За четирикртатното хранене -режим ????????????

  • 1 123
  • 17
Привет на всички майки.От една седмица,синът ми си показва сам ,че трябва да минем на 4-ри кратно хранене.Досега режимът ни е бил следния:
7:30 АМ (180 мл)
10:30 попара
13:30 зеленчуково пюре
17:00 каша( грис;плодове с извара;бисквити с АМ)
20:30 АМ ( 190 мл)
Мисля да му увелича дозите на другите хранения,след като мина на 4 пъти.Днес закуси АМ в 08:00.
Въпросът ми е по колко да увелича другите ядения и с колко?Дайте ми някаква схема  ако може.
Правилни ли е ,да ядем така?
08:00 АМ
12:00 пюре
04:00 каша ;грис...
08:00 АМ
И понеже досега сме закусвали попара в 10:30 ,къде мога да я преместя,пак да я давам?Задължителни ли са двете хранения с АМ -сутрин и вечер?Мога ли в 08:00 да му правя попара с АМ?Предварително благодаря.
Виж целия пост
# 1
 Ако детето ти наистина иска да премине на 4 хранения няма проблем, въпреки че ако са 5 ще е по добре.Запази сутрешото и вечерното АМ.Попарата може да редуваш с кашата,пюрето нека се дава всеки ден.Например наше режим е следния:
7:00кърма
10:30 попара или каша
15:00 пюре
19:00кърма
Колкото и да се опитвам 5 хранения рядко стават.Количеството на пюрето и кашите може да даваш до към 220 мл.,а на АМ мисля че на опаковката пише 210мл.за вашата възраст.
Ако приема достатъчно количество храна може да минеш на 4 хранения спокойно.
Виж целия пост
# 2
води се по детето,ние сме на 7.5м. и ядем по 5-6 пъти дневно и 4-5 пъти през ноща ooooh!
Виж целия пост
# 3
Можеш да редуваш закуските, аз така правя. Един ден попара, един ден АМ, един ден кус кус... и т.н.

Попара със сирене и АМ не бих давала, прекалено е. Попарата и без АМ е засищаща храна, пък и АМ ако сложиш. Или попара със сирене и масло, или попара с АМ.
Виж целия пост
# 4
Запази си да имаш 2 пъти дневно сутрин и вечер АМ!
Зеленчуково  или месно редувай през ден и както са казали другите кус-кус,каши,попара,грис и т.н!
Ние сме с 4 хранения!
Виж целия пост
# 5
Води се по детето  Peace Малката мина на 4 хранения на 9 месеца
Виж целия пост
# 6
Моето дете мина на 4 кратно хранене на 7 месеца.Сутрин пиеше мляко,на обяд ядеше пюре,след обяд каша и вечер пак мляко.

Не е задължително да даваш попара.Може сиренето да го добавяш в пюретата,или пък да редуваш,един ден да пие мляко,на другия ден попара или нещо друго.

Можеш да му правиш попара с АМ,може и с чай,може и с вода.
Виж целия пост
# 7
на 1год е синът ми и още се храним по 5-6 пъти дневно. ще следя темата Peace
Виж целия пост
# 8
До годинката бих оставила закуската от АМ задължително. Сирене и масло можеш да вмъкнеш в обедното зеленчуково пюре. Някъде между основните храненията бих включила пресни плодове.
Виж целия пост
# 9
аз съм изправена пред същата дилема и не знам какво дадам и да не давам
ние един ден се храним 4 пъти , а на следващия може и 5 пъти, но не знам какво става и как да регулира нещата.при нас режима ни е горе -долу такъв:
7.30-8.00ч. АМ
10.30-11.00ч./попара отказва/ кук-кус,бисквити с мляко или плод
14.30-15.00ч. супичка или зеленчуково месно пюре
18.00-18.30ч. крем , кисел, дует на ХИП, каша и т.н.
21ч.АМ/но не винаги го изпива наведнъж ,а продължава като се събуди да си го допива/
Незнам дали е правилно или не, а и незнам какво да променя, защото тя е много злоядо дете за сега и не изяжда нужното количество за възрастта и от 190-200ml
Помагайте със съвети ще са ми нужни...
Виж целия пост
# 10
Дъщеря ми от 6-ия месец е на 4 хранения -сама си направи режима Peace
АМ приема само вечер, през другото време / ние сме на детска кухня/ супа,попара, месно,зеленчуково пюре, кисел. АМ с бисквити..и т.н
Виж целия пост
# 11
Премести попарата на следобедна закуска, като редуваш с грис-кашите и изварата с плодове. Хубаво е да има 2 млечни хранения по-дълго време.
Виж целия пост
# 12
попарата не е толкова важна. Прибавяй сиренето в зеленчуково пюре и няма да има никакъв проблем. Моята изобщо не прояде попара, но за сметка на това пък си пие още АМ сутрин и си хапва много редовно сирене.
Виж целия пост
# 13
Моят син е на четирикратно ядене от както го захраних на  5 мес. и половина. Сам си поиска така.
Режима е следния:
8 - АМ 240мл
12 - 13 - зеленчуково  пюре + АМ /от това колко пюре ще изяде зависи колко АМ ще му додам/
16 - 17 - каша/плодово пюре/ + АМ
21 - АМ 240мл

Подкрепям за сиренето в зеленчуковото пюре  Peace

А попарата не разбирам защо трябва да се дава?  newsm78  Ако някой ме светне кое е толкова полезно вътре, ще съм благодарна  Hug /да не се чете като заяждане/

Виж целия пост
# 14


А попарата не разбирам защо трябва да се дава?  newsm78  Ако някой ме светне кое е толкова полезно вътре, ще съм благодарна  Hug /да не се чете като заяждане/



А кое е вредното? Има сирене - полезно, има масло - пак полезно. Има сухар - пак полезен. Кое точно е вредното на една закуска, съставена от сирене, масло, хляб? Стандартна закуска, пригодена за бебе. Едно бебе не може да ръфа филия хляб със сирене и масло, нали?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия