Моля, помогнете! Мента-глог-валериана при бременност?

  • 6 122
  • 7
Здравейте, бъдещи и настоящи майчета!
Нищо не ми излиза при търсене, та затова питам тук - мога ли да пия билковите таблетки на Милко Тошков "Мента-глог-валериана" или подобни на тях, при положение, че съм бременна в 4-ти месец?
Съжалявам, ако съм повторила стара тема!

Благодаря предварително!,
Виж целия пост
# 1
доколкото си спомням ментата не се препоръчва при бременни. за другите неща не знам...
по принцип избягвай билките по време на бременност.
какъв е проблема? пробвай други методи да си го решиш .
Виж целия пост
# 2



Защо не се препоръчва ментата за бременни?
Виж целия пост
# 3
Защо не се препоръчва ментата за бременни?

защото е маточен стимулант, т.е. може да предизвика контракции. мисля, че в умерена употреба не е проблем, но да си я пиеш на хапчета ми се струва, че не е добре.
с първата си бременност не знаех това и като спрях кафето, започнах да пия чай от мента всяка сутрин. имах доста контракции от началото на 4 месец. не знам дали има връзка, но не бх рискувала да проверявам.
Виж целия пост
# 4
Благодаря ви, момичета....все пак ще помисля за някакво друго решение на проблема, защото не искам да подлагам на риск бебчето.
Виж целия пост
# 5
Ако проблемът ти е напрегнатост,тревожност и т.н,опитай с йога за бременни-от дихателните техники и релаксации ще имаш много по-добър ефект(това го говоря от опит-преди да забременея пих и мента,глог и валериана,и ремотив,и още много чувани и нечувани билкови успокояващи).Ако искаш,пиши на лични Simple Smile
Виж целия пост
# 6
доколкото си спомням ментата не се препоръчва при бременни. за другите неща не знам...
по принцип избягвай билките по време на бременност.
какъв е проблема? пробвай други методи да си го решиш .
напълно съм съгласна  Peace
Виж целия пост
# 7
Благодаря ви отново!
Реших да не пия нищо. Опитвам се да не се изнервям толкова лесно напоследък и май има ефект...взимам по 1 лъжичка "майната му" чат-пат  Simple Smile
Извинявайте, че ви занимавам с лични проблеми Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия