Хранене на 8м месечно бебе- моля за съвет!!!

  • 1 235
  • 10
Ние сме на почти 8м месеца... Захранихме се на навършени 5 месеца с оризовата каша на Милупа. От 6я месец започнахме със зеленчуковите пюрета (картоф, тиквички, морков, тиква, броколи), след това плодовите (ябълки, сливи и круша), а от няколко дни въвеждаме и месни (пуешко, пилешко и заешко). Имахме диагноза АБКМ от втория месец, но според доц. Маринова вече нямаме  Simple Smile
Схемата на хранене ни е следната:
6:00ч-180мл АМ (Фризопеп)
10:00ч-180мл АМ
14:00-Зеленчуково/Месно пюре
18:00-100мл каша(Ориз с рожкови или царевица)+80мл плодово пюре+2л. АМ
21:30-210мл АМ
Време е от другия месец да заместим и сутришното хранене в 10ч. Въпросът ми е добър ли е режима или изоставаме с храните и с какво да заместя сутришното ядене? Време ли е да въведа глутена?
Споделете какво ядат/са яли вашите мишленца на 8м месеца?
Виж целия пост
# 1
Според мен режима ви е много добър.А за храненето в 10ч може да даваш овесени ядки или попара.
Виж целия пост
# 2
Не мисля, че е време да заместиш сутрешното хранене от АМ на нещо друго.

Според мен сте малки, за да не пие сутрин мляко.

И схемата на хранене е чудесна. Peace
Виж целия пост
# 3
Ние сме малко по голями и от вас и  имаме 2 млечни хранения с АМ сутрин в 09,00 и вечер в 22  Peace в 10,00 часа може да му даваш друга закуска вместо АМ но ако ти си решиш! Hug
Виж целия пост
# 4
Менюто ви е супер Peace
За глутена може да изчакаш още малко, поне да направи пълни 8 месеца, но щом сте имали АБКМ, знам ли може и до годинката? Явно детето е предразположено към алергии и затова не рискувай.
Виж целия пост
# 5
По-добре изчакай с въвеждането на глутена щом сте податливи на алергия  Peace
Виж целия пост
# 6
По-добре изчакай с въвеждането на глутена щом сте податливи на алергия  Peace

Tочно така! Поне след 10-11-ят месец . Peace
Виж целия пост
# 7
аз захраних с глутен рано-попари започнах да давам на 7м., но АМ сутрин все още давам към 6ч. е пак зависи кога ще се събуди малката, но не съм я отказала напълно. иначе вечер преди лягане й давам АМ- 200 мл.
тоест имаме 2 хранения с АМ, една закуска в 9 ч- попара или кус кус, обяд- към 13 ч., слетобедна закуска- към 5ч и вечер към 20,30 яде млякото. това ни е режима за хранене за сега.
Виж целия пост
# 8
давай попара без масло с извара или овесени ядки
Виж целия пост
# 9
Благодаря ви за бързите отговори!   bouquet
Ще продължаваме с режима  feeding, а глутена ще го отложим още малко...
Виж целия пост
# 10
Още едно предложение за закуска, въпреки че режимът ви е чудесен.
Можеш да даваш белено просо или елда. Домашно сварени и приготвени. Без глутен са. Вървят и да добавиш АМ в тях, и да ги дадеш чисти, а може и плод да прибавяш в тях. както на детето му хареса.
Само да знаеш, че е добре да се накиснат от предната вечер и да се сварят сутринта Grinning Просото е много богато на желязо. Моята щерка много го харесваше докато не започна да иска да дъвче нещо. И аз (будалата) съвсем изключих, че мога да й слагам цели парчета плод вътре... ама - минала работа вече Grinning
Забравих да добавя, че ние също бяхме с АБКМ и дълго време отлагах даването на глутен.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия