За попарата

  • 6 391
  • 30
С какъв чай се прави попарата?
С какво сирене(обезсолено или не,краве...)
Колко масло се слага?

Малко глупави въпроси...  Embarassed
Виж целия пост
# 1


 Прави се с чай от шипка, или липа.Лайка-НЕ!

 Сиренето може да е и краве, но напълно обезсолено за толкова малко бебе.

 Сухари ползвах на Пападопулус.Слагат се 1 или 2, в зависимост от апетита на бебето!

 Количеството е следното:сирене колкото кибритена кутийка, масло колкото нокътя на малкия ти пръст.Захар по възможност недей да слагаш.Синът ми ядеше попара винаги без захар.
Виж целия пост
# 2
Аз пота винаги я правя с вода ,а не с чай;сиренето няма значение какво е-важното да е обезсолено/може и извара/;
Виж целия пост
# 3
Аз правя попарата с вода, никога не съм я правила с чай и захар не слагам. Преди я правех с 2 сухара, сега я правя с един, купувам си краве сирене, което изкисвам във вода. И сиренето и маслото слагам на око и не ги пестя, все пак полезното в една попара не са сухарите.
Виж целия пост
# 4
Правя попарата с АМ, обезсолено краве сирене, 2 сухара. Случвало се е и да не съм обезсолявала сиренето, но така или иначе винаги купувам по- безсолно.
Виж целия пост
# 5
аз ще я правя с вода  Peace както и за себе си я правя  Crazy вода, сухар, сирене и масло  Peace никаква захар  Naughty
Виж целия пост
# 6
Знам, че всяка майка си решава сама за себе си, но не сте ли мънички още за попара  newsm78
Това което ползвам аз са плодовите чайове на ХИП...много са приятни и дъщеря ми ги пиеше в огромни количества....НО..аз чай в попара не съм слагала, защото смятам (по мой вкус) , че е отвратително.За попара винаги съм слагала 2 сухарчета, малко гореща вода, обезсолено сирене (колкото парче локум) и колкото лешник парче масло.
Рекламации до сега не съм имала....дори дъщеря ми я предпочита пред млечната попара.
Виж целия пост
# 7
С какъв чай се прави попарата?
С какво сирене(обезсолено или не,краве...)
Колко масло се слага?

Малко глупави въпроси...  Embarassed

Аз правих попарата винаги с липов чай.Много по-ароматна става, отколкото ако я направиш с вода.
Сиренето задължително трябва да е обезсолено за възрастта на която е детето ти.Може да е краве, да.
Масло слагах на върха на ножа.
Виж целия пост
# 8
Знам, че всяка майка си решава сама за себе си, но не сте ли мънички още за попара  newsm78

Започваме я след 20 дни,но нали трябва да знам как се прави  Hug
Виж целия пост
# 9
Попарата я почнах на 6 месеца и 26 дни!С 2 сухара -чай шипка и извара с малко масълце!Водичката завира слагам чайчето и после добавям всичко друго!Няма нужда от пасиране и може малко да я захлупиш с нещо отгоре!Успех!!!!!! Peace Peace
Виж целия пост
# 10
Правя попарата с АМ, обезсолено краве сирене, 2 сухара.

И ние така я хапване ,но нещо не сме първи почитатели на попарата,така че разнообразявам с другите алтернативи за закуска на бебо. :peace:
Виж целия пост
# 11
правя я с безсолно сирене,масло,чай от шипка и 3 сухара
Виж целия пост
# 12
Аз я правя с домашен сухар,обезсолено сирене, масло и вода.
Виж целия пост
# 13
Аз правих попарата винаги с липов чай.Много по-ароматна става, отколкото ако я направиш с вода.

 Peace

Аз започнах с чай от шипка, после давах и други.
Друго си е. Само с вода никога не съм яла нито аз (като дете), нито съм давала на Иво.
Виж целия пост
# 14
Може и чай от анасон или копър, освен всички изброени в темата. По принцип казват, че козето мялко е най-близко до кърмата, така че може за начало с обезсолено козе сирене. В редките случаи, когато подслаждам нещо на малката, го правя с боров мед. Попара още не е яла, няма кога просто.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия