Тумор в главния мозък - Примитивен Невроектодермален Тумор- тема 2

  • 23 433
  • 146
Една нова тема с линк към старата за тези, които искат да четат. Старата ще я заключа, а в тази ви пожелавам само хубави неща да споделяте и такива да се случват

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=202122.0
Виж целия пост
# 1
Дай Боже!!!  Praynig Praynig Praynig
Виж целия пост
# 2
 Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover  Peace
Виж целия пост
# 3
Дано само наистина хубави неща си пишем от тук нататък в темата Praynig
на мен мениджърката ми изпрати примерна оферта според която лъчето ще ни струва 15000евро по някаква си там клинична пътека с включен 25 дневен престой.Тия хора ни взеха за дойни кравички вече #Cussing out,а уж щеше да е 4000 евро амбулаторно.Освен това не се знаело дали детето ще има нужда от допълнителното лечение,заради типизацията на тумора,тъй като има и доброкачествени и злокачествени клетки.Много объркана работа.Пратих имейл на лекуващия неврохирург,за да му обясня какво става,защото той човека беше казал че лъчето ще трае шест седмици,като две може да сме в болницата,а останалите амбулаторно за да ни излезе по евтино и бяхме предвидили общо 15000евро като разходи,с пътните,престой и тем подобни.Дано ми отговори бързо и да я разясняваме тая ситуация,ще правим ли лъче или не.Поставих му ребром и въпроса за гама нож.като ще даваме толкова много пари пак и ще се облъчва детето,поне да опитаме направо с гама нож. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 4
Ох,Иве направо не знам какво да кажа #Cussing out
Много неприятна ситуация Mr. Green
Така като сме на зор,нямаме друг избор освен да им играем по свирките smile3511
Моля се само Марти да е добре,а то другото ще се реши някакси.
Успех,мила Peace
Виж целия пост
# 5
Иве, само дебели нерви и търпение мила. Така е, за съжаление - никой няма милост, а мама и тати на какво ли не са способни за детенце. Дано всичко се нареди.
Виж целия пост
# 6
Ох,Иве направо не знам какво да кажа #Cussing out
Много неприятна ситуация Mr. Green
Така като сме на зор,нямаме друг избор освен да им играем по свирките smile3511
Моля се само Марти да е добре,а то другото ще се реши някакси.
Успех,мила Peace
Иве, обаче имай предвит, че лъче-то и гама ножа са съвсем различни неща. Те ще ви обяснят всъщност. Ако се налага лъче, просто няма как да я прескочите. Според мен концентрирайте се сега върху лъчетерапията, пък после ще мислите и за гама ножа. В Турция разбрах, че била най-приемлива цената, следвано от Русия /почти наполовина от Германия/. Че тия кожодери... Thinking
Виж целия пост
# 7
Ох вчера най после получих приемлива оферта. Rolling EyesЛъчетерапията ще се състои от 30 лъча,от понеделник до петък и ще трае общо шест седмици(както ни беше казал неврохирургът)ако е амбулаторно ще ни струва 3300евро.Но ако детето се влоши и се нуждае от наблюдение ще се наложи да постъпим в болницата тогава цената ще е 11000евро.Все пак тази цифра е по добре отколкото 15000евро за 25 дена!Обаче пак ново двайсе!искат паралелно с лъчето да пуснат някакъв химиотерапевтик,който щял да струва 1000евро и след това трябва да го правим осем месеца по 500евро на месец.Сега ще пиша мейл да видим какво е това лекарство ако е Темодал ще се съглася защото той е точно за астроцитоми,освен това много малка ми се вижда сумата химиотерапия(при условие че на Симонка за първия месец беше около 40000евро) така че предполагам ше става въпрос за едно лекарство само.Но направо се чудя какво да правим да се съгласявам ли и за химио ooooh!Притеснявам се да не го изтощим съвсем детето Sad
Иначе той милинкия се възстановява лека по лека.Правим усилено физиотерапия и сякаш има ефект.само тоя мускулен спазъм на крачето му прави проблеми.
Виж целия пост
# 8
Иве,не мога нищо да те посъветвам,на мен химио и лъче терапиите,слава богу са ми чужди.
Надявам се,че ще вземеш правилното решение Peace
Радвам се,че са преразгледали цените Simple Smile
Много сили на теб и на юнака Марти Laughing
Дано всичко приключи добре Praynig
Знаеш ли кога ще заминавате?
Виж целия пост
# 9
Здравей Иве,
Аз знам, че в много редки случаи се прави химиотерапия при тумор в мозъка, особено при деца.
Но щом са преценили... newsm78...
Неможе ли да не са успоредно, т.е. да се види първо ефекта от лъчето и ако не е достатъчен да пуснат химиотерапията.. Rolling Eyes
 Охх...съчувствам ви и знам какво ви е... Консултирайте се и с наши патоанатоми. Имаме лекари с богат опит в това отношение...  Дори  наистина да се наложи, ако унищожи остатъка си заслужава да се стиснат зъби. Марти ще се възстанови после, все пак млад организъм.
 Моля се да вземете най-правилното решение  Praynig Praynig Praynig
Виж целия пост
# 10
Здравей Иве , чета темата, незнам какъв съвет мога да ти дам за химиотерапията. Мисля , че ти казах , че декември ходихме при проф. Бобев в ИСУЛ (той завежда детската онкохематология), та с него говорихме за Темодала. Той каза , че може да се опита с него , но ако неврохирурзите и лъчетерапевтите дадат документ , че не може да се предприеме друго. Тогава се покрива от здравната каса. После говорихме с Бусарски и Георгиев и двамата бяха категорични, да не го използваме, защото има вероятност да увредим малкия мозък- думите и на двамата бяха: при необходимост операция. Консултирай се с още някой, ако искаш ще ти дам координати на Бобев. Каквото и решение да вземеш, знам , че ще е вярното. Желая успех! Много поздрави и целувки на Марти.
Виж целия пост
# 11
По мое мнение Ива трябва да си слуша лекарите в Германия и никакъв проф.Бобев не и трябва.Ако зависеше от Бобев и сие досега моята Цвети отдавна да не е между живите.
Виж целия пост
# 12
Здравейте  bouquetВсе още нищо не знаем за дата.Предполагам че ще трябва да преведем парите и тогава  да ни назначат дата.Незнам какво химио ще ни предложат,но ще решаваме допълнително.Все пак като отидем на място всичко ще се изясни.
Виж целия пост
# 13
Иве, успех
толкова е трудно да се вземе решение...дано вземете правилното
вярвамч всъщност че каквото и да направите ще е правилон в случая
Виж целия пост
# 14
Момичета,ние тръгваме за Израел,за другата операция.
На Велик ден ни е ЯМР,помолете се с нас да се потвърди хубавия резултат "няма тумор" Praynig

Успех на всички PeaceДано имаме добри новини Praynig
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия