За бебешкото ако

  • 685
  • 7
Имам бебе на 2 месеца и половина. До преди две седмици пълнеше памперсите добре, акото беше жълто, със семчици .. нямаше проблем.
След като и сложиха Пентаксим (незнам дали има някаква връзка с това) започна да ака на 2-3 дни, като през това време пръцка много миризливо. А като се изака най-после акото е като крем, паста .. пенесто и мирише на вкиснато  Sick И в голямо количиство.
Не винаги е така, но след като не е ходила два дни все е такова  Tired
Изцяло на кърма е, не съм забелязала да съм яла нещо различно .. обриви няма ..

Но ми е притеснено.
И все пак - какво да избягвам да ям? Обичам овесени ядки и ги ям, но четох, че не трябвало  newsm78

И друго - малко тъп въпрос, но няма кого да попитам друг  Simple Smile - Ако искам да направят изследване на това ако как да процедирам? т.е. да взема малко от памперса в стерилна чашка за урина ли? или?
Виж целия пост
# 1
Взимаш направление за изследване от личната лекарка. Отиваш в ХЕИ (виждам, че си от Пловдив) - като влезеш в сградата по стълбите на втория етаж са кабинетите. Няма хора обикновено и става много бързо процедурата. На бебето преди това не слагай кремче на дупето, за да е чист материала. Взимат с (не знам как се казва) пръчка с памуче накрая материал от дупето. Бързо и безболезнено. Резултата след... не помня колко точно, или го пращат при личната или си го взимаш на место, както ти решиш.
Виж целия пост
# 2
Благодаря ти Jes  Hug
И все пак - нормално ли е така да се получава?
Виж целия пост
# 3
Не знам. За това не отговорих на този въпрос  Blush .
Може да е от това, че се задържа акото в червата. Може да е от някоя храна, която си консумирала. Може от друго да е...


Моето като беше бебе, няколко пъти ходихме на проверка в ХЕИ  Embarassed щото все ми се струваше, че нещо не е на ред. Все излизаше фалшива тревога, но аз бях спокойна след изследването  Grinning


Виж целия пост
# 4
И ние бяхме така около месец и половина. бях се притеснила и питах педиатърката. Тя каза, че когато бебето е само на кърма е нормално. сега от две седмици вече ядеме и пюрета и нещата коренно се промениха. НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ! НОРМАЛНО Е ТОВА, КОЕТО ОПИСВАШ!


Виж целия пост
# 5
Благодаря ти  Hug
Вчера беше по-нормално акото  Crazy
Не съм вярвала, че така ще се интересувам от акани памперси  Grinning
Виж целия пост
# 6
Според  мен е напълно нормално.Ние също акаме на 2-4 дена,но аз не се тревожа WinkЩом е само на кърма може да не ака и до 7 дена,понеже бебето усвоява цялото количество кърма.ВИЖ повече в библиотеката Peace
Виж целия пост
# 7
Не съм вярвала, че така ще се интересувам от акани памперси  Grinning

Oхооо, чакай, чакай  Laughing 
При един зверски  запек на детето (с отказ да ака въобще и хиляди проблеми няколко месеца), показах на всички в къщи гърнето и бях докарана до сълзи от "едно малко сладко пупу"  Mr. Green

Радвам се, че нещата се оправят  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия