Фраксипарин и аспирин протект!

  • 165 365
  • 907
Здравейте! Бременна съм в 7 месец. Откриха ми миналата година генотип 4G/4G за PAI и АФА. Посочиха ми, че това е причина за двата ми аборта/ спонтанен и месед/. На терапия съм с фраксипарин 0.3 и Аспирин протект. Искам да попитам има ли мами с такива проблеми- бременни, родили- да споделим опит. Най-вече за лечението. Лек ден на всички!
Виж целия пост
# 1
Аз ги имам точно същите работи. На фраксипарин 0,6 съм и аспирин протект. За сега нещата са наред. Има доста момичета, които са успели благодарение на тази терапия, дано и ние успеем!
Виж целия пост
# 2
И аз съм с генотип 4G/4G за PAI. Аз бях само на фраксипарин 0.3 през цялата бременност. Успех!
Виж целия пост
# 3
Здравей, jasmin. С теб май вече сме си писали на лични? Докъде сте? Имам предвид- в кой месец, как се чувстваш?
Виж целия пост
# 4
И аз го имам същия проблем. Откриха ми го още в началото на бремеността. Всъщност аз пия апирин протект от самото начало. До 7-мия месец пих аспирин протект, а сега съм на фраксипарин 0.3.
Виж целия пост
# 5
И аз бях с такова лечение. Спрях фраксипарина в 36та седмица, аспирина може би около 2-3 седмици преди това. Родих в 38ма седмица и доста кръв се проля, въпреки че ме убеждаваха, че не може да е от фраксипарина. С бебето, слава Богу, всичко е добре. Simple Smile
Виж целия пост
# 6
Здравей! Кой ти назначи лечението и как се установи какъв е проблема?
Виж целия пост
# 7
Здравейте!
Искам да ви попитам знаете ли защо понякога лекарите при бебеправене изписват аспирин протект?
На една позната, която е над 35г. са й изписали стимулиращи овулацията хапчета + аспирин протект.
Виж целия пост
# 8
аз съм с АФА, през цялата си бременност бях на терапия с аспиринт протект и Фраксипарин 0,3
много е важно редовно да се следи на ултразвук с Доплер за правилното кръвоснабдяване на плода и плацентата.
Виж целия пост
# 9
Здравей ,jam! Останах с впечатление, че си родила. Разкажи нещо по-подробно- кога спря препаратите, как мина раждането /нормално ли беше/?
Виж целия пост
# 10
Здравей, sisely! По принцип аспирин протект се предписва, когато има проблем като тромбофилия- т.е. в кръвта се образуват тромби и пречат за изхранването на плода. Изписват го и на бременни с проблеми на щитовидната жлеза, с АФА. Освен това някъде четох, че  го предписват профилактично при прееклампсия.
Виж целия пост
# 11
аспирина спрях като влязох в 9-тия месец, а фраксипаринът - чак 5-6 дни след раждането. родих секцио.
редовно ходех при д-р Вили Димитрова в МЦ Фемина да следим кръвотока на Доплер, имах и високо кръвно, та бях на допегит.
Виж целия пост
# 12
Аз също ходя при доц. Виолета Димитрова- вече 4 пъти  и тя ми прави доплер. Предстои ми пак преглед през май. Значи казваш, че фраксито въобще не го спираш, дори и около раждането? Защото доц. Конова ми каза да го спра седмица преди термин и след това да си слагам още 1 седмица след раждане. А ти нормално ли роди и ли секцио?
Виж целия пост
# 13
Моля всички настоящи мами да пишат как  и къде са родили при терапията, която провеждаме?
Виж целия пост
# 14
мариса, аз също съм се консултирала с Конова и терапията ми е била назначена от нея. за фраксипарина вече не помня какво ми каза, но аз родих 3 седмици преди термин, секцио поради изтичане на водите, така че не съм го спирала, а след раждането в Майчин дом ми назначиха да продължа да го слагам още няколко дни.
между другото, кардиоложката на МД ми каза, че според нея, щом имам АФА, трябвало цял живот да си пия аспирин протекта. аз не го пия, де... но знам ли?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия