Хълцане?

  • 1 379
  • 19
Сигурно има тема за хълцането и то не една, но нямам много време да чета Sad.Малката е на 9 дена, кърмим се горе долу на 3 часа, понякога и на по-малко, храним се общо взето 8 пъти в денонощие.Тъй като се роди мъничка-2.800кг. е доста дремлива Simple Smile, спи и суче, после почти не се урига, държала съм я и 30 минути.Хълца по 10 минути на почти всяко хранене, струва ми се, че не е нормално...има ли как да и помогна и каква може да е причинита?Забравих, суче около 20 минути на хранене, рядко 30.
Предварително благодаря за отговорите, знам, че тук ще намеря полезен съвет.
Виж целия пост
# 1
На мен лекарката ми ме предупреди още преди да съм родила, че бебетата много хълцат и кихат и да не се притеснявам Peace
Виж целия пост
# 2
Изобщо не се притеснявай, напълно нормално е да хълца.
Виж целия пост
# 3
Да. Напълно нормално е.  Peace
Друг е въпроса, че не е никак приятно.  Sad  И този момент ще премине.
Виж целия пост
# 4
При мойта мома това също беше (и е все още) често явление. Единственото което й помага е да й предложа малко да посуче, като поцокне малко и премине хълцавицата тя сама се отдръпва.
Пробвай по този начин, дано ти помогне. Иначе не е страшно, но не е приятно за детето.  Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Да, нормално е бебоците да кихат и хълцат
Виж целия пост
# 6
Нормално е, Дани хълцаше още от корема и продължи и извън него  Peace В началото доста често,а  сега като се смее по-дълго време  Grinning
Виж целия пост
# 7
При мойта мома това също беше (и е все още) често явление. Единственото което й помага е да й предложа малко да посуче....

И при нас беше така.
Виж целия пост
# 8
Нормално е, Дани хълцаше още от корема и продължи и извън него  Peace В началото доста често,а  сега като се смее по-дълго време  Grinning
да, и на мен каката още в корема ми хълцаше.
Сега и двамата хълцат,малкия понякога може и цял час да хълца,и нищо не помага,нито
вода нито храна.Спира от самосебеси. Peace
Виж целия пост
# 9
Да, нормално е.И моето дете хълцаше в корема и като се роди също доста често.Сега вече е по-рядко.
Виж целия пост
# 10
ние сме на 6м и още хълцаме. помага ни водичка с лъжичка или кърмичка. Simple Smile
Виж целия пост
# 11
И моята дъшеря хълцаше когато беше в корема,но сега изключително рядко  Peace
Виж целия пост
# 12
Сина ми много хълцаше и в корема и сега и то по едно и също време smile3521
всеки следобед си прави серийка от по десетина минути.
Понякога и след ядене ако взема пампата да сменям или го раздърмуцкам повече smile3521
Не се притеснявай бебчовците си хълцукат и кихат повече от нас.
Виж целия пост
# 13
И моето бебе хълца, по-често като се нахрани и започва. Не иска да пие вода, защото е нахранен и след няколко минути сам спира да хълца. А също така и честичко киха. Ама това е нормално за бебчетата.
Виж целия пост
# 14
И ние още от корема си хълцаме, хълцаме и сега, след ядене най-често, но има случаи и в друго време.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия