Има ли родител-използвач?

  • 3 603
  • 34
До преди известно време бих казала - не, такова животно нема.  Наблюдавам точно това, обаче при едни близки, и пак си казвам - това не е възможно, ама май хич не е  невъзможно.  Вие познавате ли  хора, които използват децата си, в какво се състои използването?
Виж целия пост
# 1
Разкажи какво точно правят твоите близки.
Виж целия пост
# 2
Да, познавам.Свекърите ми са такива. Използвачеството си  проявяват най-вече в стремежа си да ни карат с мъжа ми да пазаруваме за ядене че да хапнат нещо вкусничко без да се охарчат #Cussing out
Виж целия пост
# 3
Не ми се ще да описвам, защото начините са много специфични, хората ще се разпознаят..

А под използване имах предвид по-сериозни неща от пийване, хапване и др.
Виж целия пост
# 4
Виждала съм, да. Много е гадно.
Бащата на моя позната често я тормози с искане за пари, реве, че студува и гладува, кара я да се чувства виновна непрекъснато за състоянието си, заплашва я със самоубийство... А тя изобщо не е заможна, напротив, потънали са в дългове и едва свързват двата края. Когато за пореден път вземе пари назаем, за да прати на "гладуващия" си баща и после разбере, че парите са отишли за ракия и виагра, пак се зарича, че това ще е за последен път, но... Твърдостта ѝ трае само до следващия път, когато баща ѝ изреве по телефона, колко е зле.
Не мога да я разбера и нея, но... пази боже!
Виж целия пост
# 5
И моите свекъри са такива.За дъщеря си дават мило и драго,а мъжа ми постоянно го товарят с нещо.Сещат се за него само когато трябва да им свърши работа някаква. newsm61
Виж целия пост
# 6
Да, майка която нон стоп взема `заеми` от синовете си, но до сега никога не ги е върнала. Взема `заеми` от приятелите им, които пак те трябва да връщат - касае се за не малки суми. Всички пари се пропиляват в хазарт, алкохол и цигари Close
Виж целия пост
# 7
И моите свекъри са такива.За дъщеря си дават мило и драго,а мъжа ми постоянно го товарят с нещо.Сещат се за него само когато трябва да им свърши работа някаква. newsm61

Това в пълна сила важи и при нас #2gunfire
Виж целия пост
# 8
И моите свекъри са такива.За дъщеря си дават мило и драго,а мъжа ми постоянно го товарят с нещо.Сещат се за него само когато трябва да им свърши работа някаква. newsm61

Това в пълна сила важи и при нас #2gunfire

И моите родители дават мило и драго за брат ми и семейството му, обаждат му се , канят ги, искат да им водят детето всяка събота и неделя, ходят да ги видят , а при мен са дошли един път на освещението, щото съм по-далече и ги болят краката до нас - брат ми е на 15 км., а аз на 30 от тях?! Но като имат нужда от нещо да се свърши - брат ми е много натоварен, а зет им е на горе с краката , нищо  че работи като луд за да изплаща ипотека и още два кредита, но чуждото е магаре и не се натоварва. А мен всичко лошо дето има да не ми се спестява, а да ме уведомяват, тревожат, нищо че съм била и бременна  - нося на стрес,  на бой,  на всичко и всичко мога да съвърша естествено...  С  една дума на разположение са по 24 часа на брат ми, и не смеят да поемат ангажмент към мен (да дойдат до нас например), да не би брат ми да ги хване да гледат детето, но като е за работа, първо мен канят.
Виж целия пост
# 9
 Срещала съм такъв родител- емоционален използвач. Не става въпрос за пари, а за натрапване на чувство за вина- той си бил дал всичко, той си провалил живота заради детето си, държи се сякаш то му е длъжно, сякаш то трябва да го компенсира постоянно, да е вечно с него и да не решава само какво да прави с живота си. Много гадна ситуация.
Виж целия пост
# 10

 Имам приятелка,която свекърва й кара мъжът й да и прави ремонт в апартамента,но ремонт за който синът трябва да поеме разходите.Защото тя милата била с много малка заплата и не можела да си позволи ремонт.А моята приятелка са на заплатата на мъжът й тя е безработна те също се нуждаят от ремонт,но свекървата казва:
-Вие сте млади има време кога да правите ремонти.Сега аз се нуждая от ремонт.
Не мисля,че е права.Но не знам синът й как ще постъпи приятелката ми се чуди как да го накара да не поема нейният ремонт.
Виж целия пост
# 11
Да, и аз познавам млада 37-38 годишна жена, която е обсебена от майка си. Майката е относително млада разведена пенсионерка, която цял ден скучае в къщи и чака дъщеря й да се върне от работа, за да ходят да купят примерно хляб и мляко, да пият кафе в сладкарницата на пазара и т.н. Момичето няма личен живот, няма приятели, няма свои ангажименти. Всяко нейно отиване на рожден ден или някакъв специалин повод, дори служебна командировка, където майката е абсурдно да я придружава, е свързано с мрънкане, сърдене, обвинения за неуважение към майката, след което звънене по телефона кога сте се прибере, което тотално скапва настроението и желанието за весело прекарване на момичето. На море, театри и всякакви мероприятия отиват двете. НО гледайки отстрани, моето мнение е, че тази млада жена проявява крайна безхарактерност и инфантилност, тя не се противопоставя, а се примирява. Да не говорим, че тя плаща всичко в къщи, майката имаше възможност да започне някаква работа, но това било абсурдно. Тя цял живот давала мило и драго да изгледа, изучи и т.н. дъщерята, сега е дошъл момента да й бъде благодарено...
Виж целия пост
# 12
Познавам родители, които използват емоционално децата си. Отвратително е. Звънят им по тела, реват им, не успявали да се справят със собствените си проблем...А децата им вече имат собствени сем-ва. Не разбирам как един родител, който обича детето си ще си позволи лукса да го натовари емоционално със собствените си житейски неволи, без дори да си е направил труда или да има желанието сам да се справи с тях. Душевен рекет е това!
 Никога не бих постъпила така с мозъка и душата на собствената си рожба.
Виж целия пост
# 13
 Tired Има и то може да са 2 броя в моя случай. Единият по-малко и в резултат на нещастен живот, а другият до безкрайност. Става дума и материално и емоционално. Не ми се описва.  Sad
Не е много справедливо да се търси вината само в потърпевшите. Едно е да бъдеш използван от друг, съвсем друго от родител. Възпротивителната сила е много по-малко, защото все пак изхождаш от мисълта :"Това са моите родители. Хората, които са ме създали." А и от съжаление можеш да правиш 1001 неща.
Виж целия пост
# 14
Познавам, мисля че всеки от нас познава.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия