лимфен възел

  • 7 912
  • 12
здравейте д-р Слънчева!отново ви пиша и, пак съм много притеснена.преди  седмица забелязах ,че под мишничката на синът ми има подутинка,и заведох детето при педи.оказа се че това е подут /леко/лимфен възел .направихме изследвания/пълна  кръвна картина/-и се видя ,че резултатите са добри,при което ми казаха да давам АБ /оспамокс/на малкия защото се предполагало ,че това възелче е от някоя лека инфекция.наистина  гърлето на малчо е много зачервено но педи мисли, че и от това може да е?какво мислите вие ?притеснена съм защото до скоро това чудо го нямаше  ,под мишницата на детето а сега от къде изкочи незнам?много благодаря   bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 1
От гърлото не е възможно да се подуе лимфен възел под мишниата. Подуват се обикновенно по шията. Има две възможности първата е да не сте го забелязали преди това и второта ако има някакво разраняване по ръката това да е причината за подуването. За да не се тревожите излишно се консултирайте с детски хематолог- те са спеиалисти по кръвните изследвания и лимфни възли.
Виж целия пост
# 2
докторе забравих да спомена, че седмица преди да се подуе лимфния възел, на детето му бе  поставена ваксина.*хепатит* мислите ли ,че и от това може да се е подул лимфният възел? благодаря много   bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 3
Не е от ваксината.
Виж целия пост
# 4
здравейте отново!  bouquetд-р Слънчева -малкият бе на Аб и след като свърши приемането му и възелчето се скри.но вчера му сложиха поредната ваксина и познайте #Crazyпак се надур лимфният,надуто е и мястото където му поставиха имунизацията  Tiredпеди каза да слагам реванол ,дори и на мястото където е подуто лимфното възелче newsm78какво да правя сега?да послушам ли лекарката  bouquet  bouquetблагодаря ви много
Виж целия пост
# 5
Все пак мисля, че е добре да се консултирате с хематолог. Дори и да слагате риванол, не есочаква нещо същественно. Това е реакция на лимфната система към възможно и ваксиналния щам бактерии,у но реакцията не е обичайна. освен ако няма зачервяване и оток на мястото на инжекцията. Ако има такъв е добре там да се направи компресче с риванол.
Виж целия пост
# 6
здравейте Д-р Слънчева!Както вече бях споменала в предните постове, детето ми е с не голям лимфен възел под мишницата и също на вратлето.НА крачето има също подут възел.ОТ, два дни е с Т и зачервено гърло именно заради това приемаме АБ/АУГМЕНТИН/.Направихме изследвания -диференциално броене,и педиатъра каза ,че наистина има изменение  на левкограмата.  ST-0.02(0-0.06)    SEG-0.64(0.40-0.70)   EO-0.01(0-0.06)   BA-*(0.0-0.02)  MO--.05(0.01-0.12)  LY-0.05(0.02-0.48)   PL-*  (0-0.01)  Това ,което виждате наистина ли показва ,че малкият е с инфекция?Другото което също било е че Левкоцитите са повишени -4.8 G/L  (3.5-10.5) ,също така и Гранулоцитите-67.48% ( 30.0-70.0,  за деца до 4 години(20.0-50.0)!Всичко друго е наред!Моля ви ,кажете ми има ли повод за притеснение и, наистина ли заради тези изменения са подути лимфните възли?Сама да допълня-на 30.06  му бе направена поредната имунизация.
Виж целия пост
# 7
здравейте Д-р Слънчева!Както вече бях споменала в предните постове, детето ми е с не голям лимфен възел под мишницата и също на вратлето.ОТ, два дни е с Т и зачервено гърло именно заради това приемаме АБ/АУГМЕНТИН/.Направихме изследвания -диференциално броене,и педиатъра каза ,че наистина има изменение  на левкограмата.  ST-0.02(0-0.06)    SEG-0.64(0.40-0.70)   EO-0.01(0-0.06)   BA-*(0.0-0.02)  MO--.05(0.01-0.12)  LY-0.05(0.02-0.48)   PL-*  (0-0.01)  Това ,което виждате наистина ли показва ,че малкият е с инфекция?Другото което също било е че Левкоцитите са повишени -4.8 G/L  (3.5-10.5) ,също така и Гранулоцитите-67.48% ( 30.0-70.0,  за деца до 4 години(20.0-50.0)!Всичко друго е наред!Моля ви ,кажете ми има ли повод за притеснение и, наистина ли заради тези изменения са подути лимфните възли?Сама да допълня-на 30.06  му бе направена поредната имунизация.
само да допълня ,че малкият вече няма Т.Сега, само ме тревожат подутите лимфни възли.
Виж целия пост
# 8
Д-р Слънчева, искам да знам нещо!Щом резултатите от изследванията показват, че няма нещо сериозно и злокачествено значи е така нали?Въпреки че педиатъра  твърди че всичко е на ред аз се тревожа много, много.АБ го приемаше детето едва 3 дни защото се обрина и лекарката каза да го спра.Така и сторих .Моля кажете ми вие какво да правя  Praynigще откача от притеснение #Crazy
Виж целия пост
# 9
Виждам, че сте доста тревожна, а и подутите лимфни възли трябва да се изяснят. Затова Ви предлагам да са консултирате с детски хематолог- напр. проф. Бобев или доц. Константинов от детската хематологична болница София. Те най-точно ще преценят дали има нещо тревожно. От кръвните изследвания няма данни за такова, но най-добре е да се прегледа детето. Thinking
Виж целия пост
# 10
Здравейте Д-Р Слънчева  bouquetПо-вратлето на детето, опипах и от двете страни по-едни малки топченца,заведох детето при педиатър тъй като се притесних.Били лимфни възелчета /от доста време са там, може би 5 месеца/,но нямало нищо тревожно.Според педиатъра ,не са на опасно място и не са лоши лимфни възли, не трябвало да се тревожа.При направените изследвания, стана ясно че лимфоцитите са увеличени ето:лимфоцити в брой-8.1GL(1.3-7.4) и лимфоцити в процент-61.1%(50-70) какво значи това, обяснете ми моля?Защо тези в брой са увеличени а тези в % са в норма?При неонатолог водихме детето/понеже е недоносен/и показах изследванията -всичко било наред с тях!Моля ви кажете ми какво да направя?Забравих да спомена ,че възелчетата са подвижни и малки колкото грахово зърно така си бяха и в началото.Благодаря  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 11
Д-р Слънчева, моля отговорете и на мен.
Виж целия пост
# 12
Едната цифра е лимфоцитите в абсолютна бройка , а втората като процент от всички клетки. Действително са в норма. Няма нищо тревожно- размерът на лимфните възли на децата е до бобово зърно и се подвижни, така, че всичко е наред! Simple Smile Stop
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия