Наистина ли нямам достатъчно кърма???

  • 562
  • 4
Здравейте моля за Вашата помощ.

Ние сме на  седмици и след престоя в боницата в която кърмих и дохранвах с АМ в къщи се опитах да остане само на кърма.Хранихме се през час - два но бебето не беше много спокойно.Вчера бяхме на праглед и се оказа че е надалла само 40 грама Shocked
за 1 седмица.Естествено лекарката веднага предписа дохранване и ми се скара как съм оставила детето гладно.Не и обърнах внимание.Прибрахме се и започнах да се изцеждам за да видя колко кърма имам - събрах 40 мл от двете гърди за 40 мин. И така сега се изцеждам на всеки час за да дохранвам поне с кърма, но каличеството не се увеличава ooooh! Някой има ли идея как да увелича количеството кърма. Да кажа още че се наливам с много течности, ям жито и овесени ядки и т.н.

Благодаря Ви предварително за подкрепата защото найстина ми е нужна сега  Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Първо искам да те поздравя, за желанието си да кърмиш.
Значи в началото е много трудно да се каже, колко кърма имаш. Аз също се бях шашнала много, защото и ние бяхме така. Но питах в кърмаческия и майките там ме посъветваха, да слагам бебо по често на гърдата. И така ние си се кърмихме на всеки час, но имаше ефект. Кърмим се вече 1г и 3м Mr. Green  Бебо взе да наддава без проблем. Да не говорим, че с това мерене, може и да има грешка. Винаги има разлика в кантарите от родилното и от тези при педиатрите. не се притеснявай. Кърми начесто и гледай бебо да е доволен.  Hug
Виж целия пост
# 2
  Ани вече е казала за евентуалния проблем разлика в кантарите.
  Докато беше само на кърма как бяха памперсите? Това е един добър показател за това колко реално кърма поема, ако не даваш вода. Минимум 6 добре напишкани памперса и няколко наакани са достатъчни.
  Усещаш ли докато суче да преглъща, тоест да прави реални сукателни движения?
  Аз също бих те посъветвала да опиташ още една седмица някъде да кърмиш на поискване като следиш памперсите тоест ако има достатъчно напишкани явно приема достатъчно течност, тоест кърма и няма място за притеснение и отново да отидеш на консултация и меренеч, за да се иключи проблема разлика в кантарите.
  Аз имах подобен проблем с малките в началото, когато две седмици след изписването педиатърката констатира че са качили само 200 и 300 грама, но след още две седмици вече бяха качили към 900 гр и всичко беше ок. Също ми препоръча добавка, но с кърмене на поискване проблема се реши.
Виж целия пост
# 3
Момичетата са ти казали - отчетете фактора различни кантари.
А по-добро лактогонно средство от детето няма Simple Smile Колкото по-често на гърдата, така се увеличава кърмата.
Това колко изцеждаш не може да ти е показател колко кърма имаш. Аз не мога да изцедя повече от 10 грама, а почти 3г. ми дете като беше болничко на скоро кара 3-4 дни само на кърмата в гърдите ми, която определено не е била само 10 грама.
Другото което е - децата не качват равномерно. Може 1 седмица нищо да не качи, а в другата да качи 200 грама и така.
Aila  ти е казала - следи памперсите. Те са ти показател колко яде детето.
Виж целия пост
# 4
Честито бебче!!!
Браво за волята да изцеждаш на всеки час и да дохранваш! Определено това е и пътя за увеличаване на кърмата. Цеди до дупка, дори и на празен ход, дано ти е хубава помпата. Аз така, от незнание и притеснения, че нямам кърма си докарах хиперлактация в началото. Пий достатъчно течности, айряна много помага според мен, а и суровите ядки-лещници, бадеми, орехи. А вечер кърмите ли се? Добре е бебчо за денонощие да има мин 8-12 хранения. Нощното кърмене ще стимулира , пролактина(хормана отговарящ за количеството кърма). Ако с памперсите няма проблем, мисля, че ще минете кризата с по-често сукане! А колко продължава едно хранене при вас?  Бебчетата сучат и докато спят така, че може да я оставиш дори да заспи и по-дълго на гърдата.  Или пробвай да я разбуждаш.
Успех! http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=2768
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=3137
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия