Спешно се нуждая от съвет

  • 1 032
  • 12
Момичета бебето ми е на 20 дни и е на смесено хранене. Яде около 2/3 кърма и 1/3 аптамил. При всяка смяна на памперса е наакана и така и се събират по 8-10 изхождания в денонощието. Изпражненията са жълти и воднисти. Иначе наддава сравнително добре. Според личната лекарка изпражненията са малко по-редки от нормалното и смята че това се дължи на незрялост на червата и ще отмине. Въпреки това ни изписа прахчета Хидрасек за 3 дни по 1 прахче. Някой давал ли е такива прахчета на толкова малко бебе? От една страна се притеснявам от честите изхождания, от друга не искам да я тъпча излишно с лекарства. Тя се роди мъничка - 2800г, изписаха ни 2710г, в момента тежи 3110г.
Ще съм благодарна за всякакви мнения.
Виж целия пост
# 1
Бамби, ти не роди ли при д-р Дяволов?
Темата е май за здравен справочник, но аз не съм мод и не мога да преценя.
С какво АМ храниш? Принципно адаптираното запича. Може кърмата да е некачествена.
Ся мойте уважения към педито, обаче тва нейно обяснение ми се вижда несериозно. Моят син се роди 2600 и цапаше по същия начин памперса, но с времето към втория месец и половина се регулираха нещата.
Виж целия пост
# 2
Аз бих сменила доктора Rolling Eyes

Ако искаш да минеш изцяло на кърма, прочети Библиотеката на Кърмаческия  Peace

И все пак за твое успокоение, заведи детето и на друг лекар Peace

... С какво АМ храниш? Принципно адаптираното запича. Може кърмата да е некачествена ...

АМ не запича.
А какво е накчествена кърма Rolling Eyes

Виж целия пост
# 3
Първо започни от смяната на педиатърът. Намери такъв, който подкрепя изключителното кърмене и е за късното захранване.

Нормално е новородено да се изхожда след всяко хранене. Защо дохранваш с АМ? На всака цена потърси съвет в кърмаческият форум, как да увеличиш притокът на кърма! Спри да даваш АМ и Хидрасек. Кърмене до дупка му е майката.
Виж целия пост
# 4
 Е, за ваше сведение не всяка майка въпреки желанието си и средствата може да се сдобие с литри кърма. Пробвала съм какво ли не и накрая нямайки изход и аз прибегнах до смесено хранене. И АМ запича! А некачествената кърма е водниста,нехранителна и бебето си остава гладно.Правят се изследвания, за да се докаже.
Виж целия пост
# 5
Е, за ваше сведение не всяка майка въпреки желанието си и средствата може да се сдобие с литри кърма. Пробвала съм какво ли не и накрая нямайки изход и аз прибегнах до смесено хранене. И АМ запича! А некачествената кърма е водниста,нехранителна и бебето си остава гладно.Правят се изследвания, за да се докаже.

И къде точно се правят тези изследвания  Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 6
Storm 76, въпреки желанието ми и договорката не успях да родя при Дяволов. Беше ми казал че на 22, 23 и 24.03.2008 не е в София. Бях сравнително спокойна, защото имах още 23 дни до термина, обаче на 22 към 21.30 часа ми изтекоха водите. Обадих се на доктора, но той беше на някаква конференция и нищо не можа да направи. Така родих при дежурен екип. Кардиолог не можаха да намерят, но слава богу нямаше проблем. От докторите съм доволна, но за акушерките и отношението след това направо не ми се говори. Заради тяхната небрежност от не добре сложен абокат получих тромбофлебит на ръцете и още не мога да се оправя.
Виж целия пост
# 7
... А некачествената кърма е водниста,нехранителна и бебето си остава гладно.Правят се изследвания, за да се докаже.

Това е много хубава тема, прочети я  Peace
Изследвания за нехранителност на кърмата не се правят по лабораториите, провери, ако на нас не ни вярваш Peace

За запека, моето дете е на АМ от раждането си, акаше по 14 пъти на ден, ако това е запек, здраве му кажи  Mr. Green

Виж целия пост
# 8
Мисля, че няма защо да даваш лекарства  newsm78 . Веднъж на 3 дни или до 10 пъти на ден е нормално да акат бебтата. Това че е по редичко .......  newsm78 не мисля че е проблем. На дъщеря ми акото попива в памперса направо.  И съм забелязала, че се получава, когато я храня с Нутрилон. Сменяла съм много млека и с другите не е така. Сега вече като е захранена всичко се промени. Не бързай да тъпчеш детето с лекарства   bouquet
Виж целия пост
# 9

Цитат
Изследвания за нехранителност на кърмата не се правят по лабораториите, провери, ако на нас не ни вярваш

Изследване на кърма се прави в банката за майчина кърма. Лично аз не съм си правила, но една моя позната - да и се оказа именно, че трябва да пеустанови  изключителното кърмене поради много ниското количество на хранителни вещества в кърмата й.

Аз пък все се чудя кво толкова се палите на тема кърмене? Лично моето дете е изключително кърмено до 6 месеца но не очаквам да ми дадат медал за храброст заради това.

Бамби, радвам се, че всичко е минало успешно. Смени докторката според мен.

Виж целия пост
# 10

Изследване на кърма се прави в банката за майчина кърма. Лично аз не съм си правила, но една моя позната - да и се оказа именно, че трябва да пеустанови  изключителното кърмене поради много ниското количество на хранителни вещества в кърмата й.

Старшата лаборантка на въпросната банка ми е съседка и много пъти сме разговаряли на тази тема. Такова нещо като нехранителна кърма НЯМА. В банката изследват кърмата на донорките за разни болести, за да не се зарязат бебетата, които приемат донорска кърма. Твоята позната е послъгала малко.

След раждането, заради хормоналната буря, която се вихри в организма, понякога изглежда, че кърмата е спряла или е недостатъчна, но това не е така. В библиотеката на кърмаческия форум има информация какво трябва да се направи, за да се задържи кърменето.

Възможно е, ако изобщо има някакъв проблем, той да е от АМ. Често, незрялата стомашна лигавица, води до алергия, която може да се изрази в разтройство.

Съществува и друг вариант. Синът ми беше заразен в родилното с коли бактерия. Там са имали вътреболнична инфекция, за която са знаели и са криели. Бяха дали антибиотик на новороденото бебе  и не казаха защо. Когато педиатърката дойде за пръв път у дома, погледна документите от родилното и попита, защо му е бил вливан този антибиотик. Накара ни да искаме повторна епикриза, писахме писма, не помня подробности, но в крайна сметка не получихме обяснение. Бебето имаше ужасни колики и акото му беше една идея по - рядко от нормалното. Малко след първият месец направихме микробиология и се разбра, че има коли бактерия. Инфекционистите, които го лекуваха, казаха че антибиотика в родилното само леко е подтиснал бактерията, не е бил приеман достатъчно дълго за да се излекува. Гледат да замажат, да изпишат бебето здраво на вид пък ти после се оправяй.

Сигурна съм, че твоят случай не е такъв. Най - вероятно, бебето ти не понася АМ. За да се успокоиш мисля, че е добре да посетите детски гастроентеролог.

Виж целия пост
# 11
Общо взето е нормално да ака на всяко хранене. За консистенцията не мога да преценя. Ако не се чувстваш комфортно само с кърмене, изобщо не се вързвай на упреците, които се срещат тук. Това си е твоя работа, твое решение. Най-важното е да се чувстваш добре и спокойна ти. Вярвай ми, детето ти ще е много по-щстливо на смесено или изцяло изкуствено хранене, със спокойна и уверена в себе си мама, отколкото с изперкала, недоспала, уморена, изнервена и психясала майка, опитваща се непременно да кърми през 10 минути. В това отношение се довери изцяло и само на себе си. Това си е твоето тяло и твоето бебе.
Виж целия пост
# 12
katiABV ,  bouquet
 Нямам намерение да споря . Писах си мнението и смятам, че само с четене не се отглеждат деца! ( имам 2)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия