нфекциозна МОНОНУКЛЕОЗА

  • 1 619
  • 7
 Объракана съм, личния ни доктор не иска да ни лекува освен в болница.  и не с тази диагноза?Моля ако някой се е сблъсквал с това заболяване, да сподели, днес ни го поставиха като диагноза, синами е на 5г, ако някой може повече да сподели, ще бъда благодарна  ходихме в МЦ Детско здраве, сега чакакме иследванията Thinking
Виж целия пост
# 1
Какво да правите в болница,толкова ли е сериозно положението? Миналата година на моя син му се подуха лимфни възли,беше и с налепи по гърлото,съмняваха се за мононуклеоза-обясниха ни ,че ако е това,понеже е вирусно не се лекувало с АБ ,можело да трае дори половин година и трябвало да си останем в къщи под специален хранителен режим и някакви имуностимуланти.....за щастие не се потвърди болестта. На вас направиха ли ви кръвна натривка-тя е основен показател при това състояние?

ПС- при нас се оказа лимфаденит,оправихме се с Дурацеф.
Виж целия пост
# 2
здравей!аз също мисля 4е няма нужда от болница, това не се лекува с антибиотици,ве4е ако има услижнения на дих.пътища тогава АБ.ина4е мисля 4е диетка някаква,ако има температура с температуропонижаващи, това е което знам. Hug
Виж целия пост
# 3
взеха ни кръв, имаме някъкъв обрив, казаха че не можем да пием антибиотик, изписаха ни soprinosine , а и от гърлото секрет, защото е с налепи,
преди 10 дена бяхме с болни уши и пихме антибиотик,  и сега това? а моя доктор е меко казано луд, расърди се че искам второ мнение,
За сега положението е такова, обрив по цялото тяло, подути линфни възли, червено гърло/ангина/ и Т вечер,и аз мисля че не сме за болница, но ...........
Виж целия пост
# 4
про4ети това дано ти даде някаква яснота по въпроса  :hug:http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=87759&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=
Виж целия пост
# 5
Сина ми миналата година изкара мононуклеоза.Лекувах го вкъщи понеже доктора каза,че трябва да ни прати в инфекциозна болница,а там било "голяма мизерия" по неговите думи и вместо да се оправи детето щяло да се стресира повече.
Лекуваха го с изопринозин и имунобор бронхо.Пи ги един месец.А също и диета заради увеличения черен дроб и слезка трябваше да избягва тежка храна и бяхме повече на супи.
Пожелавам ви бързо оздравяване  bouquet
Виж целия пост
# 6
Благодаря на всички за помоща, много ме успокойхте, аз бях вече отчаяна, надявам се да се оправим бързо,
А колко време трябва, за да се въстанови, преди пак да тръгне на градина? все пак аз работя, и освен с таткото да се редуваме, няма как да се справяме newsm78
Виж целия пост
# 7
Всичко зависи от въстановяването.При нас беше месец и половина.Ако черния дроб и слезката се въстановят по бързо то тогава детето може да спре диетата и да тръгне на градина.Но все пак лекаря трябва да прецени.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия