Въпрос за болничните

  • 735
  • 3
Искам да попитам, ако човек излезе в болнични, да речем от 20 март, кога може да очаква от НОИ да преведат пари по сметката, която е оставил?  newsm78
Виж целия пост
# 1
Зависи кога са ти ги занесли от фирмата, в която работиш. Първо това провери - дали е внесен болничният в НОИ, а иначе би трябвало в двуседмичен срок да ти го изплатят. При мен за два от болничните ми си спазиха срока, но третия още си го чакам...
Виж целия пост
# 2
Ами то как мога да питам дали е внесен в НОИ? Със счетоводителката на фирмата ли трябва да говоря...?  newsm78 Ако е така, много сложно става и ми остава само да се надявам, че няма да ме бавят... Досега не съм имала проблеми с работодател, така че ще се надявам скоро да си получа парите.
Виж целия пост
# 3
Ами то как мога да питам дали е внесен в НОИ? Със счетоводителката на фирмата ли трябва да говоря...?  newsm78 Ако е така, много сложно става и ми остава само да се надявам, че няма да ме бавят...

Що да е сложно? Питаш я директно.
Аз така я попитах нашата касиерка защо ми бави болничните, а тя се обиди, че поставям така ребром въпроса... ooooh! Беше ми забавила единия болничен с 2 месеца почти, но иначе го играеше обидена... ooooh!

Другият вариант е да провериш в НОИ дали е заведен. Ако е внесен, той трябва да има входящ номер.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия