са това, което бяха Mr. Green. Обаче пък наистина много проблеми се създаваха на децата на не женени двойки, които по статистики са дооста много. Сега поне този проблем ще е уреден, ще видим до колко ще действа тая уредба.
Иначе имаше преди няколко дни по бтв в сутрешния блок поканени гости, които коментираха точно това, може дасе поровиш на сайта им може да има нещо.
Успех с курсовата!
Виж целия пост
# 5
Извинявам се много за невежеството Embarassed, но
с какво това променя нещата, при положение , че детето е признато?
И защо изобщо трябва да се подписваме някъде си?
Виж целия пост
# 6
Хвани немския закон и го разчепкай.
Нашите законопроекти обикновено са
преведени чужди закони и натъкмени
за нашенските условия. Да не мислиш,
че някой има време да измисля новости.
Тук понякога има далавера да пишеш, че
живееш в бракоподобна връзка, друг път
обаче е по-добре да твърдиш, че мъжът в
жилището е само съквартирант, но пък ако
ви проверят, трябва да докажете, че имате
два хладилника, два телевизора, два отделни
гардероба и т.н., тоест наистина нямате нищо
общо освен делкането на наема. Отплеснах се.
Успех в търсенето, мисленето, писането!
Виж целия пост
# 7
Не знам какви полезни коментари очакваш от хора, които не са юристи, не са чели проекта, а и да са го чели, толкова и ще разберат. Чули-недочули, чели-недочели.

За "За и против брака" пусни търсачката.
Виж целия пост
# 8
не знам дали е важно да са чели проекта, все пак повечето са гледали/слушали/разбрали по някакъв начин за какво иде реч.важно ми е защото трчбва да пиша коментар по тази тема за радиопредаване, аз мнение си имам, но какво от това?по-важно ми се струва да знам и какво мислят другите, да има различни позиции.ако исках само аз да си дърдоря, щях да си коментирам собствената гледна точка по форумите.това е коментар за радио.нищо, че само преподавателя ще го чете, искам да е обективно.
видях, че е обсъждана темата и има много противоречиви мнения и много въпроси.мисля да ги използвам.
благодаря!!!
Виж целия пост
# 9
Lizbet не знам защо мислиш, че тук няма юристи, а и доколкото разбирам темата е пусната не за юридически коментари, а за коментари от хората,които ги засяга този закон като граждани...може аз да не съм разбрала правилно темата.
Виж целия пост
# 10
именно.ако исках юристи, щях да питам тях, нямаше тук да ви занимавам
Виж целия пост
# 11
О, извинете, аз все си мисля, че когато се коментира нещо, е добре да си запознат с него над ниво една жена каза и вестник "24 часа". Да не говорим журналистите какви юридически безсмислици пишат обикновено.

Забравям, че тук е България и по правни и медицински въпроси всички са специалисти. Е, bani4ka, ти си знаеш.
Виж целия пост
# 12
бе махни ги журналистите кво пишат.аз мога да го уча това, това не означава, че ги харесвам.мисля и юрист и психолог да попитам, исках и социолог, но не познавам.но най-важно е да питаш  хората.винаги ми е било интересно какво мислят хората и как живеят.исках да слушам и да разказвам историите им.затова журналистиката ми се стори правилното образование.въпреки нелицеприятните примери наоколо.
Виж целия пост
# 13
Ау, не обиждайте журналистите моля!
Аз такова работя!
бе махни ги журналистите кво пишат.
Виж целия пост
# 14
Мен много слабо ме интересува тоя проект. Все ми е тая какво ще въведат. Живея с мъжът, когото съм си избрала вече 12 год. (без да подписваме) и имаме 2 деца. Този вариант ни удовлетворява всички напълно (поне засега) и не изпитвам нужда да правим каквито и да било промени.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия