терапия по метода на бобат

  • 7 191
  • 10
здравейте Маминки. Моят син се роди на 28.12.2007  пет седмици преди термина ми. Роди се 2200кг и 44см. Прекара една ве4ер в кувиоz  и осте 3 седмици в неонатологията. Дотук добре . ПРИБРАХМЕ СЕ СТАСЛИВИ С БЕБО . След една седмица забелях 4е глави4ката му от едната страна е по сплескана от другата.Посъветвах се с доктора . Той не бе6е много обезпокоен и каза 4е когато детето zапо4не да сяда 6те се оправи. Но моят син продължава6е да спи по4ти само на дясно. Какво ли не опитах, подпирах го леко настрани за да иzполzва и другата страна, слагах го по корем Ни6то не помогна.Тогава ме насо4иха към терапия.Тук се казва гимнастика.( казвам тук , живеем в германия.) От 3 седмици ходим на гимнастика, в ка6ти правим допълнителни упражнения, но така като гледам ефекта не е голям.Споделете ако имате са6тия проблем.
Виж целия пост
# 1
На моя приятелка бебчето спеше само на едната страна - докато го сложеха на другата и се завърташе. Оказа се, че жиличка ли, мускулче ли не помня точно на вратлето е много стегнато и затова му е било "по-лесно" да стои завъртян на едната страна. С леки масажи по вратлето се оправи.
Виж целия пост
# 2
Моите бяха така,светлината трябва да е от страната на която искаш да спи детето също и ако спиш при него гледай да си му "пред очите"може да те търси.На мойте главите бяха сплескани от лежане и тези методи помогнаха е не става от първия път.
Виж целия пост
# 3
Притеснявам се да не му остане така.или поне да има видима разлика.През деня го обра6там по корем , но не му е много комфортно. И когато го обърна да спи на една страна до 10 мин се е обърнал.Слагахте ли ги да спят по корем?
Виж целия пост
# 4
Моят син се роди доносен обаче от нормалното раждане главата му беше сплескана и от двете страни . Направо вдлъбната . И какво направих : Неписано правило е , че режима на детето е горе - долу на 3 часа . Слава богу той стриктно спазваше този режим и аз започнах , два часа и половина спи на ляво , яде играе , ляга спи надясно . Така ги редувах , наляво , надясно . Главата му се оправи и изобщо не се забелязва , че е била вдлъбната . Не се притеснявай . Ще се оправи .   bouquet
Виж целия пост
# 5
Здравей,моят син също се роди 5 седмици по-рано но по-голям 2700гр. и 48см.не е влизал в кувьоз а само е бил на кислородотерапия.Главичката му по същия начин е сплескана от ляво,защото смятам ,че иска непрекъснато да ме вижда,затова педито ме посъветва да го слагам постоянно на другата страна и аз просто го объщам надолу с краката,хем да  е на дясно ,хем да ме вижда.Но все още за съжаление се забелязва ,че главичката му не е съвсем кръгла.Надявам се и като му порасне повечко
коса да не му личи толкова.
Виж целия пост
# 6
Здравейте и от мен,ние сащо имахме този проблем със сплескването при едно от децата.И тогава започнах да го подпирам с една по голяма възглавница да спи само на другата страна и така постепенно му оформихме главичката,сега му е кръгличка,но пък сега забелязвам че спи само на тази страна или по корем.
Виж целия пост
# 7
много е пхисано в подфорума за деца с пробелми
има доста теми за болницата в Красон село
метода ви надали е бобат, защото сте малки - по-скоро би трябвало да е Войта - Бобат е за бебета поне над 7-8 месеца....

не подценявайй гимнастиката
но ако има спастика на мускулите не чакай чудеса от раз - поне дав месеца стриктна гимнастика за да има евентуален успех
а при сина ми - той имаше проблеми с лявата половина на тялото се появиха видими подобрения след 4 месец гимнастика нон стоп при това първия месец и събота и неделя идваше рехабилитатор пир нас

има шанс нещата да отшумят сами...но пък ако не вземеш мерки може после да е доста по-трудно и болезнено оправянето
така че напъни се и имай тъпрение!

и сигурни ли сте че не е тортиколис?
невролога не ви ли каза какво му има и какво да очаквате???
Виж целия пост
# 8
здравейте. да ви сподела. прибрахме се в балгария и заведох сина ми на лекар да си казе мнението за сплесканата глава.доктора каза 4е има рахит 2 степен . преписа ми разли4ни хап4ета от тези които приемахме в германия.по то4но капки вигантол. и калции за една седмица. да си каза 4естно глави4ката му е жсе састата . малко му ли4и 4е запо4ва да се издува отзад но нали расте.ина4е двигателно сме по добре варти си главата без проблем и в двете посоки, опитва се ве4е да се обраста настрани и по корем но с помо6т.опитжа се да се надига да става.гимнастика правим като му помагам да си хваста краката.така ми бйаха казали в германиа.само това ме притеснйава 4е несто не мога да попадна на компетентен лекар.ако имате добри отзиви дайте савет.но да е спецоалист неонатолог.
Виж целия пост
# 9
Тук вигантол се предписва профилактично (това е вит. Д, българския еквивалент е Деавит) по 1 или 2 капки дневно. Когато има проблем - начална фаза на рахит или вече рахит, дозата се увеличава за определен период.
В кой град сте в момента - за да знаем кой да се включи със съвет за неонатолог?
В Германия не проверяваха ли фонтанелата при всяка консултация? Винаги съм си мислела, че там лекарите са по-прецизни.  newsm78
Виж целия пост
# 10
Здравей, Максимус. Според мен най-доброто място е клиниката на Чавдаров. Там работят едни от най-добрите невролози, които ще ти кажат дали и какъв е проблема на твоето детенце. И съответно да ти предложат най- доброто лечение. Не съм съгласна ,че бобат не се прави на малки бебенца. На нас ни правиха бобат когато бяхме на 3 коригирани месеца. И според мен и според други мами, с които съм говорила, това е най-добрия метод за контрола на главичката. Естествено упражненията бяха съобразени с възрастта й. Въпреки ,че на Запад здравеопазването е на по-високо ниво , вие сте втория случай ,за който чувам, когато в чужбина казват ,че бебо си е ок, а по-късно се оказва ,че това не е така. Затова моят съвет е отидете там, вижте какво ще ви кажат , и ако трябва правете гимнастиката. По добре е от това да си мислиш, че всичко е ок ,а по-късно да съжаляваш . Естествено при вас може да няма някакъв по-сериозен проблем, но нищо не ти пречи да разбереш още едно мнение.   Искрено се надявам да е така. Относно рахита съм чувала , че клиниката в Горна баня е много добра, тъй като тя е специализирана точно в костните проблеми. Дано съм ти била полезна. Пиши как се развиват нещата при вас. Успех
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия