"За" или "Против" прането на ръка?

  • 6 374
  • 128
Здравейте,мами!И аз реших да пусна една тема!Вчера поспорих с една позната за прането на ръка и в пералня.Аз съм на мнение ,че като имаме съвременни уреди в домакинството ,то трябва да ги използваме рационално.Аз не пера на ръка!!За мен е по-важно една жена да има хубави ръце,а не захабени пръсти с мазоли ,все едно е копала на полето!Вие как смятате - нужно ли е да се пере на ръка?
Виж целия пост
# 1
По-голяма глупост не можахте ли да измислите? ТОва като "дали да готвим на огнище или на печка".
Виж целия пост
# 2
Не, не е нужно. Освен уреди вкъщи, навън има и Химическо чистене.
Виж целия пост
# 3
Че какви са доводите "За" прането на ръка  Shocked newsm78?
Виж целия пост
# 4
Пране на ръка само в краен случай. Блъскането в коритото е най-голяма хамалогия позната на човечеството.
Виж целия пост
# 5
Това за огнището наистина е тъпо!Че кой вече има огнища вкъщи?!Обаче всички имаме перални.И аз не пера на ръка.
Виж целия пост
# 6
Даже не мога да си представя кой би защитавал прането на ръка.
А за миенето на чинии на ръка или миялна на какво мнение сте. Аз съм чувала че само чиниите измити и лъснати на ръка имали неповторим блясък.  Joy
Виж целия пост
# 7
Даже не мога да си представя кой би защитавал прането на ръка.
А за миенето на чинии на ръка или миялна на какво мнение сте. Аз съм чувала че само чиниите измити и лъснати на ръка имали неповторим блясък.  Joy

И чинии не мия!Ама някои си мият кристала на ръка!И гащите си перат на ръка!Но кой както му е удобно..... newsm78
Виж целия пост
# 8
Вчера поспорих с една позната за прането на ръка и в пералня.

Твоите доводи са си ОК, ноо много ми се иска да споделиш нейните "за" прането на ръка, тъй като казваш че сте спорили.

По темата - едва ли има нормален съвременен човек, който има възможност да пере с помощта на пералня и не я използва...
Виж целия пост
# 9
Явно темата е от типа-да се съберем и да си се съгласяваме дълго и напоително.

Има неща, които е добре да се перат на ръка, друг въпрос е дали го правим.
Има дрехи, които пускат (не ми  излизайте с парцалчетата, дето всичко обирали  Crossing Arms)
Има пуловери, които е обидно да бъдат прани в пералня, защото трябва да уважаваме и външния си вид, освен ръцете.
Има бельо и чорапогащи, които ще имаме за кратко, ако не са прани на ръка, защото трябва да уважаваме и парите, които даваме.
Има и начини да переш на ръка без да ти излизат мазоли и пр, както има голямо разстояние между две краности.

И така нататък...

Но извинявайте, май темата е, търся и други сподвижници, които са като мен, щото ми липсват смислени доводи  newsm78
Виж целия пост
# 10
Пера на ръка само някои дрехи,всичко останало отива в пералнята.
Виж целия пост
# 11
Всичко в пералнята ако не оцелее значи не е за моя гардероб Embarassed поради факта,че не пера нищо на ръка
Виж целия пост
# 12
Всичко в пералнята ако не оцелее значи не е за моя гардероб Embarassed поради факта,че не пера нищо на ръка

 Laughing Правилно!Има си програми за всичко - за цветно,за бяло,икономично,за пуловери................за парцали! Joy Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 13
Не ползвам дрехи, които не могат да се пуснат в пералнята. Което не става - химче. От 10 год. не пера на ръка, мразя, а и кожата ми е безобразна - става на рани моментално  Naughty
Виж целия пост
# 14
Вчера поспорих с една позната за прането на ръка и в пералня.

Твоите доводи са си ОК, ноо много ми се иска да споделиш нейните "за" прането на ръка, тъй като казваш че сте спорили.

По темата - едва ли има нормален съвременен човек, който има възможност да пере с помощта на пералня и не я използва...
[/q
uote]
Нейните доводи са,че прането се захабява(особено бельото),когато се пере в пералня.Особено деликатните материи.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия