Вечеря за претенциозен свекър и капризна свекърва!!! ПОМОЩ!!!

  • 3 571
  • 15
Така! Преди малко ме сюрпрезираха, че ще ми дойдат на гости утре вечер (събота) В паника съм! Въобще не знам, кво да им готвя. С тях си се разбирам, не ме разбирайте погрешно, НО............
По отношение на храната са претенциозни. Да не е пържено, да не е тежко, да не е риба, и така нататък ... много без.... Rolling Eyes
Незнам кво да правя!
Помагайте!
Виж целия пост
# 1
За набързо се сещам сърми в тесто, оригинални и вкусни: http://www.bonapeti.tv/recipe_view.php?t=cooking&id=37
Кошнички със зеленчуци или пикантни хапки (пълнеже по-желание), оригинално и пак вкусно: http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,825.msg43573.html#msg43573
панирани палачинки божествено вкусни (но се пържат, е може да не ги пържиш):http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=274478.msg6778928#msg6778928
За сега толкова че бързам успех.
Виж целия пост
# 2
Направи нещо по-лесно и обикновено http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=170310.msg4657857#msg4657857

или това http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=155470.msg2998334#msg2998334


Десерт http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=72935.msg1257444#msg1257444
Виж целия пост
# 3
Права е Лео. Нещо печено на фурна, най - добре.
Ето: http://bgkulinar.net/recepti.php?id=783
Виж целия пост
# 4
ястие - пилешко със сметана и топено сирене

пилешко филенце
топено-пушено сирене
заквасена сметана

филенцето може да го свариш, а може и така сурово да се пекне на скаричка, колкото да го жарне огъня. нарязва се на ивици или кубчета. в една йенска купа на дъното няколко парченца масло, добавяш месцето, отгоре нарязваш топеното сирене на парчета и изсипваш леко разбитата сметана, слагаш няколко с.л. вода, разбъркваш и бум в предварително загрята фурна. не съм сигурна за колко време, но за 30-40минути на 180-200градуса ще е готово (всичко зависи от фурната).

за гарнитурка картофено пюре или тези задушени картофки, които правих онзи ден, стават превъзходни.

за салата, може зелена салата с консерва риба тон (може и без рибата, разбира се)


за десерт - чийзкейк  Peace

на прима виста това ми хрумва Simple Smile успех  Peace
Виж целия пост
# 5
Ако предпочитат ядене, а не сухи неща /имам предвид пържоли, рула, кюфтета и подобни/, можеш да им направиш пилешката фантазия на Лео. Като я сложиш в гювеча да се пече, няма да се разправяш с нея, а само ще я извадиш готова. Но пък резултатът е фантастичен. С питка или хубав хляб си е направо разкош. Heart Eyes
Виж целия пост
# 6
Ако искаш да не ти отнема много време приготовлението,
          
                         Пиле с картофи и бира(пияно пиле).
Цялото пиле(може и само горни бутчета да вземеш) се измива,посолява се,натърква се с червен пипер,омазнява се хубавичко с олио(така червения пипер се разнася равномерно и става хубава препечена коричка).Слага се в йенска съдина(при липса на такава в подходяща тава,която ще покриеш с фолио при печенето),на дъното се сипва 1 ч.ч. бира,1 ч.ч. вода(за да омекне по-бързо месото),отгоре върху пилето се нареждат парченца масло.Слага се капака и се пече около 1 1/2 ч. След това около пилето се нареждат картофките(измити,нарязани в желаната форма и осолени).Похлупва се и се допича до готовност на картофките.

П.П.За разнообразие по някой път аз прибавям заедно пилето и 4-5 стръка пресен лук нарязан или 1 глава(малка) стар лук нарязан като за запръжка).А когато слагам картофите 1 връзка копър.Става много ароматно.


Виж целия пост
# 7
Както си го написала, явно хората имат здравословни проблеми или се пазят от такива. Нещо печенко и без много мазнина е наистина добра /и бърза/ идея. Момичетата са  дали чудесни предложения, но ако искаш, влез в някой форум със здравословни храни. Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Направи като мен - когато за първи път ми дойдоха на гости - купи развалени пържоли от Фантастико, поднеси ги на всички да ги подушат, че смърдят, изхвърли ги, напсувай магазина сто пъти, е продава боклуци и накрая уж с примирение и извинение поръчай пица Mr. Green
Майтапът настрана - не съм го искала, но точно така се получи за първото гости на свекърите у нас Laughing
Виж целия пост
# 9
Направи като мен - когато за първи път ми дойдоха на гости - купи развалени пържоли от Фантастико, поднеси ги на всички да ги подушат, че смърдят, изхвърли ги, напсувай магазина сто пъти, е продава боклуци и накрая уж с примирение и извинение поръчай пица Mr. Green
Майтапът настрана - не съм го искала, но точно така се получи за първото гости на свекърите у нас Laughing

Егати късмета!  Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 10
Направи като мен - когато за първи път ми дойдоха на гости - купи развалени пържоли от Фантастико, поднеси ги на всички да ги подушат, че смърдят, изхвърли ги, напсувай магазина сто пъти, е продава боклуци и накрая уж с примирение и извинение поръчай пица Mr. Green
Майтапът настрана - не съм го искала, но точно така се получи за първото гости на свекърите у нас Laughing
Joy
печени пилешки филенца/гърди с гарнитура от печени картофи и задушени зеленчуци с масло(граx.моркови.царевица .....)
за десерт крем карамел гарниран с топка сладолед  bouquet
Виж целия пост
# 11
Препоръчвам ти да приготвиш пилешки пържоли по рецептата на Габи за свински пържоли с наденички:

Посоляват се пържолите и се овалват в брашно. Изпържват се леко в мазнина от двете страни. Изваждат се и в същата мазнина се запържват нарязани гъбки. В глинен гювеч се нареждат, като се редуват пържолки, гъби, няколко скилидки чесън, маслини. Залива се ястието с 2 чаши вино и се пече на слаба фурна около два часа.
Много лесна рецепта. Става много вкусно.
Виж целия пост
# 12
Пилешко филе или пържола с гъбки и бешамел.За гарнитура картофено пюре.Бих ти препоръчала за десерт плодова салата или някакъв лек,плодов сладкиш. newsm10
Виж целия пост
# 13
Направи като мен - когато за първи път ми дойдоха на гости - купи развалени пържоли от Фантастико, поднеси ги на всички да ги подушат, че смърдят, изхвърли ги, напсувай магазина сто пъти, е продава боклуци и накрая уж с примирение и извинение поръчай пица Mr. Green
по този пример поръчай китайска храна,отговаря на критериите им Peace
Виж целия пост
# 14
Аз предлагам слдното:
Пилешки шишчета и заленчуци на скара - здравословно, леко и мнооого вкусно!

Купуваш пилешко филе, нарязваш го на хапки и го слагаш да поседи в марината от половин или един изцеден лимон, чер. пипер, малко зехтин, може малко бяло вино (последния път ги правих така и станаха много сочни). Нанизваш ги на шишчета и печеш на скарата, но не много, за да не ги изсушиш.

Зеленчуците:
Нарязваш лук, на филийки, чушка, на ленти, тиквичка, гъби, може крехък зелен фасул, може и морков. Мариноваш ги в балсамов оцет, чесън, зехтин и малко захар. Може и само да ги посолиш и печеш на скарата, но не много, трябва да запазят свеж цвят и да останат хрупкави!

Ако ти се струва не достатъчно сложи картофи на кръгчета в глинен гювеч с малко сол и малко масло. Запечи ги и ги поднеси като гарнитура.

Успех и не се шашкай толкова Wink.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия