въпрос за многозърнестите каши

  • 636
  • 9
Здравейте мами,

От скоро въведох глутен с каша на Хумана(ориз, банан, ябълка и сухар-пшеница предполагам).Сега започнах да се чудя дали е необходимо да въведа по отделно овес, ръж и ечемик, за да мога да давам на бебо каша с всички тези зърнени култури като кашата на Нестле с 8 зърна например?Вие как бихте постъпили?
Иначе ние се кърмиме доста,но се опитвам да въвеждам и всички други храни парарлелно с това.
Виж целия пост
# 1
По принцип е правилно първо всичко да се въведе постепенно. Аз лично бях въвела всичко без ръж и ечемик и дадох 7 зърна на Милупа. Овес въведох с овесени ядки.
Виж целия пост
# 2
Аз първо дадох една каша с овес и още нещо си, после малко хлебче и след това 7 зърна на Милупа, защото няма захар и аромати, както в тази на Нестле.
Виж целия пост
# 3
И аз почнах с ябълка и сухар на Хумана, овес в някаква готова каша и после във вече въведените/оризова, бананова и сухарената/ каши слагах от многозърнестите, като слагах първо по 1/2 чаена лъжичка, после цяла, после супена и така постепенно увеличавах количеството.
Виж целия пост
# 4
Запис newsm78
Виж целия пост
# 5
Благодаря за отговорите. Аз също исках да почна с кашата на Хип с овес и плодове, но не можах да я намеря в магазините, от които пазарувам. Кашата на Хумана ми се стори подходящ заместител. Какъв хляб давате на бебетата си - бял, добруджа или по-черен (типов, пълнозърнест, ръжен)?Как го давате - кък някое пюре или самосточтелно?Моето бебе няма още зъби.Няма ли опасност да се задави с трохите и с по-големите парчета?
Виж целия пост
# 6
 Aз първо захраних с овес от плодова каша на Сънвал в бурканче.После овесени ядки с плодово пюре.
 След това въведох просото с Пюре "Зеленчуци с просо" на Сънвал.
 Пшеницата я въведох с Зърнено -плодова каша в бурканче на Хипп.

 И ечемика и ръжта ги въведох с каша 7 зърна Милупа.
Виж целия пост
# 7
и аз подобно на petq B като сега ми предстои да дам бисквитената на милупа в която също са 6-7 зърнените Peace
Виж целия пост
# 8
Аз не съм въвеждала по отделно овес,ръж,ечемик,а направо дадох от кашите с няколко вида зърнени култури  Peace
Виж целия пост
# 9
Логично е разбира се да въведеш всичко по отделно. Иначе как ще разбереш ако направи реакция от нещо?
За бебета не е подходящ пълнозърнестият хляб.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия