Лесно ли се обиждате и засягате?

  • 4 463
  • 81
Известно е , че жените са по-докачливи, обръщат повече внимание на детайлите и дребните неща, които говорят за много неща, по-наблюдателни, по-чувствителни, обидчиви, засягат се лесно, палят се лесно, а мъжете в повечето случаи дори не разбират защо жената се "разлютва"?! Какви сте вие?! Как приемате отношението към вас, ако то според вашите разбирания не е уважително, как реагирате?
Виж целия пост
# 1
Не, падам си малко дебил Mr. Green Когато усетя, че някой незначителен е успял да ме засегне, осъзнавам, че нещо не ми е наред в душицата. Когато всичко ми е наред, въобще не ми пука Sunglasses
Виж целия пост
# 2
Зависи от кого идва "обидата". От близък човек се засягам понякога доста повече, отколкото трябва. От непознати или слабо познати индивиди в повечето случаи не ми пука.
Виж целия пост
# 3
Не, по принцип съм доста търпелив човек в това отношение. Освен това имам чувство за хумор и автоирония.
Човек трябва доста да си е позволил, за да се обидя или да ми е мн., мн. близък.
Виж целия пост
# 4
Трудно някой може да ме обиди, а когато успее се старая да не го показвам.
Виж целия пост
# 5
 Могат да ме засегнат и обидят думи и поведение само на най-близките ми хора, на тези, които обичам най-много (съпруг, майка, сестра и 3-4 приятели).Извън този списък на никой не се връзвам.
Виж целия пост
# 6
Могат да ме засегнат и обидят думи и поведение само на най-близките ми хора, на тези, които обичам най-много (съпруг, майка, сестра и 3-4 приятели).Извън този списък на никой не се връзвам.

Чета една книга в момента "Изкуството да не пречим сами на себе си" и в нея много се говори за гнева, който произлиза от нараняване от най-близките и то в ранно детство, което е повод и като възрастни да отключваме гнева си в ситуации, които ни отхлюпват психичната раничка от миналото, и често пъти повода е незначителен, но понеже ни напомня на стара рана и ние реагираме болезнено.
Така пренасяме модела на семейни взаимоотношения и извън семейството, а това не винаги е добро.
Да, и аз не обръщам внимание на хора,които не са ми важни и каквото и да кажат или направят не може да ме засегне, но някой близък да прояви недобро отношение директно или индиректно с поведение или думи или мълчание, могат с дни наред да ме изкарат от равновесие, а реакцията ми понякога е неразбрано силна от тези към които е насочен гневът ми?!
Виж целия пост
# 7
 newsm78 Аз ще съм първата, която си признава без притеснение - да, лесно се обиждам.  Sick

Натъквала съм се на липса на такт, на грубо отношение и преднамерена враждебност от хора, към които моето отношение е било добро; не ги оправдавам, бих ги извинила, но не си кривя душата да отричам, когато нещо ме обижда.
Виж целия пост
# 8
Много лесно Crazy,познати,непознати,роднини.....няма значение.
Но пък умея да отвръщам подобаващо Joy newsm48!
Виж целия пост
# 9
Голямо перде съм.... не е много женствено, но пък си се чувствам супер така
Виж целия пост
# 10
Яхвам метлата за секунди.И съм неудържима.на никой не оставам длъжна. Whistling
Виж целия пост
# 11
АМи, да, много лесно могат да ме обидят или поласкаят.
Голямо анализиране пада в главицата ми на всяка дума, която чуя, особено от близките ми.
Виж целия пост
# 12
Обиждам се сериозно само на най-близките ми хора, но и бързо прощавам. Не съм злопаметна и даже често ми се е случвало да забравя, че се сърдя.  Wink
Виж целия пост
# 13

 Могат да ме засегнат хора които са ми близки,но от чуждите почти не ми пука за да не  кажа изобщо.
Виж целия пост
# 14
Яхвам метлата за секунди.И съм неудържима.на никой не оставам длъжна. Whistling
тези 2те ме опреличават най-добре

 Могат да ме засегнат хора които са ми близки,но от чуждите почти не ми пука за да не  кажа изобщо.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия