Хранене на деца по градинките - как го приемате?!

  • 7 602
  • 221
Напоследък много се дразня от разни родители, които хранят децат си по градинките. Всяко дете наоколо решава, че и на него му се яде точно това. Колкото и да обяснявам, че такова сега не се яде (напр. чипс преди вечеря или банани преди обяд) на дечицата ми им се прияжда. Дразня се, защото предпочитам да ядат каквото и когато трябва, а не такива според мен неполезни неща по всяко време. И на мен ми се е случвало да им дам следобедна закуска в парка - кроясан или нещо друго, но избирам място, където не е пълно с деца, след като си изядат закуската, тогава да ходят да играят с другите. Но не срещам такова съобразяване често. Вие на ккаво мнение сте?
Виж целия пост
# 1
Аз гледам да ядем в къщи. Иначе ако се наложи да е навън, се съобразявам да няма деца около нас. Не забелязвам в нашата градинка майките да се съобразяват обаче  Tired Голямо ядене на Зрънчо и бонбони пада....
Виж целия пост
# 2
Ама това не е хранене. Хранене - да речем пюре, мляко, приемам, когато децата са бебета и издържат по три часа между хранене, макар, че аз съм го правила един единствен път с каката, с малката ще видим, не съм фен. Иначе разните бъикни - ами не ми прави впечатление, всеки родител е в правото си.
Виж целия пост
# 3
Чак пък да се дразните Rolling Eyes
Все пак градинките и парковете са си обществени места!
Обясняваш на детето,че сега не е време, място за ядене на такива неща или,че няма откъде да купиш, и подминавате напред Peace
Въобще не очаквам някой да се съобразява какво време на деня е и какво да дава на детето си да хапва, докато е в парка, че да не му се дояде и на моето ShockedНаправо си е несериозно такова очакване newsm78
Виж целия пост
# 4
Аз самата давам на сина си някакви неща за хапване, които могат да се купят от всяко павилионче в парка-солети,гризки. Ако му нося някаква закуска, си я хапва по-встрани.Но ние не се събираме с точно определени деца, а се движим из целия парк, така че едва ли бихме възбудили апетита на някое дете Naughty
Когато го взимам Влади от градина  винаги му нося почерпка, му я двам в колата, а не пред децата Naughty
Виж целия пост
# 5
Като прочетох хранене, реших, че става въпрос за закуска, обяд или вечеря. Виждала съм да дават пюрета на бебетата и нямам нищо против това. Но разни зрънчовци, солети и т.н. не са приемливи за мен. Първо, защото ръцете на децата са мръсни, пипат по земята, пипат пързалки, люлки и др., а после с мръсните ръце хапват. Колкото и да се бършат ръцете с мокри кърпички, не е като да се измият с топла вода и сапун. Второ, категорично съм против яденето на снаксове, обикновено са много солени и са пълни с цялата менделеева таблица. Трето, обикновено се ядат по никое време, колкото да развалят обяда или вечерята на детето.
Виж целия пост
# 6
Винаги съм подозирала, че когато гушна бебето си за кърмене, някоя невротичка ще ми плесне един шамар, задето й развращавам детето Crazy Вече съм почти сигурна Mr. Green
Хора, как може да се впечатлявате от такива неща ooooh! Дайте да забраним яденето на дюнери и банички по улиците, че да не дразним децата Laughing Ами детето се учи какво кога да яде с говорене, с обяснения и с личен пример, а не като го пазиш от зрънчото на другите деца Peace
Виж целия пост
# 7
Да ви кажа, в началото се дразнех. Сега, ако синът ми поиска да купим нещо, както вчера например Снакс, купувам един пакет и бързо-бързо го раздавам на децата около нас. Така хем не го лишавам от всичко, което другите деца ядат, хем го уча да споделя, хем и не се наяжда.
Виж целия пост
# 8
Винаги съм подозирала, че когато гушна бебето си за кърмене, някоя невротичка ще ми плесне един шамар, задето й развращавам детето Crazy Вече съм почти сигурна Mr. Green
Хора, как може да се впечатлявате от такива неща ooooh! Дайте да забраним яденето на дюнери и банички по улиците, че да не дразним децата Laughing Ами детето се учи какво кога да яде с говорене, с обяснения и с личен пример, а не като го пазиш от зрънчото на другите деца Peace
Това е и моето мнение.Като не ви харесва си стойте в къщи.Не можете да карате някой на обществено място да се съобразява с вас.Айде стига вече Peace
Виж целия пост
# 9
 Peace
Виж целия пост
# 10
Винаги съм подозирала, че когато гушна бебето си за кърмене, някоя невротичка ще ми плесне един шамар, задето й развращавам детето Crazy Вече съм почти сигурна Mr. Green
Хора, как може да се впечатлявате от такива неща ooooh! Дайте да забраним яденето на дюнери и банички по улиците, че да не дразним децата Laughing Ами детето се учи какво кога да яде с говорене, с обяснения и с личен пример, а не като го пазиш от зрънчото на другите деца Peace
Това е и моето мнение.Като не ви харесва си стойте в къщи.Не можете да карате някой на обществено място да се съобразява с вас.Айде стига вече Peace

 Peace
Виж целия пост
# 11
Аз съм от несъобразителните майки, които хранят децата си навън.
Малкия закусва навън в повечето случаи, обяда често също е навън, ако сме стигнали далече с разходката.
Баткото взимам от детска градина и си прави втора следобедна закуска навън също.

Когато от детската отиваме на нашата площадка, винаги съм наясно горе-долу колко деца ще има по това време и имам готовност с повечко ябълки, банани и подобни /каквато е и закуската на моето дете/

От друга страна, ако моите деца поискат нещо от това, което виждат да се похапва навън, преценявам и ако го намеря занеподходящо, просто не им го купувам. До сега не съм имала проблеми с тръшкане, но дори и да стане, не бих винила майките, създали ми тази "грижа".
Съгласна съм с поста на belinda
Виж целия пост
# 12
на детската площадка пред дома не излизаме с храна.. в морската си носим манджата, защото сме надалеко и не сварваме с разходката ако всичките ни хранения са у дома.. но не храня пред др деца.. като цяло не одобрявам масовата практика да излезем да играем и да пъхнем пакета с царевични в ръцете на децата... майката с която излизаме е на моето мнение и си се погаждаме..
Виж целия пост
# 13
аз пък изобщо не се дразня . всеки да си носи това, което оби4а детето му . след игра са страшно гладни и вместо да яде някакви си гризки и да пие някаквъв си сок предпо4итам да и дам вкусен и полезен сандви4 и едно кисело мляко . винаги нося в пове4е , ако слу4аино срещнем приятели или се сприятелим в парка Simple Smile .... и не го намирам за лошо
Виж целия пост
# 14
Нямам против, стига да не настояват до безкрай и моето да си вземе от миризливия им чипс. Като беше по-малък се дразнех, защото му се приискваше и той да опита от същото.
Все едно ми е с какви шитове се тъпчат децата по градинките, прави ми впечатление, че е постоянно, ядат неща, от които нямат нужда, ритуал е да се седне на кълбото и да се гризе зрънчо. Просто никаква култура на хранене не им е създанена. Тези, които познавам от няколко години и на всяко излизане изяждат по един кроасан, сладолед, чипс, близалка и кубети, сега са поотраснали окръглени хлапаци, които след 2 години ще бъдат затлъстели тийнеджъри.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия