още с памперс

  • 14 504
  • 88
моля ви помогнете ми. дъщеря ми е на 2г. и 6м., ходи на гърне по малка нужда от 2 годишна, но категорично отказва да ходи по голяма на гърне или на тоалетна, само в памперс и то права. така е още от малка, винаги права се мъчи. пробвала е да сяда на гърне, но нищо не прави и си иска памперса иначе не ака. държала съм я по цял ден, без да й го давам, но не иска да се изака в гърнето и това е, стиска се и като й го сложа веднага си свършва работата.
не знам вече, как да я убеждавам. страх ме е че ако не й давам памперса ще се стиска и да не стане по-лошо. дайте някакви идеи. мерси.
Виж целия пост
# 1
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=278194.0
Виж целия пост
# 2
Да ти кажа ... малка е още , не и е дошло времето  може би Rolling Eyes
Макар че , на едни познати детето на почти 4 години им казва , когато му се ака , за да му сложат памперс - иначе - не и не  Confused При тях вече се е превърнало в проблем ...

Пробвай други варианти - седалка за тоалетна или нещо подобно ... в един магазин до нас видях мъничка детска тоалетна  Grinning

Нека се изкажат и другите мами , които имат опит , защото моят син го научи какичката в градината и аз реално нямам никакви заслуги  Simple Smile
Виж целия пост
# 3
И ние имаме същея проблем.Моята дъщеря е на 2,2години и също не иска да ака другаде освен в памперса.Пробвах да не слагам памперс,когато поиска д се изходи но тя се стискаше три дни и ме достраша да не получи запек.
Виж целия пост
# 4
точно за това и аз говоря. явно още не им е дошло времето, нали. дано стане по-бързо, защото септември сме на градина и там няма кой да й бърше нааканото дупе...
Виж целия пост
# 5
Аз махнах памперса на синът ми на 1г и 7-8 месеца  Peace
Виж целия пост
# 6
Аз махнах памперса на синът ми на 1г и 7-8 месеца  Peace
Браво. Много й помогна с този отговор. Rolling Eyes
Към авторката - мисля, че ще се научи с времето. Знам за доста деца, които са по същия начин. Няма ненаучили се. Трябва по-кротко да го караш и да не я насилваш, да не й се караш. Нашият проблем е, че дъщеря ми действа на избирателния принцип - някой път казва, някой път не. В повечето случаи казва след като е свършила работата. Не знам защо е решила, че гърнето се дава след като свършиш работата. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 7
Дъщеря ми е на 2 години почти, не иска и да чуе за гърне Thinking така, че и аз ще следя темата.
Виж целия пост
# 8
Аз мисля, че можеш да си позволиш да я оставиш 2-3 без памперс.За това кратко време ни би и причинило здравословен проблем.
Когато махнах памперса на сина ми, бързо се справи с чишкането, но понеже му слагах памперс навън, се научи точно по време на разходката да ака, тоест точно когато е с памперс.Писна ми много бързо. Simple Smile Реших да прекратя тази практика и до 1-2 седмици схвана как трябва да се вършат тези работи hahaha.Не казвам, че мина без гафове, но въпреки първоначалния му протест, запек или друго неразположение не получи.
Виж целия пост
# 9
Моята дъщеря е на 1год и 8м. сяда на гърне с гащите и пишка,но без гащи не иска и да чуе,през ноща пък не пшка изобщо памперса винаги е сух рано сутрин към 6-7ч.
Виж целия пост
# 10
Е, голяма работа!
Като, че ще си го носи до 20 години. При условие, че всеки човек рано или късно сменя памперса с гащи и гърнето с тоалетна не виждам защо трябва притеснение! Или "трябва" да стане прехода на точно определена възраст или  е някакво състезание? Никога, ама никога не съм се притеснявала от това. Самата аз съм се напикавала нощем до трети клас. И какво, не съм станала човек ли?
Виж целия пост
# 11
Дъщеря ми е на 1г. 1м. Нас ни очаква същия проблем. Имам намерение да я оставям през деня по гащички, че като се изпишка или ака да и бъде неудобно. Мисля, че така ще почне да ми казва, когато има нужда. И все пак е дете. НЕпредсказуеми са. Ако имате някакви други тактики за отучване от памперс, моля пишете.
Виж целия пост
# 12
моля ви помогнете ми. дъщеря ми е на 2г. и 6м., ходи на гърне по малка нужда от 2 годишна, но категорично отказва да ходи по голяма на гърне или на тоалетна, само в памперс и то права. така е още от малка, винаги права се мъчи. пробвала е да сяда на гърне, но нищо не прави и си иска памперса иначе не ака. държала съм я по цял ден, без да й го давам, но не иска да се изака в гърнето и това е, стиска се и като й го сложа веднага си свършва работата.
не знам вече, как да я убеждавам. страх ме е че ако не й давам памперса ще се стиска и да не стане по-лошо. дайте някакви идеи. мерси.
Разбирам те напълно,защото минахме през това и ние Peace
Точно като вас бяхме-от двегодишна без памперс през деня,пиша на гърнето,но за ходенето по голяма нужда-не,не искаше и да чува за гърне!Права и в гащите!До запек е стигала от стискане,какво ли не й говорех,прилъгвах и обяснявах само и само да седне да се изака на това гърне.Резултат нямаше.И в един слънчев ден,точно на вашата възраст беше(2г. и 6 мес.) ми каза сама,че иска да ака на тоалетната.Сложих й седалката,седна и свърши работата точно за 3 секунди.Не мога да ти опиша какво почувствах-такова облекчение и радост,след всичките тия мъки права толкова време ooooh!
От тогава до сега си сяда сама на гърнето или иска да я слагам на тоалетната и си върши всичко там.Явно приказките ми са имали ефект,но малко по-късно...Така че какво да ти кажа-говори и не спирай.Дано скоро има резултат и при вас. Hug
Виж целия пост
# 13
Ще се откаже, когато дорасте до идеята.
Виж целия пост
# 14
И аз имам същият проблеч. Моят син скоро ще стане на три, а още е спамперс. Определено вярвате ми му обрещам внимание, приятелите постоянно ме хокат, че още не съм го научила, но при мен проблема е друг, той още не ходи на детска градина, а баба и дядо го гледат през седмицата. През почивните дни, когато съм си вкъщи  се опитвам да го научи, но когато дойде понеделник, а после пак събота всичко започва наново. Опитах се да го държа без памперс, той изпада в изтерия . Не изка да обуе гащи.Незнам вече какво да права.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия