бременност и дерматит

  • 3 451
  • 4
искам да попитам бъдеЩите или настояЩи майки с атопичен дерматит, как се справят със обривите си по време на бременността? продължавате ли да вzимате кортикостероидни препарати ? обривите иzострят ли се?
аz от около три години редовно се налага да третирам обриви с адвантан, и въпреки че кожният ми лекар и гинекологът ми каzват, че може да се почне с опитите zа zабременяване, и че кортиzонът не вреди при евентуална бременност, zаЩото се прилага вънШно, но все си мисля кой е прав, zаЩото в листовката на лекарството пиШе да не се вzима преz тървите три месеца от бременността, а на мен ми се налага да го полzвам почти всяка седмица.
Виж целия пост
# 1
Здравей!
Моят дерматит се изостри в 6 месец от бременността,ходих на кожен,изписаха ми Елоком и Есципиал протект.Не посмях да ползвам нито едно от двете  Rolling Eyes ,предпочитах да си ходя с раните по ръцете,колкото и да беше болезнено...След това не се мазах заради кърменето,пак от страх да не повлияе на бебето.И вече една година се мъча,а при бебе няма как да не се миеш често и стриктно и положението става още по-зле.
Всичко това го пиша,защото и мен ме уверяваха,че може да се ползва,но след прочитането на листовката не посмях да рискувам.Въпреки,че се прилага външно,няма как през раничките да не премине в тялото.
Не искам да те отчайвам,но поне при мен никога преди положението не е било толкова зле.Мисля си,че бременността го провокира и изостри толкова  Sad
Виж целия пост
# 2

Виж тук:  http://www.safefetus.com/
Виж целия пост
# 3
Аз получих контактен дерматит 6 месеца след раждането и нищо не ми помогна, но случая при теб е преди забременяване и не мога да ти помогна особено... раните са много болезнени и е ужасно, но и аз може би ще предпочета да си ходя с раните вместо да рискувам. Пожелавам ти успех   bouquet
Виж целия пост
# 4
благодаря ви zа информацията. и аz се пораzрових в нета и все пиШе да се внимава с кортиzона и да се обмисли съотноШението риск/полzа.
то да си ходя с раните вече съм се примирила, но ако раните се оставят дълго време беz терапия може да стане гъбична инфекция, при която само антибиотици помагат... Ще се консултирам пак с лекар, но оЩе от сега съм реШила, поне преz тървите три месеца ниЩо да не вzимам, пък дано обривите не се иzострят...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия