МОГАТ ЛИ ДА СЕ ОПРАВЯТ СВИТИ ДРЕХИ ОТ СУШИЛНЯ

  • 8 939
  • 7
купих 7 бодита от мола на стамболийски за 60 лв  фирмени са,изпрах ги и ги изсуших в сушилнята и много се свиха,100 процента памук са,дали ако ги изпера отново на висока температура ще се отпуснат? какво да правя,помогнете. винаги суша в сушилня и никога досега съм нямала проблем....
Виж целия пост
# 1
купих 7 бодита от мола на стамболийски за 60 лв  фирмени са,изпрах ги и ги изсуших в сушилнята и много се свиха,100 процента памук са,дали ако ги изпера отново на висока температура ще се отпуснат? какво да правя,помогнете. винаги суша в сушилня и никога досега съм нямала проблем....

Ох, милата...нямам опит със сушилни, но честно казано не мисля, че ще се отпуснат отново....При каквито и да е манипулации много е важно на каква температура се извършват и каква е материята.... Sad
Виж целия пост
# 2
На етикетите им какво пише..принципно в сушилнята дрехите се омекотяват, стесняват/скъсяват и захабавят....това е моят 1,5 годишен опит.  #Cussing out
Виж целия пост
# 3
купих 7 бодита от мола на стамболийски за 60 лв  фирмени са,изпрах ги и ги изсуших в сушилнята и много се свиха,100 процента памук са,дали ако ги изпера отново на висока температура ще се отпуснат? какво да правя,помогнете. винаги суша в сушилня и никога досега съм нямала проблем....

От високата температура всъщност се свиват.
Виж какво пише на етикета за пране, сушене, гладене...
Виж целия пост
# 4
Няма да се оправят.
Следващият път внимавай с градусите,памука се свива на по-високи градуси.
Виж целия пост
# 5
Сигурно си ги пуснала на много високи градуси  Rolling Eyes
Не знам дали има начин да се оправят ...
Пусни ги само с омекотител на някаква лека програма - на 30 градуса , после ги изпъни хубаво преди да ги сложиш на простора ...
Виж целия пост
# 6
няма да се оправят
Виж целия пост
# 7
Накисни ги в студена вода с много лед. Виж тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=270391.0
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия