В кухнята на госпожа Манджула ~ видео с вкусни индийски рецепти

  • 12 510
  • 52
Това е сайта на г-жа Манджула  http://www.manjulaskitchen.com/category/breads/
Попаднах на него случайно . Очарована съм от вещината и лекотата  и на готвене . Индийските гозби са ми отколешен мерак , но познанията ми по английски доста бедни . За това си позволявам да се обърна към всички мами , които имат време и желание да помогнат с превода на продуктите .  Лично мен ме интересуват повече рецептите за питки и хлябове - 7 на брой , но ако някой се впечатли и от рецепти на ястия , нека ги преведе и тях .

Благодаря предварително на всички , които ще се отзоват !
Виж целия пост
# 1
имаше тема за индийската кухня, потърси я. Peace
също имаше рецепта за наан.

това е една от любимите ми кухни. имам много веге рецепти, което само ме радва Flutter
освен преводът ще ти е нужно и търпение да намериш всички подправки.
аз си ги купувам лесно, защото в азиатския магазин има всички видове масала и подправки, както и различните видове брашна Peace
незнам дали в Бг ги има...

 мерси за линка, ще го погледна
успех Peace
Виж целия пост
# 2
Чела съм индийската тема , но тук като гледах и слушах г-жа Манджула , всичко ми се видя лесно и достъпно за изпълнение .
Подчертавам , че моя интерес за сега е само към питките , за другото ми е ясно , че в моята дълбока БГ провинция продукти няма да намеря . Ще побългаряваме , доколкото е възможно .

Асялейн - ще съм ти благодарна само на една рецепта да ми напишеш продуктите - на който хляб си избереш - Благодаря !
Виж целия пост
# 3

Асялейн - ще съм ти благодарна само на една рецепта да ми напишеш продуктите - на който хляб си избереш - Благодаря !

ето този, че съм го яла и ми харесва

Roti, Chapati (Flat Indian Bread)

    * 1 чаша пълнозърнесто брашно
    * 1/4 ч.л. сол
    * 1/2 чаша топла вода или малко повече
    * 2 ч.л. гий или масло
    * 1/4 чаша пълнозърнесто брашно за разточване

брашното се смесва във купа със солта, добавя се маслото и водата и се замесва меко брашно.
тестото трябва да е меко, но да не лепи по ръцете.
след като е омесено се покрива и се оставя да почине за 10 мин.

тестото се разделя на 8 парчета, правят се топчета.
всяко топче се разточва на кръг.
трябва да са тънки.

загрява се тиган. пробва се с капка вода дали е загрят - ако капката се изпари веднага, значи чапатите могат да се пекат.

всяко чапати се пече в тигана, като се обръща няколко пъти, ако станат мехурчета се притискат с дървена бъркалка.
чапатите трябва да са златисти.
едната страна се намазва с малко малко или гий.
слагат се в кутия, в която има сложена кухненска хартия, между всяко чапати пак се слага от тази хартия, за да поеме влагата, но и за да останат чапатите меки, а не да изсъхнат.

ми това е .
успех.
изглежда лесно....

аз съм ги яла с някаква подправка, бяха жестоки.
ама бяха толкова фини, че си мисля, че брашното е било доста фино смляно newsm78

Виж целия пост
# 4
Браво! Много хубав сайт - ще ти ги преведа с удоволствие 
Виж целия пост
# 5
Ася -  newsm51 newsm10  Благодаря ти !
Само продуктите трябваше , останалото е ясно , не се затруднявай с обясненията  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Почвам ги !

Катенце - благодаря и на теб ! newsm51 , че се присъединяваш !
Почти цяла нощ я гледах г-жа Манджула и наистина е страхотна при представянето на рецептите !
Виж целия пост
# 6
 Hug ДругарчеНе стига,че съм запалена по арабската кухня , ами сега и по индийската ще ме запалиш.Мерсииии за сайта.  bouquet
Виж целия пост
# 7
ам... някои от рецептите вече ги има на български, даже с преведено видео:

Плосък хляб Роти [видео рецепта]
Пица със зеле [видео рецепта]
Бадемов десерт Бадам Бурфи [видео рецепта]
Зеленчукова райта [видео рецепта]

мен също много ми харесва как ги прави лелята, личи си че има много, много опит....

На този сайт също има и още няколко рецепти с видео към тях - особено баницата хармоника много ми допада - от там я научих и вече няколко пъти я правим успешно вкъщи Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Да кажа една забележка към тестото за роти (чапати) - брашното трябва да е 50% тип 500 и 50% тип 1850. Това е най-близко до индийското брашно, което се споменава в оригиналната рецепта. Става въпрос за брашната в Бг.
Виж целия пост
# 9
Оооо , Лила , не съм виждала марка 1800 .
В София има ли  ?
Да не е 800 - майка е чувала за такова ...

Аз имам едно хубаво брашънце , което ползвам за дърпана баница - фино е - тъкмо се приготвям да пробвам с него . Ще ги пека на сач .

п.п. Благодаря ти за предложението , току що го видях . Не искам да ти притеснявам .
Виж целия пост
# 10
По-точно е 1850. Ми тук има - да. Това всъщност е пълнозърнестото брашно. Не знам дали на всички пише типа. Но мисля всяко пълнозърнесто ще свърши работа.

Не ме притесняваш наистина. Ако имаш нужда от подправки - кажи.

Ей сега погледнах, мъжът ми толзва това : пълнозърнесто пшенично брашно за хляб ГРАХАМ. Фирмата е Техра. Наистина на него не пише никакъв тип.
Виж целия пост
# 11
За жалост само в големите вериги има от тези брашна . Ще се разходя и ще потърся в такива , които има покрай нас .
Уточнението ти е чудесно - благодаря .

Ако имам нужда ще те потърся да се видим и да ми помогнеш да си купя специфични подправки - Благодаря !
Виж целия пост
# 12
Момичета, аз преведох рецептите. Сега ще се опитам да ги оформя графично, че хич ме няма още. Приятно четене и месене.

Алуу Парата

[Парата е пълнозърнест плосък индийски хляб. Можете да направите обикновена парата, или с различен пълнеж. Това е рецептата и най-популярната плънка – с картофи. Алу Парата са прекрасна закуска за уикенда или за брънч.
От това количество продукти се получават 6 пити.
Суровини:
•   Тесто
o   1 чаша пълнозърнесто брашно
o   1/2 чаша вода (добавете, ако е нужно)
o   Щипка сол
•   Картофена плънка
o   2 средни картофа
o   1/4 ч.л. сол
o   1/4 ч.л. ким
o   1 ч. л парчета зелен пипер
o   2 ч.л. парчета зелен кориандър
o   1/2 ч.л. гарам масала – можете да замените тази подправка
o   1/4 чаша пълнозърнесто брашно – за разточването
o   Олио
Как да приготвим хляба?
Брашно
В купа смесете брашното, солта и водата. Смесете добре, до получаването на меко тесто – ако е необходимо, прибавете още вода. Месете тестото върху намаслена повърхност – докато не залепва по ръцете ви. Тестото трябва да бъде много гладко и меко. Покрийте го и оставете да втаса за 10 минути.
Пълнеж
Сварете картофите, обелете кората им. Прибавете зелените чушки, кима, солта и останалите подправки. Смесете добре.
Добавете сол и пипер на вкус. Картофената смес трябва да бъде около 1 ½ чаши.
Разделете тестото и картофената смес на 6 части. Плънката трябва да бъде на половината на тестото.
Разточете тестото на кръгове. Сложете плънката в центъра. Прегънете на полукръг. Напълнете всичките 6 питки с плънка и ги оставете за 3-4минути.
Загрейте тигана. Най-добре е да ползвате чугунен. Капнете няколко капки вода – ако тя се изпари, това означава, че тиганът е достатъчно загрят.
Вземете една топка тесто и я разточете. Сложете питката в тигана. Цветът на тестото ще се промени и тестото ще се надигне на оптеделени места. Обърнете питката. Сложете една чаена лъжица олио и го намажете по питата със шпатула. Запечете отново на тигана. Оставете питките да изстинат – на телена стойка, за да се попият мазнината
Използвайте различни подправки
Заменете кориандъра с една чаша ситно нарязан пресен спанак или 1/4 чаша ситно нарязани листа от мента. Можете да използвате различни подправки. В случаите, при които добавяте пресни подправки, намалене количеството на водата.
Как да поднесете питките
Парата можете да поднесете с чътни от домати, кисело мляко, матаар паниир или
Можете да ги гарнирате с домати и сирене.
Парата могат да се съхраняват в продължение на 2 дена на стайна температура и 5-6 дни в хладилник.
Преди сервиране, ги затоплете в тиган или микровълнова.
Забележка
Не поливайте врящите картофи със студената вода. Така ще поемат допълнително вода и ще омекнат.
Виж целия пост
# 13
BatturaБатура е пържен “пухкав” хляб, който се поднася с чола /леблебия/. Тази компинация се нарича чола батура и е много харесвана от тийнейджъри.
Продуктите са достатъчни за 8 питки.
Суровини:
•   2 чаши брашно
•   4 супени лъжици царевично брашно
•   2 чаени лъжици мая
•   1 чаена лъжица захар
•   1 чаена лъжица сол
•   3 супени лъжици мляко 
•   2 супени лъжици олио
•   3/4 чаша топла вода
•   Олио за пържене
Как да приготвим питките
Разтворете маята в топла вода и я оставете да постои за 10 минути до получаването на гладка смес.
Смесете брашното, захарта, солта, олиото и киселото мляко. Прибавете маята към брашното и замесете тесто; при необходимост, добавете още вода, со получаването на меко тесто. Покрийте с найлон и кърпа и оставете да втаса за 3-4 часа. Тестото трябва да удвои обема си.
Омесете тестото добре и разделете на 8 равни части.
Оформете тестото на топчета и разточете на кръг. За да не залепва по точилката, поръсвайте с брашно.
Сгорещете олиото в тиган. За да проверите дали е готово, пуснете малко парче тесто. То ще изплува на повърхността. Притискайте питката със шпатула. Батурата трябва да се надигне /като мекица/. Обърнете я. Питките трябва да имат карамелено-кафяв цвят. Поставете вечеготовите питки на домакинска хартия, за да попият излишната мазнина.       
Забележка
•   Пържете питките в горещо олио – в противен случай ще станат много мазни.
Виж целия пост
# 14
Кате - според мен не е необходимо да описваш как се прави , то се вижда на видеото - само напиши заглавието на хлебчето и продуктите .
Който иска да ги сготви ще си пусне видеото , ще види как е технологията и ще си уточни  продуктите с твоя БГ превод - не се затруднявай излишно !
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия