Превод и легализация на документи-въпрос?

  • 4 052
  • 14
Искам да питам дали имате представа за колко време се легализират документи?Цени?
Кои са фирмите, които са сигурни?
Ами, това ме интересуваше в общи линии, както и всякаква информация относно легализацията и превода на документи.

Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 1
     Аз превеждах наскоро, по 16 лв на документ, но зависи все пак какви са ти документите и езика.
     Легализацията  #Cussing out от Външно министерство я вдигнаха рязко. Беше 19 лв на документ през януари, сега е 45 !  #2gunfire Става за 4-5 дни.
     Иначе аз съм ползвала тази фирма, всичко беше ок.   http://www.kolontay.hit.bg/  Peace
Виж целия пост
# 2
Благодаря ти  bouquet
А за колко време ти станаха готови?
Виж целия пост
# 3
 Около седмица. Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Незнам как е в София, но тук във Варна ми поискаха 70лв за легализация на един документ във Външно Министерство. Дадоха ми срок от 7 дни, но стана по-бързо.
Виж целия пост
# 5
Може и за ден да ти ги направят ако бързаш. Още по бърз вариант е само да ти ги преведат, а ти сама да идеш във Външно и да им се помолиш. (Mirena80 - верно са полудели с тия цени)
Виж целия пост
# 6
Може и за ден да ти ги направят ако бързаш. Още по бърз вариант е само да ти ги преведат, а ти сама да идеш във Външно и да им се помолиш. (Mirena80 - верно са полудели с тия цени)
Това с "помолването" вече не работи. Легализацията (таксови марки) в същия ден струва 60 лева , за 24 часа 45 лева, за 4 дни 30 лева.
Magimon, пиши ако искаш на лични какви са документите и ще ти дам по-точна информация.


Виж целия пост
# 7
www.horay.bg
www.fides.bg
С тези и други фирми работя и гарантирам,че са коректни.
Виж целия пост
# 8
Аз скоро си легализирах дипломите и ми взеха по 16 лв. на страница.Двете дипломи с приложения за 1 седмица ми излязаха 180 лв.Не знам какво ще легалзираш,но ако е като моето, първо лично ти трябва да ги занесеш през министерство на образованието.Там подпечават,но престояват по1 седмица.Безплатно е .И разбрах,че веси документ свързан с образование трябва преди превода и легализацията задължително да мине през министерство на образованието.Успех! Фирмата ,която ми оправи документите е  - Глобул и се намира на бул.Евлоги Георгиев преди Орлов мост по посока към центъра.
Виж целия пост
# 9
Благодаря на всички за отговорите, много ми помогнахте.  bouquet
Виж целия пост
# 10
Един глас и от мен за Фидес!
Виж целия пост
# 11
И ние като Mirena80 превеждаме и легализираме  в Колонтай (www.kolontay.com).
За дипломите- пращаме им пълномощно с оригиналите, след това те си имат ангажимента да ги заверяват където трябва \при нас е по-сложничко, че сме с медицински дипломи и държим освен през МНЗ да минат и през МОН, че и посолство понякога). Последните дипломи бяха копирани цветно, много готино изглеждаха "като истински"... кеф Grinning
Най-гтиното е, че ги изпращаме по Спиди и по е-майл, а разплащането е по банков път.
Виж целия пост
# 12
Аз работя като преводач по италиански език към няколко агенции. отношението им към мен като...служител винаги е било коректно и професионално. Предполагам, че и към клиентите си се отнасят така.

"Резон" - Варна - Мария Луиза, София - Алабин, Мария Луиза, Граф Игнатиев, Русе
"Компетенс" - Пловдив
"Червено и Черно" - Враца
"Геостар" - София
Виж целия пост
# 13
Аз си превеждах и легализирах дипломата в пловдивска фирма, където срещу просто пълномощно само с моя подпис упълномощих техен служител да ми я легализира и в МОН и в МВР. Беше по 10 лева на страница превода (руски език) и всичко ми излезна 3 седмици! Ако искаш ще потърся името на фирмата, имат офис и в София.  Peace
Виж целия пост
# 14
Аз съм ползвала услугете на  Солид http://www.solid-k.com/prevodi.htm
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия