Какво ще ми трябва?

  • 612
  • 5
Мили майчета,

Моля тези от вас, които са раждали в правителствена болница да ми кажат какво трябва да имам в багажа си, когато отида да раждам?
И още: какво да си купя освен креватчето, количка и коритце за къпане,  което ще ми трябва веднага след като се приберем с бебо, живот и здраве? Какви шишенца, биби, дрешки и всички други аксесоари.
Това ще ми е второ детенце, но първото беше преди 12 години и всичко съм забравила.
Благодаря ви предварително.
Виж целия пост
# 1
НЕ съм раждала в правителствена болница, но в Тина Киркова искат памперси и твои лични принадлежности като кърпа, сапун, четка за зъби и т.н. освен това чаша и прибори за хранене. Вземи си и дамски превръзки (макар, че ми казаха, че е по-добре да слагам стерилен лигнин, който те дават, под лигнина слагах и превръзка, че ако протече да не изцапа.
Друго мисля че не е необходимо да носиш.

Относно нещата за бебо - трябва да имаш креватче със чаршавчета, завивки; коритце за къпане с каничка за поливане, кофа, легенче (за бебешко пране);
козметика - кремче за дупе, лосион за къпане; спирт; бебешки сапун и прах за пране;
шишета - ако си решила да кърмиш си вземи най-много едно шише (за всеки случай) - ако кърмиш дори и него няма да се наложи да ползваш Wink
дрешки - трябват ти 2-3 комплекта боди, ританки, блузки, чорапки (не купувай повече от 2-3 борйки, защото най-малките дрешки ужасно бързо омаляват.
В началото ще тябва и помпа за кърма.
Това се сещам, аз други мами ще допълватУспешно раждане   Hug
Виж целия пост
# 2
аз раждах в правителствена, но през 2001ва. Coeur и Мамица са по-пресни.
Аз родих 20 дена по-рано, така, че не бях подготвена много. Добре, че успях поне торбата с багажа да си взема. Мисля, че мъж ми ходи да купува памперси, но не съм много сигурна. Помпа за ктрма помня, чем и взе и ми я донесе.
Виж целия пост
# 3
И аз ще раждам в правителствена живот и здраве PraynigМисля че списъкът с необходимите неща не е по различен от навсякъде другаде ,но за всеки случай питай директно наскро раждалите там.Аз още не повдигам тази тема,рано ми е.
А ти при кой лекар ще раждаш?
Виж целия пост
# 4
При Асенова, ако не излезе отпуск. Иначе при Станев И Папазов - май така се казваха...
Виж целия пост
# 5
Ако искаш да прочетеш повече за правителствена,има заключена тема доста по назад ,не помня точно от кога,но ако пуснеш търсачката ще я намериш.Темата беше Раждане в "Правителствена болница".
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия