Яде през два часа нощем!

  • 1 740
  • 36
Мами, моля помагайте със съвети. Бебето ми е на четири месеца и 10 дни и е само на кърма. От две седмици започна да се буди през два часа нощем и иска да яде. През деня е спокоен,  даже почна да прави паузи от по 5-6 часа без да яде (явно го прави за сметка на нощното хранене, което понякога достига като бройка 4-5!!!). Сигурно му растят зъби, или не зная от какво?! Какво да направя! Той вместо да се отказва от нощното хранене (а се беше отказал), той започна да яде по много пъти през нощта. Съответно започна и да се нааква през нощта, сменяме памперси, той се разбужда още повече, ужас направо.
Вода не помага (пробвах и със захар), биберон не иска, люшкане, дундуркане също не го залъгват. Докато не си сукне не заспива отново...Колко пъти яде вашето 4-месечно бебе? Как да спрем това нощно хранене?
Виж целия пост
# 1
Забравих да добавя и проблема с препълнените гърди денем - когато прави паузите от по 5-6 часа гърдите ми се препълват и се чувствам адски некомфортно, ако не изцедя кърмата потича и цялата ми блуза става мокра...
Виж целия пост
# 2
гърдите можеш да си ги изцеждаш през деня и,ако имаш толкова много и да замразяваш.
Виж целия пост
# 3
За захранване мислиш ли?
Виж целия пост
# 4
Не иска вода, само като му подам шишето и засмуква леко и като усети, че е вода почва рев от яд. Пробвах и със захар - пийва около 10 мл и после пак иска да суче.
Виж целия пост
# 5
За захранване мислиш ли?

Мисля, да, но след като навърши пет месеца. Наскоро имаше проблеми с кожата - излезнаха му някакви лишеи и не зная дали това няма да забави захранването, но в идеалния случай съм решила да го захраня като навърши пет месеца.
Виж целия пост
# 6
А защо през деня кърмиш на такъв голям интервал от време?
През нощта и дъщеря ми се будеше често- по 2-3 пъти, но през деня ядеше на 3 часа.
А с наддаването на тегло как сте?
Виж целия пост
# 7
еми добре де не можеш ли да пробваш ден,два да не даваш през нощта да яде може пък и да помогне,едва ли има такава нужда от хранене след като казваш че през деня прави паузи и по 5-6 часа,явно просто така се успокоява като цокне от теб.Мама си е мама Heart Eyes
Виж целия пост
# 8
еми добре де не можеш ли да пробваш ден,два да не даваш през нощта да яде може пък и да помогне,едва ли има такава нужда от хранене след като казваш че през деня прави паузи и по 5-6 часа,явно просто така се успокоява като цокне от теб.Мама си е мама Heart Eyes

Може бебо да е обърнал нощта в ден!
Виж целия пост
# 9
Не давай вода със захар, не е хубаво и не бързай със захранването, много вероятно е проблемът да е зъби, ние бяхме горе-долу така 5-я месец, като започна да никне първото зъбче. Сега пак от време на време се буди много често нощем, но и денем суче през 2.30 - 3 часа. денем като предложиш гърда, не иска ли, че прави такива големи паузи, странно е малко!  newsm78 Пожелавам скоро да отмине този период!
Виж целия пост
# 10
по-горе са писали и пак ще повторя-бебетата често сменят режима ден-нощ.Имах такъв период от 1 седм. когато беше на 5м. и скоро детето пак се опита да го обърне,но бях по-упорита и вече владея положението
Виж целия пост
# 11
Деси, в какво се състои упоритостта ти, за да го изпробвам и аз? Не знам защо прави големи паузи, наддава на тегло даже много за възрастта си - все по един килограм, вече е 7100, а се роди 3550. То друго не ми остава освен да пробвам да го оставя да реве през нощта, чувала съм от други майки че така правят - оставят го да реве 15 мин(които на мен ще ми се сторят цяла вечност) и след няколко нощи спирали да се будят. Не зная това дали е правилен подход?!
Виж целия пост
# 12
Не бих си оставила детето да плаче явно от глад. Щом наддава на тегло не се притеснявай, гадното е, че трябва да ставаш често през нощта.
Виж целия пост
# 13
Ох, много позната история. Ние се хранехме денонощно през 2-3 4аса, незнам някъде докъм 7 месец. Знам, много е изтощително,какво ли не пробвах тогава, нищо не помагаше. Сама се отказа от нощното хранене. Въоръжи се с търпение и това е.
Виж целия пост
# 14
И според мен си е обърнало режима,не го оставяй през дена с такива палзи и гледай да не го оставяш да спи толкова а да може тези палзи да ти ги прави вечер,и ние така бяхме ама педиатърката така ме посъветва да не я оставям да спи много,и сега сам адски доволна Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия