HPV-задължително ли е секциото?

  • 1 182
  • 10
Здравейте мили, настоящи и бъдещи мами!
Аз съм в 15 г.с. и вече се чувствам доста по-добре Simple SmileИмах чувството че това с гаденето няма да приключи никога, но....
Имам едно питане - имам HPV 6 и гинеколожката ми каза, че ме очаква 100% секцио SadАз четох обаче в "девет месеца", че само при някой видове се налага, при други-не!!!!!!!!!!!!Не мога да открия по-подробна информация.Какво би причинил HPV 6 ако родя нормално на мен и бебо!Спада ли той към тези носещи лоши последствия.
Истината е, че искам да родя нормално ако е безопасно!Може ли да ми препоръчате гинеколог ако и вие сте имали такъв проблем.Просто искам и второ мнение!
Благодаря ви!
Виж целия пост
# 1
Съжалявам,че няма да мога да съм ти полезна,но информативно-какво е HPV 16?
Виж целия пост
# 2
Това е Човешки папилома вирус и тази разновидност 6 е най-леката форма - те са 6 (моя грешка),11,18,31,33,35 и т.н. Моят е 6 и води до доброкачествени образувания ако не се лекува. Това обаче сега е невъзможно!!!! Задължително ли е секциото и защо?Не откривам нищо по въпроса Shocked
Виж целия пост
# 3
Може да направиш консулкация с друг АГ, но предполагам, че секциото е по-добрия вариант в този случай. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 4
О, да !

Има риск да заразиш бебето ако родиш нормално, нали минава през родовите пътища. Същото важи и ако има някакви  не излекувани бактериални инфекции, херпеси и т.н.
HPV  е много упорит и ако може без него по-добре.
Виж целия пост
# 5
Аз съм с HPV 6 и още един, ама сега не ми се рови да видя кой номер беше. Родих нормално. И на мен като ми го откриха лекарката ми каза, че ще раждам секцио бла-бла, наплаши ме, а 2 г. след това, вече бременна ми обесни, че изобщо не е задължително секциото, но вече не помня какви бяха доводите й. Направи си още една консултация с друг гинеколог.
Виж целия пост
# 6
Задължително е заради заразените родови пътища.
Виж целия пост
# 7
Задължително е
Виж целия пост
# 8
аз не бих рискувала да се равя на майка героиня Naughty
родих нормално с таз 17,при минимум 19,добре,че бебето беше 2 кг. та в този ред на мисли още се възтановявам-7м.,а имам безброй шевове(молих ги за секцио).
явно има логика да ти казват секцио Peace
Виж целия пост
# 9
аз не бих рискувала да се равя на майка героиня Naughty
родих нормално с таз 17,при минимум 19,добре,че бебето беше 2 кг. та в този ред на мисли още се възтановявам-7м.,а имам безброй шевове(молих ги за секцио).
явно има логика да ти казват секцио Peace

Не разбрах ти с HPV ли си?
Защото тесния таз не е свързан с въпроса, който се обсъжда тук. Много гадно се е получило при теб обаче  Sad
Виж целия пост
# 10
Не съм специалист, за да ти отговоря, но ако има дори и малък риск за бебето, по-добрият вариант според мен е секциото.
Можеш да се консултираш и с друг АГ, а може би и с кожен, той сигурно ще е още по-наясно. Rolling Eyes Ако някой лекар те убеди, че няма никаква опасност да заразиш бебето при нормално раждане, сигурно  няма да е нужно да се стига до секцио, но при всички положения, съгласувай  решението си с лекар.
Успех! Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия