Помагайте с идей от у-ще им искат да направят нещо от чурупки от яйца

  • 2 970
  • 28
Давайте идея, че аз само за картата на Б-я се сещам  newsm78да е нещо интересно до 14-ти апр. трябва да съм го измислила.  Hug
Виж целия пост
# 1
Има ли тема, черупките натрошени ли трябва да бъдат или може и нещо с продухани яйца(за Великден)?
Виж целия пост
# 2
Давайте идея, че аз само за картата на Б-я се сещам  newsm78да е нещо интересно до 14-ти апр. трябва да съм го измислила.  Hug
Чурупките чуруликащи черупки ли са?
На кого е поставена задачата и кой трябва да измисли идей?
Виж целия пост
# 3
Черупките от яйцата се измиват и подсушават. На лист/картон-цветен се измисляш нещо - примерно пиленце.Очертаваш го с молив. После "го оцветяваш", т.е. запълваш с лепило/ц-200/ и от горе поставяш черупки, натискаш, за да се залипи. Те се чупят естествено, но с парченца облепваш цялото пиленце.Като изсъхне, можеш да го оцветиш с гъста темперна боя, да до"гарнираш" с перца или памук. Пред него нарисувай чинийка и вътре залепи истински зрънца.Същото можеш да направиш с какъвто искаш"сюжет".Успех!
Виж целия пост
# 4
Има ли тема, черупките натрошени ли трябва да бъдат или може и нещо с продухани яйца(за Великден)?

Няма значение какви да са.

 На сина ми е дадена, но да помагат родители те Wink

Балони благодаря ти  bouquetнякакъв старт ми даде по не
Виж целия пост
# 5
Синът ти е на 12, нали? Вероятно го вълнуват неща, различни от пиленца и зрънца.
Може да напише с черупки името на любимата си група/отбор, да облепи с черупки и изрисува чаша, да изрисува  цели черупки и да направи с тях триизмерна фигура... Нека той да предложи идеята, а пък ти да помагаш евентуално за изпълнението, макар че на 12 години вероятно ще се справи по-добре сам.
Виж целия пост
# 6
Така,

вземаш едно сурово яйце. Пробиваш го с игла от горе и отдолу, продухваш съдържанието му с устни (малко повече усилия трябват), след което през дупчиците, с помощта на игла прокармаш дебел конец, ширит или пантелка от две и го завързваш на възелче. Яйцето можете да изрисувате с подръчни боички, лакове за нокти, цветен лак за коса, да го облепите с маниста, пайети, перли и т.н.

Виж горе долу как изглежда, като е готово : http://images05.snimka.bg/000553779-big.jpg
Виж целия пост
# 7
Сина ми  още няма 12, защото е декември, но това няма значение. И даде идея любимият му отбор да го напише и боядиса. Но аз искам нещо по различно. Всичките момчета ще правят това или сходно. Нещо по оригинално. Триизмерната фигура не се бях сетила Peace Той много не се вълнува, но аз да
  Nansen виж това е идея добра мерси, а за снимката Hug
Виж целия пост
# 8
Освен това, можеш да направиш животинче от кухо яйце.Просто изрязваш и залепваш от картон уши, топче памук за носле, клезки за мустак и ...зайче/жаба.....
Виж целия пост
# 9
Аз само за Хъмпти Дъмпти се сещам. Той и без друго си е яйце.
Виж целия пост
# 10
Става супер жаба или моряче с шапка или зайче.Въпрос на фантазия.
Виж целия пост
# 11
За Хъмпти Дъмпти ще трябва и стена. На мен лично тази идея ми харесва. Дори може да се изиграе.
Виж целия пост
# 12
Не е лошо да ви пускат по някой опреснителен курс по български език. Може ли толкова правописни грешки в изречение от 7 думи?
Иначе може към картинката (тази с Ц200, която се прави) да се включат и по-интересни ефекти. Примерно по кинкалериите продават малки мънистенца и други дребни красотички. Те стават идеално за очертаване на контурите. Ако се сложат веднага след лепилото после може да се оформи много красива картина. Също така по книжарниците, където продават материали за художници има интересни бои - с металически ефект и др. под.
Виж целия пост
# 13
Здравей!
Не знам дали моята идея ще е подходяща за момче, но все пак я споделям.
Гледах я миналата година в улица Сезам.
Вазичка от яйце
От картон, боядисан в зелено се прави пръстен, така че яйцето да стои изправено - все едно е в някаква чашка. Зеленият картон може да се нареже като трева- на различни форми. Яйцето се чупи в горната част, може и да е неравномерно. Боядисва се от външната страна с темперни бои според въображението. Така получената вазичка е подходяща за малки цветя - теменужки, иглика, здравец. 
Виж целия пост
# 14
ето това е хубаво, от черупки се прави мозайка :
http://picasaweb.google.com/anukaf1981/LibroAdornaConMosaico/pho … 29440573129364066
и следващата картинка. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия