Манипулира ли ни телевизията

  • 3 183
  • 66
   Ако телевизорът е единсвеното ви средство за информация,реална ли е картинката на действителността в главата ви?Вярвате ли на всичко,поднесено от синия екран, или си имате винаги "едно на ум"?Ограничени ли са хората,гледащи по цял ден единствено телевизия?
Виж целия пост
# 1
Да, мисля, че телевизията промива мозъци понякога Confused
Виж целия пост
# 2
Разбира се, че манипулира. Форумът да не
мислиш, че не манипулира. Всички сме жертви
на какви ли не манипулации. ТВ-зрителят тоже.
Но нали телевизионерите и те трябва да ядат.
Виж целия пост
# 3
Разбира се, че манипулира. Форумът да не
мислиш, че не манипулира. Всички сме жертви
на какви ли не манипулации. ТВ-зрителят тоже.
Но нали телевизионерите и те трябва да ядат.

Мен форумът наистина ме манипулира. Вече чувствам че започвам да мисля като жена  Mr. Green
Виж целия пост
# 4
Божеееее, наистина ли го питаш това? Разбира се, че ДА!
Виж целия пост
# 5
Преди време тук имаше тема: вече всеки ден по телевизията гледаме за изоставени деца. Защо хората започнаха да си изоставят децата?  Rolling Eyes

И да, човек, който разчита само на телевизора, е ограничен.
Виж целия пост
# 6
То да беше само телевизията.

Нямам телевизор. Не знам дали са ограничени усилено гледащите. Зависи какво гледат, вероятно. Който си е ограничен по принцип, със или без телевизор пак си е ограничен. Като мен, например. Откакто съм без телевизор, не забелязвам нещо да ми се е разширил хоризонта или да са ми се отворили чудотворно очетата.
Виж целия пост
# 7
В предната квартира нямахме ТВ, в сегашната има. С дни се случва да не го пускам или да гледам само определени неща, никога не ми върви като фон, мразя подобен фон. И да, манипулира, особено новините... или май всичко.
Виж целия пост
# 8
Всеки източник на информация манипулира, Интернет не по-малко от телевизията.
Като представител на поколение, за което четенето между редовете беше национален спорт, безрезервното вярване на медиите е, меко казано, проява на идиотизъм.
Виж целия пост
# 9
Телевизията манипулира само ако се оставиш да те манипулира.
Аз също нямам телевизор. Рядко гледам новините. Няма смисъл да се гледат "новини". Човешката природа не се е изменила много от хилядолетия.
Виж целия пост
# 10
Всеки източник на информация манипулира, Интернет не по-малко от телевизията.
Като представител на поколение, за което четенето между редовете беше национален спорт, безрезервното вярване на медиите е, меко казано, проява на идиотизъм.
   Силно казано,но вярно.Пуснах темата,защото често ми се случва мои близки да ме обвиняват,че на нищо и на никого не вярвам,че съм доста скептична и
в много случаи мнението ми е винаги различно от общоприетото.Ето че тук намирам съмишленици,обаче! Peace 
Виж целия пост
# 11
Манипулира, особено в събота и неделя- вместо да показват леки програми и разпускащи филми, те ни "облъчват" с негативизъм и агресия.
Виж целия пост
# 12
Ограничени ли са хората,гледащи по цял ден единствено телевизия?
Интересен въпрос  Rolling Eyes
 ooooh!

Странно колко много хора нямат телевизор. И аз нямам. Като се замисля, малко повече от 10 години вече нямам телевизор.
Не знам какво е да гледаш телевизия по цял ден. Никога не съм имала толкова свободно време, че да се чудя какво да правя. Като заспи детето и хвърлям чоп кое от нещата, които чакат на опашка да предприема по-напред. Не мога да си представя кога бих гледала телевизия.
Но повече непривичен ми е начинът на поднасяне на информацията - едностранно. Те ти говорят, ти слушаш. Сигурно от форумите и блоговете съм получила някакво изкривяване, но ми се струва неестествено да ти кажат нещо и ти да не можеш да коментираш или да възразиш по темата. Някак си ме нервира  Rolling Eyes В редките случаи, когато съм гледала новините на бтв, винаги ми се е искало да им отговоря нещо на гледната точка, която представят, ама няма как. Много е назадничаво това с телевизията. Предпочитам по-интерактивен модел на медия.
Виж целия пост
# 13
Телевизия гледаме само когато мъжът ми глади  Mr. Green Тогава си пуска ТВ-то да го забавлява, а аз се изнизвам по терлици. През другото време телевизорът стои на остъкления балкон.
Моите изкривявания са си мое дело, ни моъ обвиня телевизора.
Виж целия пост
# 14
Манипулира, особено в събота и неделя- вместо да показват леки програми и разпускащи филми, те ни "облъчват" с негативизъм и агресия.
Точно поради тази причина спрях да гледам ТВ и главно новините.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия