zadaviane pri hranene na dete na 1 godina i polovina

  • 2 800
  • 5
Цитат
Zdaweite,
Nadiawam se niakoi da ima da spodeli opit ili da mi dade ideya po nesht,o koeto me trewozhi ot okolo polovin godina nasam. Sinat mi e na godina i polovina i otkakto zapochnah da mi dawam po edra hrana, wse se zadawia i powrashta. Mnogo trudno mu minawa prez ustata neshto po-edro ot orizche i to dobre swareno. Weche postepenno preminahme ot pasirano na machkano s vilica, no wse pak ima problem kogato ima ljuspi (kato leshta, fasul, i t.n) ili po twardi parcheta. Toi ne mozhe da yade nishto koeto e twardo, kato naprimer suh hliab, filiya s neshto, pica, banica, biskwita i t.n. Samo na yadene, da e "mokro". Problemat e che ne dawche kato horata, a samo premachkwa hranata mezhdu ezika i nebceto i ya galta nawatre. Dokolkoto mi e izwestno, stawa wapros za niakakwa swrah goliama chuwswitelnost na ustata/ezika, sachetana s "marzeliw ezik". Ne otricham che ima progres za poslednite 6 meseca, no se chudia kolko li dalgo wreme shte mine predi da mozhe da yade kato drugite deca na negowata wazrast.
Ako niakoi ima opit s podobno neshto, shte sam wi mnogo blagodarna ako go spodelite. Ako mozhe da mi dadete niakakwa ideya otnosno towa kak da mu pomogna da preodolee tozi problem i kolko dalag period na priwikwane s twardite hrani ni chaka za napred. Blagodaria predwaritelno za wremeto wi.


Здавейте,
Надявам се някои да има да сподели опит или да ми даде идея по нещо което ме тревожи от около половин година насам. Синът ми е на година и половина и откакто започнах да ми давам по едра храна, все се задавя и повръща. Много трудно му минава през устата нещо по-едро от оризче и то добре сварено. Вече постепенно преминахме от пасирано на мачкано с вилица, но все пак има проблем когато има люспи (като леща, фасул, и т.н) или по твърди парчета. Тои не може да яде нищо което е твърдо, като например сух хляб, филийка с нещо, пица, баница, бисквита и т.н. Само на ядене, да е "мокро". Проблемът е че не дъвче като хората, а само премачква храната мезжду езика и небцето и я гълта навътре. Доколкото ми е известно, става въпрос за някаква свръх голяма чувствителност на устата/езика, съчетана с "мързелив език". Не отричам че има прогрес за последните 6 месеца, но се чудя колко ли дълго време ще мине преди да може да яде като другите деца на неговата възраст.
Ако някои има опит с подобно нещо, ще сам ви много благодарна ако го споделите. Ако може да ми дадете някаква идея относно това как да му помогна да преодолее този проблем и колко далаг период на привикване с твърдите храни ни чака за напред. Благодаря предварително за времето ви.

--------
Моля, пишете на Кирилица!
Виж целия пост
# 1
Не мисля че е кой знае колко голям проблема ти.Щом детето не иска не го тормози.С течение на времето ще се научи.Продължавай да си му пасираш храната която го дави.Давай му сварен морков,парчета банан и неща от тоя род дето да си ги дъвче сам,а да не може да се задави.Има деца до 2 год ядат всичко пасирано.Не че е хубаво,но някой почват по рано,други по късно,просто всяко дете си е индивидуално.Никой не е останал не научен да дъвче! Grinning
П.С.Пиши на кирилица,моля те
Виж целия пост
# 2
Mersi za otgovora. Yavno niamam drug izbor oswen da go ostavia da yade kakto iska. Wse pak triabwa da yade! Sazhaliawam, no ne moga da pisha na kirilica. Az sam w USA i kompurtarat mi niama kirilica.
Виж целия пост
# 3
Аз до 1 г. и 6-7 месеца давах гладко пасирано, после сама постепенно започна да проявява интерес и мина към намачкана, а след това и към нормална храна. Иначе се давеше, посиняваше и си изкарвах акъла, не искам да се сещам  ooooh! оставих я, когато стана готова, започна  Simple Smile


За кирилицата ползвай кредора, горе до бутончето   Peace
Виж целия пост
# 4
моят Гого е на 1год и 10мес дъвче само филия намазана с нещо иначе манджи супи и такива подобни надробени направо глъща даже не го прекарва през езика в чудо се виждам та си мисля че това си е чист мързел така че не губете кураж търпение се иска
Виж целия пост
# 5
И с моя Гого имах същия проблем- от малко по-едро парче храна се дави като пате, че даже ми е повръщал  Mr. Green.Пасирах някои от храните до 2 год. - нали трябва детето да е нахранено, вече е на 3 год. яде всичко БЕЗ ПРОБЛЕМ, така че не се притеснявай, пасирай на едро да си хапва и да е здрав   Stop
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия