Смесено хранене

  • 745
  • 14
Здравейте мили мами и татковци!Искам да споделя мнението си с вас и да разбера какво мислите по въпроса.ние с бебко сме на смесено хранене т.е. АМ+кърма.Но процедурата е такава, че първо се кърмим а после хапваме АМ.Но бебко вече е голям и не му се седи на гърдата а иска бибата и понеже било хубаво да го кърмя го мъча все още.Той се дърпа и плаче.Това го изморява и после пак зор докато си изядем АМ.И така нашите хранения продължават около час а понякога и повече.   newsm78 Има ли и други такива бабковци като нас и как се справяте или какво ще ни посъветвате
Виж целия пост
# 1
Ако не иска да суче - цеди се, давай изцеденото първо, колкото е, и след това дохранвай с АМ  Peace
Виж целия пост
# 2
Нормално е да започне да не иска да суче след като дохранваш с биберон. С него е много по-лесно. А защо дохранваш, не наддава ли?
Виж целия пост
# 3
Цеди се и давай кърмата с биберон
Виж целия пост
# 4
Ако не иска да суче - цеди се, давай изцеденото първо, колкото е, и след това дохранвай с АМ  Peace
newsm10
Виж целия пост
# 5
С биберона е по - лесно и за това не иска да суче.Не се мъчете взаимно ,по-добре се цеди и давай първо цеденото ,после дохранвай. Simple Smile
Виж целия пост
# 6
или ще цедиш,или ще си по-настоятелна в кърменето
какъв точно е проблема-кърмата ли е малко,не може да суче или нещо друго
Виж целия пост
# 7
И двете: и кърмата е малко, и той е захранен в неонатология с биберон( понеже се роди малко по рано) и така му е по лесно и не иска да дърпа.
Виж целия пост
# 8
Здравей и от мен,

Ние започнахме да се дохранваме горе долу на вашата възраст и бебка постепенно спря да суче и да давам изцедена кърма. Така до 4.5 месеца. За мен тези 2 месеца бяха най-големия кошмар. От помпата така ме болеше, че всеки божи ден исках да свърши това мъчение. Но все пак издържах защото все пак кърмата си е кърма, колкото толкова. Но наистина ако не иска недей да го мъчиш и  него и теб защото така само и ти се изнервяш от което бебето усеща и почва да се дърпа все повече и повече. Виж има доста инфо по въпроса в кърмаческия. Но при мен доста помагаше като я хванех сънена и тогава цокаше. Ако беше много изгладняла не щеше и да помирисва. И все пак ако можеш да кърмиш е много по добре от изцеждането. Поне за мен това водеше до голяма физическа и психическа болка. Бях с помпа на Авент ако това ще ти помогне....
Виж целия пост
# 9
По-добре цеди и давай. Но си вземи хубава помпа. Ако имаш много кърма си струва да дадеш повече пари за помпа, която ще ти помогне да кърмиш по-дълго. Аз ползвах Isis на  Avent ( след като счупих от използване 3 други помпи и си купих още 2 различни , за да пробвам ... на ставаха... само дето си дадох парите) От нея не  болеше, а ми се засили кърмата в сравнение с другите помпи. ПО-добре така, отколкото да мъчиш и бебо и себе си.
Виж целия пост
# 10
ще му мине и дърпането, и плаченето  Peace и при нас беше така  Peace не го отказвай  Hug веднъж откажеш ли да го слагаш на гърда - ще го отбиеш  Naughty
Виж целия пост
# 11
и ние така за около месец, че и повече се хранехме като вас - по около час. 5-6 хранения - 5-6 часа на ден на един стол - или се кърмим, или се дохранваме


Но ми казаха, че едно хранене не би трябвало да продължава повече от 40 минути - 20 минути на гърда и после шише. Но аз от много мозък, започнах да цедя, хем за да виждам грамажа, хем да съм спокойна и да не губим време. Така кърмата ми вече спира и едва-едва капва 20мл

Не се отказвай от кърменето, пусни си темата и в кърмаческия и ще видиш, колко хубави съвети ще получиш в допълнение на тези, които вече и тук са ти дали другите майки Hug

аз ще добутам криво ляво до 100ния ден, в който да давам и кърма, пък за повече и да плача и да искам - просто няма Cry
Виж целия пост
# 12
Ако не иска да суче - цеди се, давай изцеденото първо, колкото е, и след това дохранвай с АМ  Peace
Според мен това е много добър вариант
Виж целия пост
# 13
tsori123456, според мен ЦЕДЕНЕТО Е НАЙ-ЛОШИЯТ вариант. Все пак детето се успокоява от гърдата. Много странно ми се вижда да се дават съвети за изцеждане и даване със шише. Със сигурност така много бързо ще намалее кърмата. При нас беше същото. През първия месец не съм го кърмила почти, защото бях на антибиотици и само цедях ( накрая цедях по 5 гр. общо от двете гърди). После бавно и полека стигнахме до дохранване само вечер с 60гр. Не се отчайвай. Болките са големи, но детето се научава, после само си търси гърдата. Не съм от кърмачките-фанатички, просто да се цедиш и после да даваш със шише е адски изтощително за тебе, а и кърменето ще бъде по-кратко. Ако искаш, пиши ми на лични.  Hug
blueeyes, сигурно си пробвала да се върнете към кърменето. При нас се получи, но толкова го държах гладно детето, толкова рев беше. Просто не давах добавка всеки път и се научи детето от глад. Късмет  Hug
Виж целия пост
# 14
Ние също сме на смесено хранене.Аз лично се цедя и давам с биберон.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия