Въпрос за кисела

  • 606
  • 11
Здравейте,
от 2-3 дни давам кисел.Един ден каша ,един кисел.
Приготвям го с царевично нишесте,малко АМ и плодово пюре.Става вкусно и добро на количество.
Въпросът ми е има ли някаква хранителна стойност този кисел? newsm78 newsm78
Виж целия пост
# 1
има хранителна стойност и тя е стойността на АМ + хранителната стойносто на плодовете и на нишестето -ако искаш да имаш повече инфо виж в темата за видовете нишесте Simple Smile Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Според мен, със сигурност има по-голяма хранителна стойност от купешките кисели - тези в пакетчетата, дето ги дават подходящи за кърмачета и се приготвят с вода. На моя син съм правила 3-4 пъти и той го яде, ама аз като цяло не съм очарована и не смятам, че е хубаво. Не говоря за вкус, а точно за хранителна стойност.
Виж целия пост
# 3
Има хранителна стойност разбира се - все пак го приготвяш от АМ+нишесте+плодово пюре  Peace
Виж целия пост
# 4
Мерси много момичета Simple Smile
Еми то аз не слагам много АМ,а 2 мерителни лъжички слагам.
Видях хубава рецепта за направянето,а това с АМ аз сама си го измислих,за да му мирише на вкусно и да го привлече Mr. Green
Правя го така: в 100мл студена вода разтварям 1 ч.л и половина царевично нишесте,като се сгъсти слагам 2 мерителни лъжички АМ,разбърквам и добавям едно бурканче от 125гр.плодово пюре на Хип и става чудесно Simple Smile
Дано наистина има хранителна стойност!
Виж целия пост
# 5
Да,има много минерални соли и доста други полезни работи-ама съм го казвала подробно поне 10 пъти в теми за кисели-можеш да потърсиш.Е,не говоря за купешките ,разбира се.
Виж целия пост
# 6
Според мен, със сигурност има по-голяма хранителна стойност от купешките кисели - тези в пакетчетата, дето ги дават подходящи за кърмачета и се приготвят с вода. На моя син съм правила 3-4 пъти и той го яде, ама аз като цяло не съм очарована и не смятам, че е хубаво. Не говоря за вкус, а точно за хранителна стойност.

По-добре изобщо не ги купувай.
Според мен производителите на т.нар. "кисели" просто злоупотребяват с името. Нишесте+оцветители+ароматизатори. Това представляват.
Не съм давала и не бих препоръчала на никой да ги дава.
Виж целия пост
# 7
Според мен, със сигурност има по-голяма хранителна стойност от купешките кисели - тези в пакетчетата, дето ги дават подходящи за кърмачета и се приготвят с вода. На моя син съм правила 3-4 пъти и той го яде, ама аз като цяло не съм очарована и не смятам, че е хубаво. Не говоря за вкус, а точно за хранителна стойност.

По-добре изобщо не ги купувай.
Според мен производителите на т.нар. "кисели" просто злоупотребяват с името. Нишесте+оцветители+ароматизатори. Това представляват.
Не съм давала и не бих препоръчала на никой да ги дава.
Да, да, напълно съм съгласна. Така е. То само като им видиш цвета...  Sick
Виж целия пост
# 8
Мерси много момичета Simple Smile
Еми то аз не слагам много АМ,а 2 мерителни лъжички слагам.
Видях хубава рецепта за направянето,а това с АМ аз сама си го измислих,за да му мирише на вкусно и да го привлече Mr. Green
Правя го така: в 100мл студена вода разтварям 1 ч.л и половина царевично нишесте,като се сгъсти слагам 2 мерителни лъжички АМ,разбърквам и добавям едно бурканче от 125гр.плодово пюре на Хип и става чудесно Simple Smile
Дано наистина има хранителна стойност!
аааа  Stop Stopтова си е моята рецепта по идея на Виви   chef  chef -после авторски права.Да му е сладко на бебока и са го гушнеш от нас  Heart Eyes Heart Eyes
Виж целия пост
# 9
В детската кухня - при нас, приготвят страхотен кисел, слаган пресни плодове, ако ли пък не аз пасирам банан или ябълка и добавям кисела - и защо пък да няма хранителна сила. Синът ми яде по два кисела на ден - обожава ги.
Виж целия пост
# 10
Мерси много момичета Simple Smile
Еми то аз не слагам много АМ,а 2 мерителни лъжички слагам.
Видях хубава рецепта за направянето,а това с АМ аз сама си го измислих,за да му мирише на вкусно и да го привлече Mr. Green
Правя го така: в 100мл студена вода разтварям 1 ч.л и половина царевично нишесте,като се сгъсти слагам 2 мерителни лъжички АМ,разбърквам и добавям едно бурканче от 125гр.плодово пюре на Хип и става чудесно Simple Smile
Дано наистина има хранителна стойност!
аааа  Stop Stopтова си е моята рецепта по идея на Виви   chef  chef -после авторски права.Да му е сладко на бебока и са го гушнеш от нас  Heart Eyes Heart Eyes

Да,наистина....може и на Виви да е Simple Smile
За което съм благодарня,защото аз се чудех как да го правя..
Чудесен става Heart Eyes
А за тези дето са готови в пликче аз не взимам,защото знам че са изкуствени.
Но като си взема царевично нишесте и аз си го направя съм спокойна Hug
Ще му правя,защото си го харесва.
Целувки и прегръдки и от нас newsm51
Виж целия пост
# 11
Според моята педиатърка киселът е плодово пюре + АМ - 50:50.  newsm78 newsm78 newsm78
И аз така и го правя... Tired
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия