изследвания преди забременяване

  • 2 983
  • 5
милички,голяма съм паника и поради тази причина ми се иска преди да започнем бебеправенето,да си направя всички необходими изследвания.някои казват,че не е нужно предварително,но ме тресе шубето и искам да съм сигурна,а не да чакам и да се оставя на течението.
повечето от вас са вече мамчета и навярно имат информация какво е нужно да се изследва и у мен и у бъдещия тати. Hug
освен основните изследвания като кръв и урина,искам да направя изследания за всичко,което може да е проблемно при бременност и да взема мерки.
моля ви,помагайте с каквото се сетите. Hug
Виж целия пост
# 1
Невъзможно е да си изследваш всичко, а и няма нужда да се параноясваш още преди да сте почнали с опитите.
Достатъчно е следното: гинекологичен преглед, ехограф, цитонамазка, микробиология, евентуално преглед на гърдите (с ехограф). Кръв, урина и т.н. си влизат в годишния профилактичен преглед, който се прави при личния лекар.
По-добре си избери начин да си следиш овулацията, за да си увеличите шансовете за по-бързо забременяване Simple Smile
Виж целия пост
# 2
здравей desinkata 85, няма нужда да се психясваш още от сега. аз 5 год не мога да забременея, но вече тръгнах по доктори и нещата едно по едно си се нареждат. няма смисъл да правис разни изследвания. по добре си се радвайте редовно един на дру и ще видиш чак тогава какъв ще е резултата. ако не стане от първия път не се отчайвай ами продължавай напред. пожелавам ти успех  и не се притеснявай няма за какво.  Party
Виж целия пост
# 3
разбира се,че всеки си има свое виждане и мнение.може би наистина не бива човек да търси под вола теле и да се психясва,но за здравето не можем да си затваряме очите.много често се случва по време на бременност да се получи усложнение и да се стигне до трагедия,именно защото нещата не са доогледани и докторите вдигат ръце с думите"ако бяхте дошли по-рано..".
как примерно преди да започнеш опити няма да си направиш изследвания за токсоплазмоза,хламидия,цитомегало вирус...това не са задължителни изследвания,но и трите могат да бъдат много опасни за здравето на бебето и въобще за съществуването му.а истината е,че и трите заболявания  често се откриват у неподозиращите жени..
затова по-добре психясъл,но със здраво бебе,отколкото спокоен..до едно време.
поздрави
Виж целия пост
# 4
не знам защо така мислиш, но според мен е правилно това мислене. защо да предизвикваш съдбата като няма смисъл, а можеш да започнеш да пие фолиева киселина аз я пия тя не вреди. пие се понеже когато забременееш и бебето ти изсмуква всички витамини а с помоща на фолиевата киселина ти си ги набавяш. трябва да я пиеш поне 1-2 месеца преди да забременееш и по време на бременност. пак ти казвам не мисли най- лошото няма да ти помогне. не бъди такъв писимист трябва да си оптимист, че всичко ще е наред.  Party
Виж целия пост
# 5
Деси - в такъв случай си пусни хламидия (IgA, IgG), цитомегаловирус, токсоплазмоза (IgG, IgM). Това е разумно, донякъде, аз лично оправдавам само токсоплазмозата Simple Smile
Ако пък много те накефи да даваш пари за изследвания, да те човъркат и да ти взимат кръв, направи и следните неща - цветна снимка, пълен набор генетични и имунологични изследвания, на мъжа ти пуснете разширена спермограма...ако се сетя още забавни процедури, ще допълвам Flutter

Сега сериозно - не сте почнали опити, може да забременееш оше от първия път. Идея си нямаш колко изследвания се правят, ако имате година неуспешни опити, но е абсурдно и ненормално да ги правиш още преди да сте почнали! не изпадай в хипохондрия без да имаш основания.
Ето, пускам ти един линк, където лекар специалист е написал какви изследвания може да се направят преди забременяване:
http://old.zachatie.org/modules.php?name=Sections&op=viewart … cle&artid=159
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия