Гьоте-институт, ИЧС или частни уроци?

  • 18 457
  • 19
Кой е най-добрият начин да научиш немски език в България в следучилищна възраст?
Виж целия пост
# 1
Гьоте институт в Германия.
добра програма плюс потапяне в средата.
цената е обаче висока Peace
Виж целия пост
# 2
Не мога да си позволя да отида в Германия, трябва да е от София.
Виж целия пост
# 3
Аз за софийския Гьоте съм чувала само добри отзиви, от хора карали курсовете, учещи и живеещи в Германия след успешно положен DSH.
Личен опит нямам, за съжаление.
Виж целия пост
# 4


 Против чстните уроци съм.На курс е много по-добре.Контакта и диалога със съкурсистите подпомага за по-бързо напредване.
Виж целия пост
# 5
частните уроци, според мен. сама си задавам темпото, сама определям какво и как да уча. особено ако намериш добра учителка, можеш да се подготвиш чудесно. по тази система за година взимах материал за 2 години.  Peace
лично мен курсовете винаги са ми били бавни и ми е омръзвало да повтарям едно и също, докато всички влязат в час.
в гьоте курсовете бяха на по-високо ниво от това в ичс, поне преди години.
Виж целия пост
# 6
само Гьоте институт. да не говорим, че дипломите от него се признават без допълнителни условия в германия.
Виж целия пост
# 7
И аз имам най-голямо доверие на Гьоте институт, но интензивните курсове вървят много бавно. За да минеш всички нива ти трябват 5 год. Tired
Иначе добра учителка съм намерила, преподавала е точно в Гьоте институт.
Виж целия пост
# 8
И аз смятам, че Гьоте институт е най-добрият вариант, особено ако искаш да имаш сертификат за степента на владеене на езика - от трите възможности, които си изброила, единствено техните сертификати се признават безусловно.
Наистина отнема повече време да минеш нивата там.
Но пак казвам, зависи какво искаш.

Може и да започнеш с частна учителка, ако искаш да напреднеш бързо, а после да се явиш на тест в Гьоте, все пак приемат директно и в по-горните нива, ако знанията ти са достатъчни.
Виж целия пост
# 9
От собствен опит - смятам, че частните уроци в началото са най-добрият вариант за усвояване на език. После може и курс, но след основното ниво.
Успех, Рени, много е вълнуващо да учиш нов език  Hug
Виж целия пост
# 10
Аз за софийския Гьоте съм чувала само добри отзиви, от хора карали курсовете, учещи и живеещи в Германия след успешно положен DSH.
Личен опит нямам, за съжаление.

   Аз имам такъв сертификат, още от Езиковата. Върши работа, ако мислиш да кандидатсваш в Германия. Иначе тук в Бг никой не го признава ( невероятно, но факт  Crazy), освен мисля за някои специалности в Техническия университет. Ако имаш тази диплома, не е нужно да държиш приемен изпит по немски, НО - само там.  Confused
Виж целия пост
# 11
Независимо от вида обучение - дали индивидуално или в група, всичко зависи от преподавателя. Дори не зависи толкова от твоите качества и способност да учиш чужд език, а от преподавателя!
Избери си такъв, който разбира от дидактика. Не е задължително да е филолог и да е може да прави перфектни анализи на средновековната немска литература, а да разбира от дидактика. В практиката ми на преподаване съм забелязала, че хората някак си се подлъгват по това, че филолозите са добри преподаватели. Изобщо не е задължително.
Веднъж и аз се записах на езиков курс и останах безкрайно разочаровата от прехвалената филоложка, която всъщност е чудесен преводач, но не можа да ме научи на НИЩО. На няколко пъти по време на всеки урок ми идваше да и грабна учебника от ръцете и да и кажа "Това не се преподава така!".
Седнала да ми преподава граматика, а не може една проста аналогия с българския език да направи, при положение, че дори не можеше да каже как се нарича материята, с която ни запознаваше.

Немската граматика изисква много обяснения. Употребата на падежите трябва да ти стане кристално ясна, кое е пряко и кое непряко допълнение и чак тогава идва момента с назубряне на табличките със склоненията. И още много други неща трябват, преди да можеш да кажеш едно просто изречение.

Спокойно можеш да научиш немски и на обикновен курс, стига да попаднеш на кадърен преподавател. Дали той знае перфектно немски или не, няма никакво отношение към това, на което ще те научи, това са много различни неща.
Виж целия пост
# 12
Може и да започнеш с частна учителка, ако искаш да напреднеш бързо, а после да се явиш на тест в Гьоте, все пак приемат директно и в по-горните нива, ако знанията ти са достатъчни.
Май така ще процедирам Peace

От собствен опит - смятам, че частните уроци в началото са най-добрият вариант за усвояване на език. После може и курс, но след основното ниво.
Успех, Рени, много е вълнуващо да учиш нов език  Hug
Благодаря ти. Аз уча немски от много години (срам ме е да кажа колко Embarassed), но вече се захващам наистина сериозно.

Карина, ами то прехвалени преподаватели има много... Значи си е чист късмет да попаднеш на подходящ Confused
Виж целия пост
# 13
и аз съм за частните уроци ,
несравнимо е - просто си си концентриран през цялото време , а не блееш през прозореца , докато учителката си говори
другото важно е сам да се занимаваш
и наистина учителят е много важен , аз така дръпнах с английския , със страхотен учител , но тя просто беше много добра , жалко че й загубих координатите .
Виж целия пост
# 14
Частните уроци са добре, ако човек поназнайва езика и иска да си оправи граматиката, както и за кандидатсстване за филология. Но иска ли човек да почне от нулата и да говори даден език, най-добре са курсовете, кйдето в група чрез диалози се усвояват говорните умения много по-добре.
 И ИЧС, и Гьоте институт си имат своит предимства, на първото място препоръчвам Анастасия Божашка - наистина много опитен преподавател с перфектна методика.
В Гьоте институт вече малко им загубих дирите, но там гледай само да не си при Соня Симеонова, че нищо няма да научиш.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия